Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 18:09
[Elektryka] Corsa C odpala i gaśnie - komp. nic nie pokazuje
Autor Wiadomość
 Pola87k


Informacje
mazowieckie

Imię: Paulina
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Ząbki
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 09:17   [Elektryka] Corsa C odpala i gaśnie - komp. nic nie pokazuje
   Moje auto: Opel Corsa 1.0


Witam. Problem już był poruszany ale ja wykonałam diagnostykę komp.w ASO i pokazało uszkodzenie czujnika wału korbowego. Został wymieniony a samochód nadal zapala bez problemu i gaśnie. Myślałam że to złącze zestawu wskaźników za licznikiem ale w serwisie powiedzieli że komputer by wykazał błąd. Ktoś ma pomysł co to może być???
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 10:53   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Wygląda to jak typowy problem z immobiliserem , a ponieważ moduł imo jeśli dobrze się orientuję jest w liczniku to problem może tkwić właśnie w złączu licznika .
Na początek proponuję docisnąć zegary , taka czynność czasem doraźnie pomaga .
Czy w serwisie odczytano błędy immobilisera ?
 
 
     
 Pola87k


Informacje
mazowieckie

Imię: Paulina
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Ząbki
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 13:29   
   Moje auto: Opel Corsa 1.0


Właśnie wróciłam ponownie z ASO. Zasugerowałam Panu w serwisie wymianę złącza wskaźników. Po chwili Pan wrócił i stwierdził że dziś komp. pokazał rzeczywiście ten błąd. Nie wiem już czy tak było czy wymienili "na słowo". W poniedziałek jakoś tego nie pokazał pomimo usterki. Dodatkowo stwierdził że to złącze jest niewymienialne i można je tylko naprawiać. Skasowali mnie ponownie i liczą że już nie wrócę.

[ Dodano: 17 Styczeń 2014, 13:32 ]
Jedyny błąd który się pokazał w pon. to ten z czujnikiem na wale. Dziś niby już był ten od licznika.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 15:16   
   Moje auto: Corsa B 1.0


W ASO, to niestety, ale niezbyt dużo ci powiedzą... Podłączą pod kompa i będą tylko na tym bazować. Znajdź "kumaty" serwis, który potrafi coś więcej niż tylko podłączenie się do złącza diagnostycznego. Ważne są parametry różnych podzespołów- czasem błędu brak, a coś jest walnięte.
 
 
     
 Pola87k


Informacje
mazowieckie

Imię: Paulina
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Ząbki
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 12:17   
   Moje auto: Opel Corsa 1.0


Witam ponownie. No i problem powrócił :(

Po zostawieniu 600zł w ASO i wymianie czujników samochód odpala i gaśnie i potrafi tak 10 razy.

Dziwne, że dzieje się tak tylko jak jest zimno. W lecie nie ma problemu.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być?!

Ręce mi opadają...
W ramach ciekawostki powiem, że miałam przedtem VW Golfa III z 92r. i miałam dokładnie taki sam problem tylko w deszczowe dni. Jak wartość napraw przekroczyła wartość samochodu, to pozbyłam się go za 1000zł żeby się nie denerwować.

Czy koniecznie muszę poznać wszystkich mechaników w obrębie 100km???????!!!!!!!
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 13:41   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jak wcześniej wydaje mi się że problem dotyczy immobilizera , może problem tkwi w samej pętli imo , może gdzieś tam jest zimny lut .
Temperatura ma wpływ na takie sprawy bo metal wraz ze wzrostem temperatury się rozszerza , to może powodować że po rozgrzaniu kontakt pętli wraca .
Zimne luty mogą również występować w samym liczniku .
Moja propozycja jest taka żeby fachowiec sprawdził rezystancję pętli immobilizera na złączu licznika , to pozwoli wyeliminować usterkę złączek i samej pętli .
Warto również przetestować sam immobilizer z podłączonym interfejsem .
 
 
     
 Pola87k


Informacje
mazowieckie

Imię: Paulina
Wiek: 36
Dołączyła: 17 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: Ząbki
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 17:28   
   Moje auto: Opel Corsa 1.0


kontrolka samochodu z kluczem świeci się i wtedy gaśnie

jutro postaram się powiedzieć mechanikowi o tej pętli immo.

[ Dodano: 29 Styczeń 2014, 19:31 ]
a może ktoś zaproponuje rozsądną cenę i sobie go ode mnie kupi? czekam na ROZSĄDNE propozycje :)
 
 
     
 adekpolak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Pomógł: 1 raz
Wiek: 32
Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 11
Skąd: Warszawa
Wysłany: 12 Luty 2014, 15:51   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Kiedyś miałem taki problem. Samochód nie odpalał, kręciłem, kręciłem zalewał się. Odczekiwałem jakieś 5 min i próbowałem odpalić, odpalał. Wymieniałem cewke z 5 razy, olej ze 3 razy, filtry, sondy, sprawdzałem imo i było to samo. Okazało się, że czujnik temperatury cieczy w silniku pokazywał różne wartości, między -70 st do 200 st. Wymieniłem czujnik (ok 30 zł Boscha) i po kłopocie. Jeżdżę do tej pory.

Problem troszkę inny, ale warto spróbować. Koszt nie duży, dostęp idealny, 3 min roboty.

Tę samą usterkę wykryłem w Cordobie II FL i działa bez problemu.

Pozdrawiam,
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Corsa C odpala i gaśnie - komp. nic nie pokazuje
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.