Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Corsa c 1.7 cdti (z17dth) gaśnie podczas jazdy
Autor Wiadomość
 Robson391


Informacje
Imię: Paweł
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 26 Styczeń 2014, 17:42   Corsa c 1.7 cdti (z17dth) gaśnie podczas jazdy
   Moje auto: Corsa c 1.7 cdti


Witam, jestem nowy na forum. Znalazłem się tutaj z powodu mojej bezsilności w związku z niżej opisaną awarią . Auto to Corsa c 1.7 cdti na podzespołach Denso, rok 2004. Zaczęło się prawie pół roku temu, podczas normalnej jazdy, autko nagle zgasło, wyświetlił się kluczyk. Jeszcze podczas jazdy wystarczyło cofnąć zapłon i bez żadnego problemu odpalił. Ruszyłem dalej, jedynka, dwójka, wszystko wydaje się Okej, trzeci bieg prędkość około 40-50 no i znowu to samo, gaśnie i odpala bez problemu. Wróciłem do domu jadąc na drugim biegu nie przekraczając 2000 obrotów i bez problemu dojechałem. Sprawdzanie błędów metoda gaz + hamulec, a następnie po podłączeniu komputera dało taki oto efekt:
P1219 - Diagnostyka obwodu wysokiego ciśnienia Wadliwe działanie
Od tego czasu auto było u dwóch mechaników i sam próbowałem znaleźć jakieś rozwiązanie na forum. Każdy z nich stwierdził, że winny jest czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej. A dodatkowo zostało to potwierdzone faktem, że po odłączeniu tego czujnika auto przyjechało 200 km z Wrocławia do Poznania bez większych problemów. Silnik dziwnie pracował, głośno pewnie przez nieregularnie podawane ciśnienie czego na wyższych obrotach już się nie odczuwało. I teraz zaczynają się schody.. Pierwsza sprawa, że taki czujnik nowy jest drogi (ok. 800 zł), druga sprawa ciężko go dostać. Został wymieniony na używany dwukrotnie i bez żadnego efektu. Minimalnie różniły się oznaczeniami. Wydaje mi się, że jakiś wpływ ma też temperatura, często auto gasło po osiągnięciu 70 stopni. Po kupnie samochodu został wymieniony rozrząd, olej i wszystkie filtry. Po tym przejeździłem trzy miesiące, kilka razy trasa Poznań - Wrocław, dużo po mieście i wszystko było w porządku. Czy macie jakieś pomysły co to może być?
Ostatnio zmieniony przez 26 Styczeń 2014, 19:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 sylwia4012


Informacje
Imię: sylwia
Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Luty 2014, 01:18   
   Moje auto: opel


zajedź do warsztatu http://dark-gum.pl/autoserwis,104.html to może Ci coś pomogą
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 13 Luty 2014, 19:15   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Kluczyk to nie to samo co check-engine , są to dwie różne kontrolki .
Wniosek jest taki że wyświetlony błąd nie miał związku ze zgaśnięciem silnika.
Przyczyna prawdopodobnie ma związek z niełączącą kostką licznika , w corsie C jest to dosyć częsty problem .
W liczniku znajduje się moduł immobilizera , dlatego brak kontaktu na złączu licznika wpływa na rozłączanie ECU .
Aby się upewnić proponuję odczytać poprzez złącze diagnostyczne błędy immobilizera .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa c 1.7 cdti (z17dth) gaśnie podczas jazdy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.