Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 13:40
Nagłośnienie Corsa C
Autor Wiadomość
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 29 Czerwiec 2009, 18:26   

po długich zmaganiach zrozumieliśmy się, przyznaję - trochę nie zrozumiale napisałem :)
ale tak czy siak to co "dociera się w głośniku" ?? bo nadal uważam, że zawieszenie membrany... a nie cewka...
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 1 Lipiec 2009, 11:34   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


temat raz:
http://www.klubcorsa.pl/t...rzetu-vt311.htm
temat dwa:
http://www.klubcorsa.pl/t...-jest-vt439.htm
temat trzy:
http://www.klubcorsa.pl/t...wosc-vt1560.htm
Bania26 napisał/a:
zawieszenie membrany

prawie dobrze... ale cewka też musi się "wyrobić".
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
  Wysłany: 17 Lipiec 2009, 06:49   

Miał ktos możliwośc odsłuchu i porównania
JBL GTO6507CS vs HESTZ DSK16,5?????????
co zagra soczyściej i pełniej bez wysuniętego środka do przodu?
Byłem w MEDIA MARKT porównywałem 2 zestawy JBL jeden to GTO6507CS a durgi to niższy brat,i grał nie naturalnie mocno basami i się tak zastanawiam czy przypadkiem nie robią takich jaj w media markt ,że:
- na wzmacniaczu na ścianie odsłuchowej tak korygują dźwięk ,żeby potęcjalny kupujący zachwycił sie tłustością basu i czystością dźwięku ?
Nie chcę kupić podkręconego G...na za ponad 400zł
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 09:45   
   Moje auto: ASTRA G


Fahoo prawde mówiąc trudny wybór. Grają podobnie a nawet wygrywa tu Hertz swoją ceną.
O dziwo JBL chwalił się że to nowa konstrukcja i ma grać lepiej. Niestety jak to ostatnio się zdarza starsze modele lepiej grają. Ostatnio montowałem znajomym DLS B6 i powiem że przy nich JBL (mimo że go lubię) wypadł baldziutko. Zaryzykował bym nawet stwierdzenie że grają na poziomie Rainbowa ;)

Co do tłustego basu w media markcie - tam zawsze gra w szafce sub. Nawet jak mówią, że nie to i tak gra - mam znajomego we wrocku w tym sklepie (opowiedział kilka ciekawych historyjek). Głośników i kina domowego nie odsłuchasz należycie w takich marketach. Zawsze w sklepie fajnie gra a potem w aucie stwierdzasz że gra płasko.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 13:31   

spidan, szafe obsługiwałem sam
i nie grał zaden sub razem z testowanym głośnikiem
stałem od głośnika 10cm i czułem jak gra dynamicznie a ten tanszy bladziej i mniej z wieksza ilością środkaw car audio bawie sie od 96r więc nie jestem laikiem
zamontowałem nie jeden zestaw sobie i ludziom
Hertz resor ma z gumy czy z pianki?bo na foto nie widac??
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 13:53   
   Moje auto: ASTRA G


to jest ta nowa mieszanka kauczkowa co dają do subów. Wygląda jak pianka ale to już nie ta sama pianka co kiedyś do Tonsili zapodawali. mam wrażenie że i mniej jest głośników produkowanych z resorem typowo gumowym.
 
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Lipiec 2009, 21:25   

wole gume od pianki
i kurde juz sm nie wiem czy kupic hertza dsk czy jbl 399vs 249 a granie -brzmienie
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 18 Lipiec 2009, 09:27   
   Moje auto: ASTRA G


Fahoo napisał/a:
wole gume od pianki
i kurde juz sm nie wiem czy kupic hertza dsk czy jbl 399vs 249 a granie -brzmienie


a jak to róznica czy guma czy pianka? To ma grać ;) Ważniejszym kryterium jest jedwabna kopółka w wysokotonowcu. Pytanie jeszcze czy do tego zapodasz suba w bagażniku? jeśli tak to wszystko będzie cacy. Jeśli tylko mają być głośniki i oczekujesz fajnego basu nie kaleczonego środka i stonowanej góry to trzeba wydać więcej ale warto (dobry zestaw to wedateg 700zł niestety).
Co do wyboru, to trudno wybrać. Jakiej myzyki słuchasz? jeśli jest dużo miękkiego basu tak jak reagge czy rap to weż sobie Jbl. Jeśli coś bardziej pod rocka z mocniejszym kickiem to weż sobie Hertze. Zastanów się poważnie nad DLS kosztują około 450 zł, lub ewentualnie Kicx z zerii GF.
 
 
     
 bedfox
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 19 Lipiec 2009, 13:59   

mam pytanie:) jeżeli w corsie mam orginalne radio i mam wielofunkcyjną kierownice (tzw sterowanie radiem) to czy do podpięcia radioodtwarzacza z wejsciem na suba i wzmacniacz potrzeba jakiejs kostki lub cos w tym stylu czy wystarczy odpiąć orginalne i włożyć swoje? a i czy można jakos podpiąć ta kierownice zeby sterowac tym swoim radiem czy poprostu bedzie to niemozliwe i guziki kolo kierownicy bedą tylko dodawać do wygladu a swojej funkcji nie bedą spełniały?" dzięki za odp! pozdrawiam:)
 
     
 Fahoo
Master of diagrams



Informacje
Pomógł: 7 razy
Wiek: 43
Dołączył: 28 Sty 2009
Posty: 246
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Lipiec 2009, 19:08   

bedfox, Z kierownica multifunkcyjną działaja wybrane modele alpine po zastosowaniu interface.
Wyciągasz oryginał wypinasz iso i jeśli nowe radio m a iso to działa bez problemu suba podpinasz przez RCA w nowym radiu..


Co do postów wyżej...nie kupiłem JBL bo to chłam dla supermarketu....wydłubałem moje stare kochane gazetki CAR&HIFI skarbnica wiedzy....
nowe car AUDIO sie buduje
już sa klocki min.wzmak i ponad 600W RMS,kable i inne pierdoły :hyhy:
 
 
     
 Gąsior


Informacje
malopolskie

Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Kraków
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 19 Październik 2009, 20:27   

Czy instalując nowe radio do mojej Corsy C, wystarczy tylko podpiąć antene i złącze iso? czy sprzęt będzie działał? Czy coś jeszcze należy zrobić.
Druga rzecz:
Co sądzicie o tych tańszych radiach poniżej 200 zł np. http://www.allegro.pl/ite...lot_vk0110.html
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 20 Październik 2009, 08:06   

Tak wystarczy tylko to zrobić i będzie działać. jedynie co to można zamienić ( w zależności od radia ) kabel żółty z czerwonym w kostce od radia, po to aby było aktywne podtrzymanie pamięci radia po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki, w instrukcji od radia jest dokładnie rozrysowane który kabel z którym należy zamienić ale chyba czerwony z żółtym jak dobrze pamiętam. Co do radia poniżej 200zł to nie warto.. kupiłem ostatnio sobie JVC za 260zł i ma gorszy wzmacniacz do mojego starego 6 letniego Blaupunkta.. :/
 
 
     
 darkb


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Darek
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 13
Skąd: Łęczyca
Wysłany: 23 Luty 2014, 19:39   
   Moje auto: Corsa C 1,2 , 75KM, 2000r


koledzy a wiecie może jak zdjąć te boczki plastikowe w bagażniku aby dostać się do głośników umieszczonych z tyłu ( głośniki fabryczne)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa C » Nagłośnienie Corsa C
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.