Przesunięty przez: Kaszubski
1 Marzec 2016, 17:27
[ Silnik] obroty się trzymają
Autor Wiadomość
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 5 Luty 2014, 12:12   [ Silnik] obroty się trzymają
   Moje auto: Corsa B 1.0


Witajcie mam B z silnikiem 1.0 z lpg i mam mały problem, mianowicie dziś jak jechałem na miasto to tak jakby mi się przycinał gaz, po powrocie do domu dałem trochę gazu, puściłem i obroty z 2-3 sekundy się trzymały i spadały, może to taki detal lecz np. jak puszczę gaz to zamiast prędkość maleć to się utrzymuje i muszę do hamować czasem, te silniki tak miewają, czy coś się u mnie dzieje, dodam że zaraz po odpaleniu mam niskie obroty lecz jak się rozgrzeje to już są odpowiednie?
dodam że w aucie mam nowy oryginalny przepływomierz i silniczek krokowy
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 5 Luty 2014, 17:51   
   Moje auto: AG Z14XEP


ja tak nie mam ;)
sprawdz linke czy się nie zacina, krokowca
Podnieś maskę, ręcznie dodaj gazu i puść - zogacz czy cięgno cofa się prawidłowo, czy linka nie zacina się itd.

jeśli nie linka, to najlepiej podłączyć pod kompa i w parametry popatrzeć czego oczekuje ECU (jakie obroty chce ustawiać i czy wykrywa odpowiednio fakt puszczenia gazu, sygnały z czujników etc)
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 5 Luty 2014, 18:32   
   Moje auto: Corsa B 1.0


no więc tak linka nie zacina się, działa jak trzeba, krokowiec nowy więc ja go nawet nie biorę pod uwagę, bo ma może z 2 tygodnie
a z podpięciem kompa to jak to porobić, co i jak użyć? wybaczcie ale świeżak jestem w temacie corsy

przyjrzałem się i to jest tak, dam trochę gazu to wchodzi na obroty i trzyma się chwilę, potem spada i pochodzi na wolnych, nagle lekko się podniosą i znowu opadną i tak ciągle, lecz wchodzą wyżej dopiero po dodaniu gazu
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 5 Luty 2014, 22:06   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Ja miałem podobnie właśnie po wymianie krokowca- czasami coś się zawieszało i auto samo wchodziło na maksymalne obroty np. podczas jazdy, choć czasami również zaraz po odpaleniu. Pomagało kilkukrotne odpalanie i gaszenie lub dłuższa przerwa. Co to było nie pamiętam niestety, bo było to w 2009 i jeszcze nie dysponowałem Corsą w 100 %.
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 6 Luty 2014, 09:33   
   Moje auto: Corsa B 1.0


CJ czasem kilkukrotne odpalenie i gaszenie to nie jest resetowanie komputera?
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 6 Luty 2014, 12:33   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Niestety nie wiem. Czasem się pojawiało przy odpaleniu, aż złapało mnie w centrum Łodzi- auto samo zaczęło przyspieszać i trzymać obroty. Moim zdaniem mogli ci coś pochrzanić przy krokowcu- mało który magik ogarnia odpowiednie ustawienia na kompie. Bo trochę czasu trzeba nad tym spędzić i coś więcej ogarniać. U mnie obrotami zajmowały się 4 miejsca- od taniej miejscówki przez większe serwisy po serwis wyspecjalizowany w Oplach. Odpuściłem, bo obecnie mam w miarę ustabilizowane- ok 1350 na zimnym po odpaleniu, 1000 po złapaniu jakieś tam temperatury. Nie falują, nie zawieszają się i nie muszę odpalać z wciśniętym gazem, chociaż tyle.
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 6 Luty 2014, 13:48   
   Moje auto: Corsa B 1.0


CJ no u mnie trochę dam gazu to wchodzi na obroty i trzyma chwilę, najgorzej podczas ruszania, każdy myśli że nie umiem jeździć bo ciągle obroty są przy redukowaniu :P
co do tej sytuacji to dopiero po przejechaniu 100km mi się takie coś stało pierwszy raz ;/
a jak odpalałem to odpalał bez gazu, lecz jak lekko dałem gaz to szybciej łapał, teraz też tak mam, ale zaraz obroty łapie ;/
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 7 Luty 2014, 18:04   
   Moje auto: AG Z14XEP


Podbijanie obrotów przy zmianie biegów miałem zaraz po wyczyszczeniu przepustnicy. Pomogło podpięcie pod kompa i reset nastaw. Po tym odpaliłem i auto 5 minut na jałowym biegu postało. Następnie przejażdżka 10-15km z dosyć mocnym podciąganiem obrotów przy przyspieszaniu i z hamowaniem silnikiem. Po tym podbijanie obrotów jeszcze trochę było, ale z każdą setką km zanikało do zera :)
Sprubuj zacząć od tego (ewentualnie gdybyś był w KRA to zapraszam, kabelek się znajdzie).
 
 
     
 Patryk1011


Informacje
LPG: Tak
Imię: Patryk
Wiek: 29
Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 44
Skąd: Włoszczowa
Wysłany: 8 Luty 2014, 19:10   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Milion no ja niestety do KRA mam jakieś 100km ;/
może w poniedziałek będę miał czasu to sprawdzę tą przepustnicę, kolega mechanik mówi że to przepustnica i nic innego mam nie brać pod uwagę, więc czekam tylko na troszkę czasu i będzie zrobione :)

[ Dodano: 9 Luty 2014, 19:39 ]
dziś objawy zagineły w akcji, dosłownie :D
zalałem gaz w innym miejscu(oczywiście każdy tam poleca tankować bo podobno najlepszy) i okazało się że winowajcą był kiepski gaz ;)
pracuje równo i odpala od strzała ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] obroty się trzymają
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.