Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
Pytanie o deskę rozdzielczą i krótki zasięg pilota 1.2 70km
Autor Wiadomość
 Pawels1992


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Knurów
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 19:09   Pytanie o deskę rozdzielczą i krótki zasięg pilota 1.2 70km
   Moje auto: D-A12XEL


Witam!

Jestem właścicielem corsy D od 3 tygodni i mam kilka pytań co do tego auta. Posiadam wersję 1.2 70KM 3D poflotową essentie wzbogaconą o oryginalny pilot do centralnego sterowania i klimatyzacje. Autko jest z roku 2010 natomiast rok modelowy 2011 (przed liftingiem).

1. Pierwsze pytanie dotyczy deski rozdzielczej a dokładnie okolice szyby przedniej. Zauważyłem dopiero po kilku dniach jak słońce zaświeciło od tyłu że widać tą gąbkę co otacza numer seryjny pod szybą. To normalne że ona jest widoczna pod słońce siedząc w kabinie?

2. Drugie pytanie dotyczy pilota centralnego sterowania. Zasięg mam dość krótki ~1m od drzwi kierowcy, czasami nawet nie łapie od strony pasażera jak chcę zamknąć. Wymieniłem baterie, przeczyściłem pilot i brak efektu. Czytałem na internecie że winny może być jakiś moduł komfortu ale to koszt wymiany może być spory.

3. Na wolnych obrotach przy wyłączonym nawiewie słychać klekotanie- prawdopodobnie wtryskiwaczy. W internecie bardzo mało pisze o tym silniku dlatego chciałem się upewnić czy akurat to to :-)

Podsumowując moje 3 tygodnie z pierwszym własnym autem powiem że jest super. Autko spala w cyklu mieszanym 6.5 litra, nic nie tłucze nic nie syczy. Silnik fajnie się zbiera od niskich obrotów, nie trzeba go żyłować. Jako że mam auto po flocie i odkupione od opla otrzymałem pełną listę rzeczy które były w nim robione w ASO więc wiem więcej niżeli bym kupił go w komisie. Wiadomo kilometrów ma więcej nabite niż przeciętny kowalski robi rocznie ale jest OK.

Pozdrawiam!
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 20:07   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Ad.1. Nie wiem o co dokładnie Ci chodzi ale jeżeli o odbijanie się deski rozdzielczej w przedniej szybie to też tak mam - ten typ tak ma
Ad.2. U mnie pilot centralnego na parkingu łapie z kilkunastu metrów; a w mniej zatłoczonych miejscach (o mniejszej ilości zakłóceń) z kilkudziesięciu.
Ad.3. Zacząłbym od sprawdzenia łańcucha rozrządu - skoro auto ma sporo kilometrów przejechane.
 
 
     
 Pawels1992


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Knurów
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 11:02   
   Moje auto: D-A12XEL


Dzięki za odpowiedź, co do pierwszego pytania to nie oto mi chodziło, fotka w załączniku. Wydaje mi się że to tak nie powinno chyba być, że te deska powinna być bliżej szyby a moja jest jakoś spuszczona, dziwne bo reszta elementów jest spasowana. Co do pilota to w zasadzie taka pierdoła ale nurtuje mnie pytanie w którym miejscu jest ten moduł zlokalizowany i gdzie jest ta antena która łapie sygnał?
Jeżeli chodzi o to klekotanie/cykanie to sprawdzę przy okazji, autko ma nabite 80tyś no ale może jakaś regulacja łańcucha będzie konieczna.



Pozdrawiam!
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 18:21   

tu jest rzeczywiście jakaś dziura a w drugim rogu przylega? u mnie takiej dziury nie ma a to wygląda jakby deska demontowana więc pytanie po co?
 
 
     
 Pawels1992


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Knurów
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 18:44   
   Moje auto: D-A12XEL


Nie, jest identyczna szpara, rozwiązania są dwa: albo miał dzwona i wystrzeliła poducha stąd deska jest nowa, lub bardziej błacha- jako że to auto firmowe to był zamontowany moduł GPS gdzieś, a raczej w miejscu żeby pracownik nie miał do niego dostępu. Żeby odgadnąć trzeba by było rozebrać deskę "muza"
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 20:22   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
. Żeby odgadnąć trzeba by było rozebrać deskę

U mnie w czasie gwarancji cała deska była rozbierana 5-krotnie w czasie gwarancji aby wyeliminować jej trzaski i jej skrzypienie w okolicy lewego podszybia (czyli tak jak u ciebie) a nie jest tak zapadnięta [/code]
 
