Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:01
[Elektryka] TID - ZIMNE LUTY
Autor Wiadomość
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 20 Luty 2014, 22:47   [Elektryka] TID - ZIMNE LUTY
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Witajcie kochani, kupiłem corsę, niedawno. Od wczoraj zaczałem się brać za odnowę tej piękności. Pierwsze co chciałbym naprawić to TID a mianowicie, wyświetlanie daty, godziny (temp. w porządku) Problem wygląda tak: gdy włączę światła pokazuje mi 00:00 01.01.92 i temp. Problem w tkwi w tym, że czasem data wgl mi się nie pokazuje, po ustawieniu wszystkiego ( godziny,daty ) gdy wyłączę światła na chwilę zanika i się resetuje. Robiłem samodiagnostyke i wywala mi F12 oraz F95, czytałem na forum , że F12 to rozpoczęcie diagnostyki, a F95 to brak połączenia między radiem a TIDem. Wyczytałem także, że 70 % rozwiązania przypadków padło przy przelutowaniu zimnych lutów. Chciałbym to uczynić ale kompletnie nie wiem o co chodzi, co przelutować, gdzie w jaki sposób, o jaką kostkę chodzi. Jestem totalnie ZIELONY :( Bardzo drażni mnie to, ze nie świeci data ani wyświetlacz. Byłbym wdzięczny za jakieś zdjęcia albo filmiki instruktażowe, choć wiem, że nikt na życzenie nie odkręci tida i będzie pokazywał co robić. Błagam pomóżcie :( jak dziś odkręcałem TIDa, to było tam jakby "wilgotno" ? :nocom: Nie wiem co robić HELP :( Aaa i zapomniałem, jak odkręciłem TID sciągnąłem czarną osłone to na białej płytce obok żarówek było coś tak jakby okopcone na pomarańczzowo, what's wrong ?
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 21 Luty 2014, 12:36   
   Moje auto: Corsa B 1.0


może się gdzieś zwarcie zrobiło?
pokaż najlepiej zdjęcia co i jak wygląda :)
masz oryginalne radio?
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 22 Luty 2014, 22:55   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Kochani, a tak po drodze, kiedy Wam się włącza TID ? Jak włączycie zapłon, czy jak przekręcicie światła, bo wyczytałem, że powinien się zapalac po przekręceniu kluczyka, u mnie natomiast włącza się przy włączeniu świateł, potem się wszystko kasuje. Była mowa o jakimś plusie niedochodzącym do TIDA, to jest tego wina ??
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 23 Luty 2014, 08:58   
   Moje auto: Corsa B 1.0


możliwe, u mnie po przekręceniu kluczyka swieci lub po włączeniu świateł, sprawdź kable ewentualnie przeciągnij jeden i powinno działać :)
 
 
     
 psienek



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Imię: Przemek
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 19
Skąd: Wódka
Wysłany: 23 Luty 2014, 10:02   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 45 KM PB


Skąd przeciągnąć ? Bo czytałem, że na jednym powinno być cały czas 12 V ( czerwony kabelek) a na drugim czarnym kabelku 12 V powinno się pojawiać po tym jak zapali się zapłon

[ Dodano: 23 Luty 2014, 12:29 ]
A dziś przyszło mi do głowy takie coś, że skoro radio z TIDem jest połączone i radio włączam normalnie kiedy chce a nie wtedy kiedy przekręcę kluczyk, to może to wszystko jest jakoś połączone i jeślibym radio załączał razem z zapłonem to TID też by się załączał ?Co myślicie ?

[ Dodano: 23 Luty 2014, 21:03 ]
A i zaobserwowałem takie coś: włączam światła ustawiam datę,przekluczam zapłon, wyłączam światła ( może być min lub trzy) i po zaświeceniu na TID wszystko w porządku. Wyłącze zapłon, wyłącze światła, włącze światla i z TID się resetuje;/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] TID - ZIMNE LUTY
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.