Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:41
Szósty bieg lub brak oleju ?POMOCY :(
Autor Wiadomość
 szwajcaria


Informacje
slaskie

Imię: Żaneta
Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 14:03   Szósty bieg lub brak oleju ?POMOCY :(
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Czesc wszystkim
Mam na imię Żaneta,od sierpnia 2013 roku jestem posiadaczką Opla Corsy D 2009 rok 1.3 CDTI Diesel
Mieszkam w Szwajcarii i tutaj też kupiłam samochód,wszystko super,byłam w PL w Lutym i auto jak z salonu nic do naprawy jednak od około dwóch tygodni kiedy jadę na autostradzie,mieście gdzie kolwiek i daje 6 bieg i daje gaz i jadę ok 120 do 160 km/h to słyszę dziwny dźwięk ale tylko wtedy jak jadę na 6 biegu i daje gaz,jak jadę na tempomacie to tego głosu nie ma.
Nie wiem co jest grane ;( za 2 tyg jade do Polski autem sama 1300 km i sie boje ;(
Naprawa w Szwajcarii to ogromny koszt dlatego chce to zrobic w Polsce ale nie widm co jest grane.
Czy skrzynia biegow sie psuje?
Czy brak oleju w skrzyni biegow
Czy mało oleju w skrzyni biegow?
Tylko to mi przychodzi do głowy ;(
Bardzo was proszę o pomoc ;(
Będę wdzięczna za każde wskazówki!
Życzę spokojnych i ciepłych Świąt Wielkanocnych.
Żaneta
Ostatnio zmieniony przez Zyzio 19 Kwiecień 2014, 07:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 18:14   
   Moje auto: AG Z14XEP


dolanie oleju nie powinno zaszkodzić. Ja u siebie dolałem przez odpowietrznik ok 300ml. Skrzynia nieco się uciszyła, a nadmiar oleju wyleciał (dość długo to trwało) przez wybierak. Niestety nie dałem rady wtedy dostać się do korka wlewowego, więc wlałem na czuja przez odpowietrznik. 2 lata i nic złego się nie dzieje.

Dla pewności nie rozpędzaj się na 6 biegu. 6 zapinaj tylko jak już osiągniesz prędkość jaką trzeba - tak żeby nie przeciążać tego biegu (żeby nie 'zgubić' go po drodze ;) ).

Powodzenia i bezpiecznej podróży.
 
 
     
 szwajcaria


Informacje
slaskie

Imię: Żaneta
Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 18:23   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


A jak sądzisz co moze byc ze faktycznie nowa skrzynia biegow?
Czyli najlepiej jak najmniej na 6 biegu?
 
     
 taff1983


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 6
Skąd: Mężczyzna
Wysłany: 18 Kwiecień 2014, 19:59   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 cdti 90 KM


Tutaj można sporo poczytać http://www.skrzynie.com.p...l-typ-m20.html, na innych forach Opla jest również sporo lektury na ten temat. Specem od skrzyń biegów nie jestem jednak hałasować nie powinna...nie jest to synonimem tego, że zaraz się rozpadnie jednak coś jej zaczyna powoli dolegać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Szósty bieg lub brak oleju ?POMOCY :(
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.