Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 10:20
problem z temperaturą , duże spalanie, rozrząd
Autor Wiadomość
 hojeczka


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 06 Maj 2014
Posty: 39
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 7 Maj 2014, 15:03   problem z temperaturą , duże spalanie, rozrząd
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Witam , kupiłem tydzień temu Corse B 1.2i C12NZ , i problemem ledwo podnosząca się wskazówka temp, otóż po przejechaniu np.z oksywia do rumi jest ok +-15km i po dojechaniu na miejsce wskazówka jest trochę przed pierwszą działką , dlatego trochę postałem na miejscu i temperatura zaczęła rosnąć było ok 88-89* i dalej nie szła , otworzyłem maskę wiatrak nie chodził a chłodnica gorąca więc obieg wody jakiś tam jest... czego to może być przyczyna moim zdaniem termostat,czujnik temp. ?

druga sprawa , jak go kupiłem to zatankowałem 11l + to co na rezerwie no to było tak 15l i wskazówka poszła za pierwszą działkę tak po środku , mam teraz przejechane 66km i na wskaźniku już jest między rezerwą a pierwszą działką dodam jeszcze że nie katuje auta na każdym biegu jadę dosyć oszczędnie na niskich biegach , hamuje silnikiem ect ... i moje wrażenie jest takie że za dużo pali przez tą temperaturę że silnik się nie dogrzewa czy coś ..

jeszcze mam taki problem ze wskaźnikiem od benzyny jak się jedzie samochodem po dziurach trochę się pobuja itd to wskazówka lata jak opętana tzn np jadę z górki pokazuje 20l pod górkę rezerwę itd jak to naprawić? bo na pewno to nie jest normalne .

chciałem wymienić teraz rozrząd ponieważ w 2006 ostatnio był wymieniony przy przebiegu 210tyś a teraz mamy 2014 i mam na liczniku 295tyś , co muszę wymienić ...oczywiście pasek,napinacz,przy okazji termostat, i zastanawiam się nad wymianą pompy wody ponieważ to kosztowna operacja chociaż coś bym chciał z ceny zejść. co mi poradzicie

mam wymienione przewody paliwowe, uszczelkę pod głowicą , olej,filtr powietrza,kopułkę palec, kable.

ps.jak kupiłem corse to w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzącego ,(nie wiem jak to powiedzieć) w płynie widać było takie tłuste plamy , uszczelkę wymieniłem bo chlapał do o koła może od tego ?
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 7 Maj 2014, 19:04   
   Moje auto: Porshe 911


http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=7987
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » problem z temperaturą , duże spalanie, rozrząd
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.