Corsa B 1.0 1999
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 15:08   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Chce Foty Poduszek w Drzwiach. Co do Puszki to sterownik Silnika ;)

Co do Alarmu znajdź w Google model alarmu zwykle nie ma problemu ze schematem tam znajdziesz odcięcie na których kablach jest. Bo przypuszczam ze ktoś dołożył drugą blokadę zapłonu.

Ogólnie masz nie wesoło ale ważne że chcesz jeszcze przy tym robić :ok: :ok:
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 15:48   
   Moje auto: Corsa B 1.0


DAMIAN1991 napisał/a:
Chce Foty Poduszek w Drzwiach. Co do Puszki to sterownik Silnika ;)

Co do Alarmu znajdź w Google model alarmu zwykle nie ma problemu ze schematem tam znajdziesz odcięcie na których kablach jest. Bo przypuszczam ze ktoś dołożył drugą blokadę zapłonu.

Ogólnie masz nie wesoło ale ważne że chcesz jeszcze przy tym robić :ok: :ok:


- foty będą jak znowu zdejmę boczki,
- puszkę google mi pokazało że to sterownik poduchy,
- ze schematem problem bo nie mam żadnego oznaczenia modelu, a wszystkie puszki z tej firmy są identyczne z zewnątrz
- wesoło niewesoło, mojej się corsina podoba więc zostaje, a jak ma zostać to ma być wszystko jak być powinno - tak traktuje samochody :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 16:11   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


U to Faktycznie Lipa... Jeśli nie ma nic na puszce ;/

No to Powodzenia w szukaniu przerabiałem temat kabelkologi jakiś czas temu w Omedze wiem jaka to tragedia.

Bardzo Cieszy jak Ludzie dbają o Swoje Samochody :) Też tak mam :wstyd:
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 22:33   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Zmobilizowałem się, poszedłem, zwyciężyłem ;)

Idąc po kablach dotarłem do rozpiętego przewodu w progu i voila :) Od razu usunąłem resztę przewodów i elementów - chwilowo mam spokój . Z rozpędu (wykorzystując fragment instalacji alarmu) pociągnąłem dodatkowy + na radio i mam już z głowy problem resetu - ma prąd cały czas.

2:0 dla mnie ;)

Obiecane zdjęcia poduszek w drzwiach:
Strona kierowcy:

Strona pasażera:


Przy okazji, przyjrzałem się wtyczkom w drzwiach i wygląda na to że mam położoną instalację pod elektryczne, hmm, szyby? lusterka? Może ktoś zidentyfikować? Co ciekawe wtyczki są różne po stronie kierowcy i pasażera:


Tak poza tym, w planach mam założenie elektrycznych szybek, tylko jak patrzę na zdjęcia tych drzwi to nachodzi mnie taka myśl: "ale którędy?" :lol1:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 01:55   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Po Pierwsze to nie są Poduszki a czujniki uderzeniowe do Drzwi ( niestety ) bo Już myślałem że poszaleli w Fabryce ( ale EPC raczej temu przeczy )

Druga Sprawa tak to Wtyczki to Lusterek i szybek ( od ilości pinów zależy czy z podgrzewaniem czy nie)

Trzecia Sprawa - odłączasz akumulator rozpinasz czujnik rozwiercasz Blachę czujnika wkładasz nowe siłowniki szyb( uprzednio stare demontujesz) spinasz i jest bardzo duża szansa że po znitowaniu wszystkiego ( albo skręceniu zależy jak będzie Ci wygodniej) wszystko zabangla i będziesz się Cieszył nowym Wypasem :)
 
 
     
 lbcorsa


Informacje
LPG: Nie
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 7 Kwiecień 2014, 23:31   
   Moje auto: Corsa B 1.0


DAMIAN1991 napisał/a:
Po Pierwsze to nie są Poduszki a czujniki uderzeniowe do Drzwi


Szkoda, zobaczyłem oznaczenia poduchy to też pomyślałem że poszaleli - a na wyposażeniu corsy się nie znam ;)

Tak podejrzewałem że trzeba będzie wyjmować tą blachę, z tym że jeśli to byłyby poduchy to miałbym wątpliwości, a jak czujniki to luzik ;) Rozwiercanie i skręcanie, przechodziłem to w fieście (elektryczny podnośnik szyby), zawsze na przyszłość łatwiej ;)

W takim razie pozostaje mi szukać jakiejś wypaśnej corsy na szrocie i wtedy działać ;)

Ale jeszcze zanim ruszę na przetrząsanie szrotów:
gdzie oryginalnie znajdują się sterowniki szyb/lusterek i przyciski?
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 8 Kwiecień 2014, 22:56   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


W Corsie Przełącznik Lusterek jest w obudowie klamki wewnętrznej a Lusterkami steruje się "z Kieszeni" tam są przełączniki oryginalne. po stronie pasażera sterownie szybą jest w Obudowie klamki wewnętrznej..

Sterowniki czy jak kto woli przekaźniki są tam gdzie bezpieczniki Pierwsza Pozycja to Sterownik Lusterek a szyby są 3 albo 4 teraz nie pamiętam- Sprawdzę ;)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 8 Kwiecień 2014, 23:36   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


lbcorsa napisał/a:
Ale jeszcze zanim ruszę na przetrząsanie szrotów:
gdzie oryginalnie znajdują się sterowniki szyb/lusterek i przyciski?


I jeszcze tak dodam od siebie, przycisku szukaj w Astrach F, Corsa B i Tigrach A- można powiedzieć, że "takie same" przyciski pojawiały się w wielu innych modelach Opla (m.in. Calibra, Omega, Vectra), ale tam nie było podgrzewania lusterek "z przycisku":
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » Corsa B 1.0 1999
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.