Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:28
Uszczelka progu
Autor Wiadomość
 qwertys


Informacje
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Suwałki
Wysłany: 13 Styczeń 2014, 18:31   Uszczelka progu
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witam
Mam dość nietypowy problem, ponieważ zgubiłem :uuu: uszczelkę progu drzwi przednich prawych ( 3 drzwiowy model). Nie mam pojęcia jak, gdzie i kiedy jednak stało się.
Nie jestem pewien jak takie coś się nazywa i w związku z tym mam problem ze znalezieniem godnego zamiennika. Dla zobrazowania sytuacji dodam zdjęcia:





Prosiłbym Was o podanie "katalogowej" nazwy tej uszczelki lub jakiegoś linku do miejsca gdzie mógłbym ją kupić.
Pozdrawiam Dawid
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 13 Styczeń 2014, 21:01   
   Moje auto: AG Z14XEP


szczerze to nie kojażę bym u siebie miał choćby ślad po takiej uszczelce... wydaje mi się to dość nietypowym wyposażeniem. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę. O ile było to dawane w oryginale to poszukaj na szrocie, albo pewniej zapytaj w aso - może poznasz nazwę katalogową.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 14 Styczeń 2014, 07:32   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Ja również pierwszy raz to widzę. Wydaje mi się, że to "upgrade" poprzedniego właściciela.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 01:04   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wygląda Na dość Ciekawy Wypas jutro obiecuje przesiedzieć trochę czasu i poszukać w EPC ale sądząć bo bitach wygląda na Oryginalne .. Ps. Dosztukuj sobie z Omegi ma bardzo podobne Gumy w drzwiach a Na złomowiskach jest tego trochę
 
 
     
 qwertys


Informacje
Imię: Dawid
Wiek: 28
Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 17
Skąd: Suwałki
Wysłany: 20 Styczeń 2014, 16:11   
   Moje auto: Corsa B 1.0


To teraz Panowie - niespodzianka. Rozmawiałem wczoraj z poprzednim właścicielem samochodu (którego dobrze znam, który ma to auto od nowości) i zapytałem o te uszczelki. Dowiedziałem się że były założone w samochodzie oryginalnie, nie były dokupowane jako dodatkowe wyposażenie (zresztą ten model jest wersją "czystą", bez żadnego dodatkowego wyposażenia).
Wychodzi więc na to że każda corsa b powinna takie coś posiadać
Pozdrawiam Dawid
 
 
     
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Marzec 2014, 10:56   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Ja miałem 3 corsy B 3d 94/98/99r. i w żadnej nie było takiej uszczelki. zresztą po co ona ? żeby woda nie miała odpływu ?

Jak bardzo ją chcesz to idź do sklepu moto. i kup taką uszczelke , docinają z metra, koszt niewielki.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Marzec 2014, 06:48   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Zastosowanie tych Gum jest bardzo mądre a jeśli do tego Miałby górne dodatkowe Uszczelki to już w Ogóle. Przypuszczam ze maksymalnie ograniczy to słyszalność pędu powietrza w drzwiach a ponadto wyciszy wibracje samych drzwi. Co do Odpływów wody Uszczelka jest tak zrobiona że woda swobodnie wypływa.

Cóż nie ukrywam naprawdę Ciekawy Pomysł. Warto by się dowiedzieć Jakiej Produkcji Jest Ta Corsa bo Może to ma znaczenie . Ja Osobiście mam dwie Hiszpanki - jedna jeździła po niemczech druga po szwaicari i generalnie nie miały takich fantów .
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 22 Marzec 2014, 11:05   
   Moje auto: AG Z14XEP


Ja też mam Hiszpankę, ale z Włoch. Śladów po uszczelce - brak.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Uszczelka progu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.