Przesunięty przez: Kaszubski
16 Marzec 2016, 12:54
Zakup Corsy B w automacie proszę o pomoc
Autor Wiadomość
 artiwie15


Informacje
Imię: Artur
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Gno
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 19:34   Zakup Corsy B w automacie proszę o pomoc
   Moje auto: Brak


Witam, jestem Artur, przeszukałem forum nie znalazłem niczego co by mogło pomóc mi w odpowiedzi na moje pytanie.
Poszukuję dla dziewczyny niedrogiego bezawaryjnego autka i tak właśnie pomyślałem o corsie.
Początkowo szukałem 1.2 tylko ,że bardzo rzadko można poszukać wersji ze wspomaganiem co dla dziewczyny jest praktycznie bardzo ważne.
Znalazłem więc corsę 1.4 w 8V z bogatym wyposażeniem ale.... z automatyczną skrzynią biegów.
Oczywiście szukam auta w LPG.
Więc proszę znawców tematów o radę czy silnik 1.2 8 V oraz 1.4 8V nadają się do gazu, jakie jest spalanie tych dwóch silniczków? Czy są jakieś problemy? Czytałem ,że w 1.4 trzeba pamiętać o regulacji zaworów...Co muszę sprawdzić przy kupnie auta?
Co z tym automatem? Czy dużo więcej spali? Czy ten automat jest problemowy? Jak najlepiej sprawdzić stan automatu? Czy w ogolę sobie odpuścić.
Tutaj znalazłem ową corsę:
http://otomoto.pl/opel-corsa-C31906316.html
Z góry dziękuje ,za wszelkie informację.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez 31 Styczeń 2014, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 peny007


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 21:00   
   Moje auto: Corsa B


Silniki 1.4 8V są bardzo wytrzymałe ale jednocześnie niezbyt ekonomiczne. Spalania rzędu 8-10l LPG to norma. Silniki 1.4 bardzo dobrze znoszą gaz, nie ma z tym problemu. Zakup takiego auta z automatem, nie wchodzi w grę(moim zdaniem), w przypadku awarii naprawa pochłonie krocie.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Styczeń 2014, 21:16   Re: Zakup Corsy B w automacie proszę o pomoc
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Skrzynie automatyczne opla raczej nie sprawiały problemów , jest ich niewiele więc ciężko powiedzieć coś więcej .

artiwie15 napisał/a:
Czytałem ,że w 1.4 trzeba pamiętać o regulacji zaworów...

Wszystkie corsy b miały silniki z hydropopychaczami a więc nic tam się nie reguluje , luz zaworowy kasuje się sam .

Pierwsze co rzuca się w oczy to poliftowy (nowszego typu) zderzak przedni , wątpię że był to zabieg kosmetyczny .
Przedni lewy błotnik ma widoczną deformację zaraz nad zderzakiem , na tylnym lewym błotniku zaraz nad sierpem też jakieś kwiatki , na dolnym rancie lewych drzwi widoczna ruda.
Dwa wgniecenia na masce i paskudna rysa z wciśnięciem blachy zaczynająca się w połowie prawych drzwi i kończąca na tylnym błotniku .
To tyle co widać na zdjęciach .
 
 
     
 maly2st


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Bodzio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 20
Skąd: łódź
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 30 Styczeń 2014, 14:23   
   Moje auto: corsa b 1,2


Ja mam silniczek 1,2 8v i lpg'a przy spokojnej jeździe pochłonie około 9l jak ciulowy gaz zatankujesz to nawet zeżre 13l
Brak wspomagania to nie problem w tym aucie jak tylko masz ciśnienie w oponach większe niż 2bary. W trasie to autko zadowala się 7do7,5l gazu na 100km ważność butli się u mnie niedługo kończy a nie słyszałem aby poprzedni właściciel narzekał na awaryjność silnika a kupione było od rodziny
Ostatnio zmieniony przez 31 Styczeń 2014, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 artiwie15


Informacje
Imię: Artur
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Gno
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Luty 2014, 14:50   
   Moje auto: Brak


Tamten juz sprzedany. Ale mam kolejny według mnie w ładniejszym stanie:
http://otomoto.pl/opel-co...-C32039601.html
Czyli mozna liczyc ze jak bedzie takie autko uzytkowane przez kobiete jest szansa, że zmiesci sie w 8 l gazu? Mówimy tutaj o trybie mieszanym.
Ostatnio zmieniony przez 1 Luty 2014, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 1 Luty 2014, 15:54   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


artiwie15 napisał/a:
Tamten juz sprzedany. Ale mam kolejny według mnie w ładniejszym stanie:
http://otomoto.pl/opel-co...-C32039601.html

Autko wygląda nieźle , tylko podany rok produkcji się nie zgadza , w tej wersji opel corsa był produkowany do końca 96r. od 97r. do końca produkcji wychodził lift .
Ostatnio zmieniony przez yosh 2 Luty 2014, 00:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 maly2st


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Bodzio
Pomógł: 2 razy
Wiek: 27
Dołączył: 02 Wrz 2013
Posty: 20
Skąd: łódź
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 1 Luty 2014, 16:44   
   Moje auto: corsa b 1,2


Jak dla mnie to licz się ze spalaniem na poziomie 9l bo te "6l" to bajka! To nie są nowoczesne silniki więc swoje spalić muszą, ale odwdzięczają się "pancernością" i taniością w ewentualnych naprawach.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa B » Zakup Corsy B w automacie proszę o pomoc
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.