Przesunięty przez: Kaszubski
12 Kwiecień 2016, 19:16
linka licznika
Autor Wiadomość
 pitek


Informacje
LPG: Tak
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 3
Skąd: dębno
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 17 Marzec 2009, 16:38   linka licznika

witam mam taki mały problem założyłem niedawno do swojej corsy licznik z obrotomierzem wymieniłem ślimak przy skrzyni od napędu linki oraz założyłem nową linke i gdy jade słysze tak jakby szumienie linki. linka wydaje mi się ze jest puszczona prawidłowo więc co możę być??????????????????????????
 
 
     
 west
Zasłużeni
widoczni.org



Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 43 razy
Wiek: 41
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 1485
Skąd: Księstwo Poznańskie
Wysłany: 17 Marzec 2009, 16:50   Re: linka licznika
   Moje auto: Porshe 911


pitek napisał/a:
witam mam taki mały problem założyłem niedawno do swojej corsy licznik z obrotomierzem wymieniłem ślimak przy skrzyni od napędu linki oraz założyłem nową linke i gdy jade słysze tak jakby szumienie linki. linka wydaje mi się ze jest puszczona prawidłowo więc co możę być????????????


1) Polskie znaki mile widziane - pkt. regulaminu!
2) pisząc temat wpisz w nagłówek model Corsy z Twoim przypadku B
3) jeden znak zapytania wystarczy - nie trzeba pisać dziesięciu!


POPRAW POST!

jesteś nowy więc pierwszy raz i ostatni przymykam oko
 
     
 OL!
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 17 Marzec 2009, 18:07   

pitek, - jeśli jest to nowa linka to musi ona się dotrzeć - zrób kilkadziesiąt kilometrów i przestanie :)
ja mam linkę pół roku i jak jest zimno to jeszcze ją słychać :/
 
     
 zupahip
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 22 Marzec 2009, 21:30   

a co myslicie o przesmarowaniu olejem lub innym smarowidlem tej linki? moze olej lub smar silikonowy? bo u mnie tez linka szura.
 
     
 holek2008



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Wiek: 40
Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 24
Skąd: zgorzelec
Wysłany: 29 Październik 2009, 20:14   

Ja tylko zmieniłem ślimak w mojej corsie a za zegarem cały czas coś szczela ale już przyzwyczaiłem się do tego nawet radio nie pomagało zrobiłem już 2tys km a dalej to jest
 
 
     
 pablo731



Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Wiek: 32
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 59
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 31 Październik 2009, 19:38   

Ja też zrobiłem koło 2 tys km ale jeszcze jak jade koło 80 to jeszcze ją słychać, ale jest lepiej niż na początku kiedy cały czas tarła
 
 
     
 Adammmd2



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Adam
Wiek: 34
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Zabiele-Piliki
Wysłany: 20 Czerwiec 2013, 20:42   
   Moje auto: Corsa 1.4 16v


U mnie też hałasuje linka od prędkościomierza a niecały rok temu wymieniałem ja, i jak była oryginalna to nie było problemu cichutko było a teraz nie możliwa jest tak hałasuje :zły22:
Ostatnio zmieniony przez 20 Czerwiec 2013, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Grzelar89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Grzesiek
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 8 Styczeń 2014, 23:33   
   Moje auto: Corsa B 1.4 8v


witam odkopie temacik, chciałem zarzucić licznik z obrotomierzem i zastanawiam się czy mam kupić na lince czy na kablu, i jak to łatwo sprawdzić jaki powinienem kupić pomijając indeks prędkości bo to już wszystko ogarnąłem. tylko wtopy nie chcę popełnić wtopy i kupić nie ten co trzeba, a nie ma czasu na rozbieranie licznika i sprawdzenie :P
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 9 Styczeń 2014, 12:41   

Sprawdź jaki masz indeks na swoim liczniku W lub K opisane powinno być na dole pod wskazówką prędkościomierza a później szukaj licznika z takim samym indeksem posiadającym obrotomierz

Warto przeczytać
http://klubcorsa.pl/forum...er=asc&start=15
 
     
 Grzelar89


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Grzesiek
Wiek: 35
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 9 Styczeń 2014, 14:33   
   Moje auto: Corsa B 1.4 8v


Ok przewertowałem temacik, dzięki. :cmok:

[ Dodano: 9 Styczeń 2014, 15:52 ]
chociaż pojawiło się małe pytanko czy łatwo zmienić szybkę licznika? bo znalazłem od wersji joy ale delikatnie pęknięta szybka....
 
 
     
 peny007


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 16
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 31 Styczeń 2014, 13:31   
   Moje auto: Corsa B


Witam podłączę się pod temat gdyż mam podobny problem ale nieco inny. W moim przypadku prawdopodobnie też to jest linka lub licznik? Pytam gdyż nie wiem czy jest możliwe, aby linka licznika lub licznik "wyły" podczas jazdy? na początku myślałem, że wyją, hamulce, alternator, napinacz rozrządu a dopiero z pomocą kolegi udało się zdiagnozować, że dźwięk wydobywa się ze środka kabiny. Więc powtórzę pytanie, czy możliwe aby licznik lub linka tak wyły? Jest to dziwny dźwięk, nie tarcie, nie piszczenie a takie dziwne wycie... Rozbieram właśnie licznik i pytanie, co zrobić? nasmarować? i jeszcze jedno pytanie jak poradzić sobie z tymi 3-ma zatrzaskami daszku licznika zaraz koło szyby? nie mogę sobie z nimi w żaden sposób poradzić.
Ostatnio zmieniony przez 31 Styczeń 2014, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » linka licznika
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.