Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
Nawiew i jego dziwne objawy
Autor Wiadomość
 Marcin88


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 22 Maj 2014, 18:17   Nawiew i jego dziwne objawy
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Witam,

Od jakiegoś czasu moje auto trapi dziwny problem, tj. w ciepłe dni wentylator w kabinie nie chce się w ogóle uruchomić. Nie startuje na żadnej z ustalonych prędkości (1-4). Czasami na nierównościach (np. podczas przejazdu przez torowisko) potrafi zaskoczyć, lecz nie jest to regułą (zdarza się to też w zasadzie tylko wtedy, gdy nie jest aż tak ciepło na zewnątrz). Co ciekawe, następnego dnia rano lub gdy nie jest jeszcze ciepło bez problemu się uruchamia. Tak więc objaw jest tylko i wyłącznie zależny od temperatury zewnętrznej i jak tylko zrobi się ciepło, to po ponownym uruchomieniu silnika nawiew nie uruchamia się (tak długo jak się go nie wyłącza, to wszystko oczywiście działa prawidłowo).

Gdzie szukać przyczyny tego irytującego zjawiska? Paradoksalnie nawiew przydaje się najbardziej wtedy, gdy na zewnątrz robi się naprawdę ciepło.

Zauważyłem też, że wciskając intensywniej pedał hamulca wentylator zaczyna się delikatnie dławić. Czy to może być ze sobą powiązane?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,
Marcin
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Maj 2014, 20:50   
   Moje auto: corsovectroastra


wyjmij wentylator wyczyść i doduś wtyczkę łączącą z rezystorem
 
 
     
 Marcin88


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24 Maj 2014, 15:43   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Dzięki za odpowiedź. Próbowałem znaleźć na własną rękę, ale bez powodzenia. Jest jakiś poradnik jak tam się dostać? Nie jestem jedną z tych osób, która ma smykałkę i czas do takich rzeczy, a domyślam się, że prawie każdy serwis zaproponuje mi wymianę całego mechanizmu co wydaje się być zupełnie niepotrzebne i z tego tytułu wolałbym jednak spróbować sam.
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25 Maj 2014, 11:19   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


1. Dostęp do wentylator jest prosty: odkręcany schowek który przykręcony jest na 4 śruby i mamy dostęp do wentylatora nawiewu
2. W dziale poradników i manuali dla corsy D jest książka z serii "Sam naprawiam - Corsa D"
 
 
     
 Marcin88


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 26 Maj 2014, 21:10   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2


Dzięki za pomoc. Jutro zerknę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Nawiew i jego dziwne objawy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.