Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:02
Problem z filtrami corsa c
Autor Wiadomość
 Maciej-Michał


Informacje
Imię: Maciek
Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Luty 2014, 19:24   Problem z filtrami corsa c
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


Witajcie, być może wyłapię bana na starcie za brak podstawowej wiedzy ale...

Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Corsy C, 1.7 DI, 55 kw, 2003r. Kocham moje maleństwo, niby miejskie, a przejechałem nim już grube tysiące km.

Postanowiłem samodzielnie wymienić filtr paliwa i powietrza (do oleju nie mogę sięgnąć swoimi kluczami, bo też bym sam wymieniał).

Poszedłem do sklepu, kupiłem filtry wg katalogu FILTRONA:

powietrze: AP 051/5
paliwo: PE 936/1

Zabieram się do wymiany filtra paliwa, a tam w puszce filtr PM 936 (podobno od Astry) no to poszedłęm do sklepu raz jeszcze, oddałem, zabrałem, wróciłem do domu i wymieniłem ten filtr.

Zabrałem się do wymiany filtra powietrza. I znowu to samo. Spodziewałem się w środku AP 051/5 a tam brudny jak sam diabeł AP 051/1.

I teraz pytanie - obydwa te filtry mają taki sam wymiar. Ale AP 051/5 Ma taką włókninę białą pod spodem. Czy mogę jeden zastąpić drugim? Czy to czymś grozi?

No i najważniejsze... Jak myślicie - dlaczego do k. nędzy w moim aucie zamontowane są filtry fabrycznie nie z mojego auta?

Ilustracja:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Problem z filtrami corsa c
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.