 
     
 Pawels1992


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Knurów
Wysłany: 14 Kwiecień 2014, 21:09   
   Moje auto: D-A12XEL


5 razy? O kurde... U mnie chociaż tyle że nie skrzypi ;-) spróbuje w jakiś wolny dzień wypchnąć ją do góry, widocznie te zatrzaski(?) są źle zamontowane:
 
     
 maniex1974



Informacje
warminsko mazurskie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2014
Posty: 16
Skąd: Rochester, GB
Wysłany: 25 Kwiecień 2014, 20:41   
   Moje auto: Vauxhall Corsa D 1.2 16V A12XER


Hej Paweł. Chcę Ci podpowiedzieć coś na temat dolegliwości w punkcie 3 Twojego postu. Tzw. klekotanie słyszane podczas uruchomionego silnika i wyłączonych innych urządzeniach "hałasujących". Jeśli chodzi o wtryski, to tak słychać ich cykanie, ale raczej tylko przy otwarciu maski. W kabinie raczej nie powinno ich być wyrażnie słychać. U mnie to irytujące terkotanie cykanie, klekotanie, spowodowane było "walniętym" zaworem podciśnienia. Dodatkowo autko nie "jechało". Po wymianie zaworu objawy nie są tak nasilone (tzn. słychać ten zawór nadal ale nie jest tak upierdliwy). Nie wiem czy cytować tutaj mechaników z ASO, bo może się mylę, ale oni czesto mówią "ten typ tak ma". Przeczytalem, że Twoje autko śmiga i nie czujesz żadnych braków w mocy i momencie obrotowym. U mnie po wymianie zaworu auto dostało "skrzydeł" a w dodatku stało się oszczędniejsze. W moim mniemaniu,, jeśli słyszysz cykanie w kabinie to albo wersja wyposażenia jest inna i nie dołożyli odpowiedniej ilości wygłuszenia komory silnika i słychać cykanie wtrysków, albo to ten zawór. Ale nie sądzę, żeby nasze auta różniły się ilością materiałów tłumiących hałas. Mam nadzieję, że pomogłem. Jakby co czekam na pytania, to opiszę objawy dokładniej.

to link do zdjęcia zaworu podciśnienia: http://i61.tinypic.com/15z18k8.jpg
 
 
     
 aros


Informacje
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 13
Skąd: Rybnik
Wysłany: 27 Kwiecień 2014, 01:14   

Też byłem przerażony po zakupie mojej corsy 2007 r. 75KM tym własnie cykaniem porównując z innymi dieslami ( cykanie jest intensywiejsze przy przyśpieszaniu ) ale wielu mechaników mi powiedziało wlaśnie ze ten silnik ma taka surową prace, przejechałem od zakupu na tym niby cykaniu 40tyś. i nic się nie dzieje .Więc wg. mnie nie musisz się martwić.
 
 
     
 Pawels1992


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 9
Skąd: Knurów
Wysłany: 27 Kwiecień 2014, 16:50   
   Moje auto: D-A12XEL


Nie jest źle, byłem u mechanika bo jechałem też z autem rodziców na naprawę, żeby przejechał się corsą, ocenił ją itp. Stwierdził że wszystko ok, że na razie nic nie trzeba przy niej robić (uff jak dobrze). Przy okazji zapytałem się o to cykanie- dokładnie jak pisał maniex1974, "ten typ tak ma". Stwierdził też żeby pilnować łańcucha rozrządu bo w oplach one nie są wieczne i że jeśli usłyszę podczas odpalania z zimnego silnika głośniejszy klekot, który ustanie po jakimś czasie to znaczy że coś z łańcuchem. Spytałem się też o skrzynię biegów, zauważyłem że najczęściej rano kiedy jest chłodniej to ciężej biegi wchodzą. Ale podobno z nią też jest ok, za miesiąc może się umówię na przesmarowanie jej czy coś. Z kluczykiem też się sprawa rozwiązała- pojechałem w szczere pole i łapało z 4m więc widocznie pod domem mam istny sajgon zakłóceń haha Najbliższe plany z corsą- przemalowanie/oklejenie dachu na czarno, spodobała mi się wersja Black&White jak stała na parkingu. Pozdrawiam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » Pytanie o deskę rozdzielczą i krótki zasięg pilota 1.2 70km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.