Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:14
klimatyzacja !!!
Autor Wiadomość
 mariope


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Brzeg
  Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 19:57   klimatyzacja !!!

Piszę ponownie ponieważ nie wiem dlaczego temat został usunięty a co do ilości tematów o klimatyzacji jest nie wiele dla corsy B

Zostałem posiadaczem tego fajnego autka i chcę by wszystko chodziło sprawnie dlatego pytanie do Was co może być przyczyną że klima nie reaguje ??? oraz gdzie znajduje się filtr pyłkowy ?

proszę o pomoc

pozdrawiam mariope
 
 
     
 Finos
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Czerwiec 2010, 20:00   

mariope napisał/a:
Piszę ponownie ponieważ nie wiem dlaczego temat został usunięty


Napisałem Ci w emailu - temat został usunięty bo napisałeś go w całości z użyciem CAPSLOCKA
 
     
 FRUP90


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 17:47   

Kolego musisz nabić klimę to będzie chłodzić ;) .
 
 
     
 PiotrK65
i Beatka na zawsze



Informacje
pomorskie

Pomógł: 9 razy
Wiek: 58
Dołączył: 14 Lis 2008
Posty: 386
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 18:54   

a filtr przeciwpyłkowy znajduje się pod podszybiem, na tej wysokości co akumulator, tylko że na środku. Trzeba zdjąć całe podszybie.
 
 
     
 FRUP90


Informacje
Wiek: 33
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 5
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 7 Czerwiec 2010, 19:37   

wiec wymień ten filtr i jak nie zadziała jedź do jakiegoś zakładu i nabij klimę ;) . moim zdaniem wtedy będzie to czego chcesz.
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 13:51   

Jeżeli klima nie działa i po nabiciu jest lipa. Daj niech ci nabiją ze środkiem fluorescencyjnym i jak zejdzie środek chłodzący będzie widać co jest nie tak, czy przewody, chłodnica czy kompresor.
 
 
     
 mariope


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Brzeg
Wysłany: 8 Czerwiec 2010, 15:37   

Witam i dziękuję za odpowiedzi mianowicie żadna z tych nie była trafna co do klimatyzacji to już działa mianowicie została sprawdzona szczelność, nabita i co ? doalej nie działała dopóki nie ruszyło się przekaźnika coś tam gdzieś nie łączyło
Ale teraz działa a dzisiaj 28 *c
pozdrawiam
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 09:28   

mariope no to dobrze że działa, takich trywialnych rzeczy jak bezpieczniki i łączenia nie brałem pod uwagę bo to się robi samemu i trwa moment...
 
 
     
 mariope


Informacje
opolskie

LPG: Nie
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 8
Skąd: Brzeg
Wysłany: 10 Czerwiec 2010, 10:05   

No zgadza się że takie rzeczy "powinno się robić samemu"lecz do tego trzeba mieć jeszcze jakieś pojęcie z której strony to ugryźć. Ale powiem że marny skutek dzisiaj pojechałem do bardzo dobrego elektro u nas w Brzegu i na poniedziałek mam mu zostawić corse sprawdził na miejscu jakieś napięcia ten przekaźnik ale że miał nawał pracy przy innych samochodach to zapisał mnie na inny termin.
Jak zrobi i będzie działać to opisze
pozdrawiam

[ Dodano: 15 Czerwiec 2010, 17:17 ]
Witam ponownie mianowicie co do mojego przypadku z klimą to powiem tak zraziłem się do takich mechaników co nabijają zwykłą maszyną do klimy.
Wówczas sprawdzili niby szczelność i było ok, w tym dniu jeszcze chodziła bezpieczniki przekaźniki wszystkie napięcia sprawdzone przez zaufanego elektromechanika. Okazuje się że jest nieszczelna. Dzisiaj juz wykonałem telefon do osoby godnej polecenia i odstawię mu jutro czyli w środe. Powiedziałem że ma chodzić kasa nie "gra roli" :-)
Dam znać co i jak pozdro hej

[ Dodano: 24 Czerwiec 2010, 07:46 ]
Witam tak jak mówiłem żę napiszę żeby inni nie mieli wielkiego kłopotu.
Co do mojej klimy juz wszystko wiem a mianowicie totalna porażka fachowiec co zajmuje sie nie tylko nabijaniem ale naprawą " OŁAWA " znalazł przyczynę ; do wymiany sprężarka ( nieszczelna ) jakiś tam jeden przewód i chłodnica. Koszta niezłe ale nie podejmuję się tego wiadomo dlaczego zbyt duży wydatek na chwile obecną. Oznajmił mi żeby sprężarki nie kupować używanej ale jak to ma chodzić to nową.
Pozdrawiam
 
 
     
 waber


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 09:22   

Mam problem z moją klimatyzacją w Corsie B 1.0 a dokładnie to słabo chłodzi.

Po napełnieniu klimatyzacji ze środkowej kratki nawiewu wylatuje około 16 stopi jak auto stoi, podczas jazdy w trasie temperatura spada do 12 stopni.
Pojechałem do serwisu klimatyzacji i stwierdzili zapchany osuszacz.
Osuszacz został wymieniony i klimatyzacja napełniona zgodnie z danymi producenta. Po tym zabiegu na postoju klimatyzacja w dalszym ciągu słabo chłodzi natomiast podczas jazdy temperatura spada do 9 stopi.
W serwisie gdzie był wymieniany osuszacz twierdza, że klimatyzacja działa prawidłowo i nie chcą przyjąć reklamacji.

Proszę o porady co może być nie tak z układem że tak słabo chłodzi.

Jakie w waszych samochodach jest temperatura powietrza wylatująca z kartek ?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 11:08   
   Moje auto: AG Z14XEP


CB 1.0 , 2'C na wylocie
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 16:39   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Może problem leży w sparciałych uszczelnieniach klapy przełączającej ciepłe i zimne powietrze , poza tym pod maską w okolicach przyłącza nagrzewnicy jest zawór który zamyka obieg cieczy na nagrzewnicy , zawór sterujący zaworem nagrzewnicy znajduje się na lewym kielichu i tu też może być problem .
 
 
     
 waber


Informacje
Wiek: 36
Dołączył: 27 Lis 2009
Posty: 3
Skąd: Kalisz
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 22:20   

Sprawdziłem te gąbki są całe. Na parowniku w samochodzie tez jest 15 stopni więc to tez nie będzie sprawa mieszania się ciepłego powietrza z zimnym. Chyba sprężarka albo zawór.
 
 
     
 lollol



Informacje
mazowieckie

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Maj 2014, 22:02   

Jeśli klima nie chodzi to pewnie trzeba będzie ją nabić. Pytanie, czy uciekło chłodziwo, bo układ jest nieszczelny, czy po prostu "się skończyło" :P W Wawie za 100 g czynnika płacę 20 zł.
Ostatnio zmieniony przez lollol 30 Listopad 2014, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 28 Maj 2014, 17:22   
   Moje auto: AG Z14XEP


archeolog ;)

20zł * 9 = 180zł -> nie najtaniej...
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » klimatyzacja !!!
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.