Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] Corsa D 1.3ctdi - Auto nie odpala za drugim razem
Autor Wiadomość
 mcrazy


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Wrocłąw
Wysłany: 26 Luty 2014, 16:25   [ Silnik] Corsa D 1.3ctdi - Auto nie odpala za drugim razem
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


Witam serdecznie.

Zwracam się z prośbą o pomoc bo już nie wiem co z tym problemem robić.

Problem dotyczy Opla Corsy D 1.3 cdti z 2008 roku z przebiegiem 115kkm
A mianowicie... Auto z pierwszym razem... np rano po nocy odpala bez najmniejszych problemów i działa potem jak przysłowiowy 'zegarek'... natomiast gdy tylko zgaszę silnik to już go ponownie nie odpalę... I zaznaczam tutaj że nie ma to znaczenia czy silnik działał 10 sekund czy godzinę... Auto musi wtedy postać nieruszane przez około 1-2 h i sytuacja się powtarza... odpala za pierwszym razem bez problemów i po zgaszeniu już ponownie nie odpala... słychać przy tym jak gdyby 'chciał a nie mógł'

Problem narastał stopniowo a mianowicie ok 2 miesięcy temu czasami auto nie chciało odpalić ale po kilku próbach odpalał i nie było problemów przez następnych kilka dni... Problem z odpalaniem nasilał się z czasem aż doszło do obecnego stanu.

Przez ostatnie 2 miesiące zostały w aucie wymienione : wszystkie 4 wtryski, pompa wtryskowa, czujnik ciśnienia na listwie wtryskowej, dwukrotnie filtr paliwa oraz dwukrotnie świece zapłonowe.

Poniżej link do filmu na YT przedstawiającego dokładnie opisywany problem. Na filmie auto jest odpalane rano po raz pierwszy tego dnia.

FILM PRZEDSTAWIAJĄCY ODPALANIE AUTA

Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.

[ Dodano: 28 Luty 2014, 18:51 ]
Żadnych sugestii ?? :(

[ Dodano: 18 Marzec 2014, 17:41 ]
UPDATE...

Jako że nawał pracy nie pozwalał na zajęcie się Corsą to minęło troszkę czasu.

Wczoraj troszeczkę pogrzebałem i oto spostrzeżenia.

Ciśnienie na listwie podczas odpalania ok 3,8 - 4,3 bary... podczas pracy ok 3,5 bara ale na wolnych obrotach po pewnym czasie spada do 2,8-3 bara i się utrzymuje.
Podczas próby odpalania kiedy nie chce zapalić ciśnienie nie zmienia się.

Podmieniłem czujniki położenia wału oraz położenia wałka rozrządu i nic to nie dało.

Natomiast zauważyłem, że kiedy silnik pracuje i na chwilkę dodam gazu (do około 3-4k obr.) tuż przed zgaszeniem go, to odpali za każdym razem. Tylko przed każdym zgaszeniem muszę dodać gazu... Jeśli tego nie zrobię problem się pojawia i nie mogę go odpalić przez co najmniej następne 2 godziny.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 19 Marzec 2014, 21:09   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Proponuje mimo wszystko sprawdzić czujnik wału korbowego, a dokładniej zrobić jak napisał pewien forumowicz czyli po pierwszym odpaleniu schłodzić go, ponieważ jeżeli jest uszkodzony to przy na grzaniu nie będzie działał prawidłowo. Ochłodź go i sprawdź jeszcze raz. Objawy bardzo podobne. Tak jak piszesz 1-2h i jest okej. Napisałeś, że wymieniłeś ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się upewnić.
 
 
     
 mcrazy


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Wrocłąw
Wysłany: 20 Marzec 2014, 08:35   
   Moje auto: Corsa D 1.3 cdti


michalck napisał/a:
Proponuje mimo wszystko sprawdzić czujnik wału korbowego, a dokładniej zrobić jak napisał pewien forumowicz czyli po pierwszym odpaleniu schłodzić go, ponieważ jeżeli jest uszkodzony to przy na grzaniu nie będzie działał prawidłowo. Ochłodź go i sprawdź jeszcze raz. Objawy bardzo podobne. Tak jak piszesz 1-2h i jest okej. Napisałeś, że wymieniłeś ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się upewnić.


Nawet kiedy obecnie jest założony nowy ?
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 20 Marzec 2014, 19:55   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Warto sprawdzić bo masz bardzo podobne objawy, nowe nie znaczy dobre, chociaż szansa jest mała.
Dlaczego wymieniłeś aż tyle części? pompa, wtryski?
 
 
     
 drvcorsa


Informacje
mazowieckie

Imię: Jakub
Wiek: 40
Dołączył: 02 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: okolice warszawy
Wysłany: 6 Maj 2014, 19:27   
   Moje auto: CORSA D 2007 cdti75km


Witam mam corse 1.3 cdti 75 km i miałem dokładnie taki problem mianowicie rano na zimno silnik odpalał na dotyk a po zgaszeniu przy ponownej próbie odpalenia nie było żadnej reakcji tzn rozrusznik wogóle nie kręcił . Mechanik stwierdził ze winny był "elektrowłącznik" w rozruszniku .Osobiście nie znam się na mechanice i nie wiem jak ta część wygląda . wyjął rozrusznik wymienił tą właśnie część przy okazji poczyścił szczotki itd. Problem zlikwidowany teraz odpala za każdym razem .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa D 1.3ctdi - Auto nie odpala za drugim razem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.