Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Problem z aktywacją tempomatu
Autor Wiadomość
 walus4


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łącznik/Op/Pru
Wysłany: 6 Marzec 2014, 19:31   [Elektryka] Problem z aktywacją tempomatu
   Moje auto: corsa d 1.2


Witam wszystkich

Jestem tu nowy ale forum czytam od momentu zakupy mojej corsy.

Właśnie założyłem tempomat i przyszedł czas na jego aktywacje, mam op-com'a (chinol) posiadam 2 wersje oprogramowania 0.71xxx oraz 0.91xxxx. Aktywacji próbowałem obydwiema wersjami oprogramowania ale nie dało się go w 100% aktywować. Otóż dokonałem aktywacji w sekcji silnika a w sekcji nadwozia już nie gdyż jak wejdę w odpowiednią opcje to wyskakuje mi komunikat że nie można wejść i mam się skontaktować z adako. Dla wiadomości sprawdzałem czy są dopowiedzenie czujniki na sprzęgle i hamulcu jak byłem wpięty opcomem

czy ktoś może mi doradzić co zrobić aby to aktywować? wiemże niby da rade to zrobić techem ale na allegro są tylko wersje do rocznika 04
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:17   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Poczytaj tutaj dodałem trochę nowych wiadomosci na temat aktywacji tempomatu , dodam Ci tyle że Clonem tego nie ruszysz , na chwilę obecną nie mają takiego softu jak potrzeba ( nawet te co sprzedają teraz w chinach jako 2014 mają soft z 2010 r ) i dla tego właśnie nie aktywujesz opcji w instruments . Tylko oryginalny interfejs Op-com z ADAKO z aktualnym softem załatwi sprawę lub TECH2 też oryginalny .
 
 
     
 walus4


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łącznik/Op/Pru
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:34   
   Moje auto: corsa d 1.2


jeśli chodzi o ten kabel tech2 to czy to też może być jego clone czy oryginał, jak patrzyłem na allegro to były tylko takie z obsługa samochodów do 2004r. jestem w stanie sobie kupić takie coś oczywiście jeśli może być to clone i
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:46   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Tylko oryginały , bo one aktualizują sobie najnowszy soft , clony zostają na etapie wgranego i tego już nie przeskoczysz , a te co są obecnie na rynku nie poradzą sobie z tym bo maja oprogramowanie parę lat do tyłu w stosunku do oryginałów .

Co do tego pytania o TECH2 to chyba odpowiedziałeś sobie sam " obsługa aut do 2004 '', a corsa D przecież weszła w 2006 r .
 
 
     
 walus4


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łącznik/Op/Pru
Wysłany: 6 Marzec 2014, 20:59   
   Moje auto: corsa d 1.2


dzięki za odpowiedzi temat wyczerpany :zamykam:

[ Dodano: 10 Marzec 2014, 09:11 ]
Witam

dalej mam problem z aktywacją tempomatu. W weekend byłem u mechanika z Op-comem lecz nie mogłem aktywować go do końca, otóż tempomat został aktywowany w silniku, w opcjach kontrolek ale już w BCM nie dało się go aktywować. Już nie wiem co może być przyczyną zrobiłem wszystko zgodnie z tematem zaproponowanym wyżej. Teraz została mi próba aktywacji techem2. Może ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną tego że nie potrafię tego aktywować
 
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 10 Marzec 2014, 15:02   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Rozumiem że Op-com był oryginalny z nowym softem i jak wszedłeś w BCM to okienko do tempomatu nie było podświetlone czyli aktywne , jeżeli tak to prawdopodobnie twój moduł BCM nie obsługuje tempomatu i TECH2 też tego nie ruszy .
Podaj jaki masz numer jego .
Sprawdzone to te które podałem w drugim wątku , reszta to loteria .
Dla tego zawsze najlepiej sprawdzić czy uaktywnisz tempomat w aucie ( zaprogramować ) a dopiero dokładać manetkę i resztę .
 
 
     
 walus4


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 06 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łącznik/Op/Pru
Wysłany: 11 Marzec 2014, 09:18   
   Moje auto: corsa d 1.2


Mam taki GM13308948, może ktoś w takim już aktywował tempomat
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Problem z aktywacją tempomatu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.