Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:27
1.4 16v gaśnie na zimnym
Autor Wiadomość
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 20 Luty 2014, 15:21   1.4 16v gaśnie na zimnym

Witam, piszę tu nowego posta bo nie mogę znaleźć pomocy. Moja dziewczyna ma tigrę z tym samym silnikiem co moja Corsa 1.4 16v.
Mamy problem taki, że autko nie chce odpalać. Trzeba mu wciskać gaz, żeby zaskoczył. Potem gaśnie. Na luzie, na zimnym silniku zawsze gaśnie. Wystarczy wcisnąć sprzęgło. Jak już nabierze temperatury to jest ok. Autko jest z instalacją gazową ale dzieje się tak i na gazie i na benzynie. Dodam, że byłem na diagnostyce i wykryło błąd przepustnicy oraz EGR. Przepustnice wyczyściłem, a zawór wymieniłem na nowy. Dodatkowo wcześniej wymieniłem silnik krokowy oraz pompę paliwa. Brakuje mi już pomysłów do tego samochodu, dlatego piszę tutaj. Nie wiem co może być przyczyną fochów małej tigry.. Pomóżcie
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Luty 2014, 16:51   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czujnik temperatury ECU sprawdzony ?
 
 
     
 plucik4



Informacje
LPG: Nie
Wiek: 36
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 133
Skąd: Łazy
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 21 Luty 2014, 15:06   

nie, nie sprawdzałem ale podczas jazdy wskazówka pokazuje temperaturę w normie (na ciepłym silniku)
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Luty 2014, 23:39   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


plucik4 napisał/a:
nie, nie sprawdzałem ale podczas jazdy wskazówka pokazuje temperaturę w normie (na ciepłym silniku)

Czujniki są dwa , ten który podaje sygnał do ECU to oddzielna sprawa .
Wszystko wskazuje na to że czujnik temperatury ECU dostarcza niewłaściwych wskazań .
Metody na diagnozę są dwie , wymienić na nowy ( koszty są niewielkie) lub podjechać na komputer i porównać temperaturę odczytaną z ECU z tą na zegarach .
Aby test z poziomu komputera miał sens najlepiej wykonać odczyt na zimnym silniku i konfrontować temperaturę z wskaźnikiem na zegarach aż do osiągnięcia 90 st.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » 1.4 16v gaśnie na zimnym
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.