Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:02
[ Silnik] Czy przepustnica/wtrysk powinny tak działać?
Autor Wiadomość
 Mafu


Informacje
lubelskie

Imię: Mateusz
Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: lipsko
Wysłany: 15 Luty 2014, 15:05   [ Silnik] Czy przepustnica/wtrysk powinny tak działać?
   Moje auto: Corsa b


Cześć, jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość.
Mam Corse b silnik c14nz i spory problem ze spalaniem (12 i więcej na 100 w mieście), ale w zasadzie nie po to zakładam temat bo nic nowego chyba nie wymyślę ponad to co już na forum jest.

Podczas poszukiwań problemu na własną rękę zajrzałem do przepustnicy żeby obadać czy nie ma przypadkiem jakichś gołym okiem widocznych problemów. Gdzieś spotkałem się z opinią że wtrysk powinien raczej podawać mgiełkę niż krople i chciałem się przekonać jak jest u mnie. Jeśli ktoś z Was ma wiedzę jak powinien taki wtrysk wyglądać to proszę zajrzeć pod adres http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be i podpowiedzieć czy w moim przypadku jest jakaś lipa czy tak ma być? Dodam że silnik był raczej letni, po kilkunastu kilometrach przejechanych więc ssanie nie powinno się włączyć.

A teraz jak by ktoś miał ochotę pomóc w temacie spalania to nakreślę krótko historie remontów w mojej corsinie.
Bolid dostałem od teściów.
Na początku niepokoiły mnie wysokie obroty na biegu jałowym i kontrolka check engine.
Sam wymieniłem krokowca i bez zmian.
Wizyta u mechanika: Uszczelka pod przepustnicą przepuszcza więc wymieniona oraz przeczyszczona przepustnica: po tym kontrolka gaśnie i nie zapala się ponownie :) Przy okazji wymiana lambdy bo na kompie wyskoczył błąd - myślałem że spalanie się uspokoi, ale bez zmian.
Po wizycie u mechaniora wydaje mi się że auto nie ma mocy (dopiero po wkręceniu na obroty), jest mułowate i ma lekko falujące obroty na biegu jałowym (chociaż to mnie nie przeraża)
Jeśli więc ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego spalania, to chętnie poczytam.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 15 Luty 2014, 21:11   
   Moje auto: AG Z14XEP


Lejący wtrysk może być przyczyną dużego spalania.
Wtrysk przeczyścić nie zaszkodzi. Jest taki środek np STP do czyszczenia wtrysków benzyny. Na opakowaniu piszą by butelkę wlać do baku i zalać do pełna - benzyna z dodatkiem tego płynu przeczyści wtrysk.
Mając odpowiedni sprzęt zrobiłbym inaczej - wykręcasz wtryskiwacz, zanurzasz w tym specyfiku i podpinasz zasilanie wtryskiwacza pod generator - tak by non-stop pracował z maksymalną częstotliwością. Stopniowo zwiększasz częstotliwość pracy wtryskiwacza dopóki wyraźnie jeszcze słychać taki 'klik-klik' ;) Metoda dużo lepsza niż mycie wtrysku w wanience ultradżwiękowej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Czy przepustnica/wtrysk powinny tak działać?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.