Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:59
Przytarty wałek rozrządu jakie rokowania?
Autor Wiadomość
 Beny1234


Informacje
malopolskie

Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 23:36   Przytarty wałek rozrządu jakie rokowania?

Witam rok temu kupiłem corse c i poł roku temu przy wymianie klekoczącego rozrządu( pękł ślizg) odkryłem przytarcie trzech krzywek wałka i srebny pył w filtrze. Szkoda została zrobiona na pewno przez poprzedniego właściciela. Jedyny objaw to zbyt głośna praca silnika(chyba bo nie mam porównania) i minimalne falowanie obrotów na luzie( trzeba się dobrze przyjrzeć z bliska żeby zobaczyć ruch wskazówki obrotomierza). Mam kilka pytań proszę o pomoc
a) ile może jeszcze wytrzymać ten wałek(robię 6 tys. km rocznie)
b) czy będzie się dalej ścierał mechanik mówi że została zniszczona warstwa utwardzona i teraz będzie coraz gorzej
c) czy jeśli tego nie wymienię może dojść do uszkodzenia całego silnika
d) jakie będą objawy pogarszania się stanu?
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 14:46   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Zacznę od tyłu, czyli
d) objawy pogarszania się tego stanu to na pewno stopniowy spadek mocy, "niższe" krzywki to krótsze czasy otwarcia zaworów, głównie ssącego) czyli mniej powietrza do silnika.
c) przypuszczam, że kiedyś to może nastąpić, chociaż nie piszesz tutaj nic o przytarciu na łożyskach, a to jest dużo poważniejsze.
b) techniki wykonania wałków rozrządu nie są mi znane dogłębnie, ale zdaje sie na chłopski rozum mechanik ma rację, wałek utwardzony powierzchniowo, jeśli ta warstwa się zużyła, starła to teraz dłubie tą miększą część, więc postęp zużycia powinien być coraz szybszy.
a) tego nie wie nikt.

Reasumując:
Na Twoim miejscu rozpocząłbym szukanie nowego wałka i dążyłbym do jak najszybszej wymiany owej części, bo czeka Cię to kiedyś na pewno, oby nie było to w najmniej oczekiwanym momencie, typu 2 dni przed wyjazdem na urlop.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Przytarty wałek rozrządu jakie rokowania?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.