Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 13:22
błędy metodą gaz hamulec
Autor Wiadomość
 tujek


Informacje
LPG: Nie
Wiek: 41
Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Grudzień 2012, 18:08   błędy metodą gaz hamulec

Witajcie
Kilka dni temu w moja nowo kupiona Corsinka zrobiła mi psikusa w trasie. Zapaliła się ikonka z kluczem i silnik przeszedł w tryb awaryjny. Jechało się strasznie... na postoju zdjąłem klemę z akumulatora i dalej auto jechało normalnie. Raz zgasło co prawda na luzie i znów lampka się zapaliła. Ale po wygaszeniu silnika i odpaleniu jeszcze raz nic już się nie dzieje. Odpala ładniej niż przed tym zdarzeniem a lampka z kluczem gaśnie dużo szybciej. Przedtem gasła razem z ikonka silnika a teraz przed.

W sieci wyczytałem, że można sprawdzić co za błąd nie posiadając sprzętu metodą gaz hamulec. I tu są z tego co znalazłem dwie metody:
1 - migająca kontrolka awarii
2 - kody błędów na wyświetlaczu przebiegu.

Kodów błędów mi nie wyświetla żadnych, ale nie wiem, która metoda dotyczy mojego samochodu.

Z kolei migania jakoś mi też do niczego nie pasują. Nagrałem filmik, ktoś z Was może coś z tego rozumie? Na wyświetlaczu km nic się nie pojawia.
http://youtu.be/jXJV1_NlWVk

Samochód: Corsa C 1,2 twinport z grudnia 2004 roku. Lez LPG itd...

Co sądzicie o tych czytnikach na USB z allegro. Warto to brać czy już lepiej płacić w warsztatach po tej stówie? :/
 
 
     
 delight


Informacje
Wiek: 46
Dołączył: 20 Lip 2011
Posty: 1
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 13 Kwiecień 2014, 17:33   błędy metoda gaz hamulec

1. Na wyłączonym zapłonie wciskamy do oporu pedał gazu i hamulca
2. Włączamy zapłon ale nie odpalamy silnika
3. Zacznie migać kontrolka "samochód z kluczykiem".

PS. Zero jest sygnalizowane przez 10 mrugnięć i z reguły jest na poczatku
Kod jest 4 cyfrowy
Link do listy kodów Opel Corsa C
 
 
     
 edenszymon


Informacje
wielkopolskie

Imię: Szymon
Dołączył: 15 Lis 2013
Posty: 23
Skąd: Leszno
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 20:28   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Ja u siebie dziś sprawdzałem tą metode. Kontrolka miga cały czas. Doliczyłem do 17 i odpuściłem. Tzn, że nie mam błedów czy jak?
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Kwiecień 2014, 23:03   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Metoda gaz-hamulec nie jest super metodą, ponieważ migają błędy które mogą być już nie aktywne ale są.
Tak samo na wyświetlaczu. Proponuję podpięcie pod komputer, sprawdzenie błędu oraz to czy dalej występuje.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » błędy metodą gaz hamulec
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.