Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] corsa dymi 1.7 di
Autor Wiadomość
 slavi199O


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Sławek
Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: płock
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 03:57   [ Silnik] corsa dymi 1.7 di
   Moje auto: corsa 1.7di


witam wszystkich forumowiczów
od ponad miesiąca jestem posiadaczem corsiny C 1.7di
zakupiłem to auto za śmieszne pieniądze i dlatego tez liczyłem się z dodatkowymi kosztami z tytułu (licznikowych) 240tyśkm
problem wygląda następująco
auto jest z 01r po odpaleniu rankiem produkuje straszną chmurę dymu (biało- szaro- delikatnie niebieskawego) po rozgrzaniu tj przejechaniu 30km nadal wydostaje się dym jednak trochę mniej i delikatniej ciemniejszy mimo rozgrzania auto na jałowym biegu szarpie, silnik jak gdyby nie mógł utrzymać tych swoich nominalnych obrotów problem polega na tym iż nie ma żadnych błędów po odczycie opcomem nigdzie nie znalazłem żadnych podobnych przypadków dlatego opisuje zagadnienie dodam tez ze byłem już u gościa od wtrysków i są ok , u miejscowego szpeca od programów tuningu i powiedział ze kąt zapłonu dawki itd jest ustawione ok tj oryginał , głowice zawory rozrząd tez już zrobiłem uszczelki na wtryskach przepływomierz i świece jednym słowem góra silnika jak nowa
jeśli jest mi ktoś w stanie coś podpowiedzieć co teraz sprawdzić byłbym wdzięczny. pompa? któryś ze sterowników? czy co bo już ręce opadają podobno jest tam gdzieś jeszcze jakiś przestawiacz czy nastawiacz kąta wtrysku
dodam ze auto odpala bdb, jak zdrowa benzyna! zbiera się w miarę 140 bez problemu więcej tym nie jechałem bo podrywa się na wietrze
mam jeszcze signum w cdti chodzi jak pszczółka myślałem ze to auto tez da się doprowadzić do takiego stanu ale już 45% kosztów to remont a auto jak telepało i dymiło tak telepie i dymi




Pilnuj znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, ż itp)
Ostatnio zmieniony przez 12 Styczeń 2014, 14:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 08:37   
   Moje auto: Corsa C 1.8


Oleju to to nie bierze? Kompresje może warto pomierzyć i porównać z wartościami książkowymi. Chociaż znam (z pracy) przypadek, gdzie silnik też kopcił strasznie, zmierzyłem kompresję i była na poziomie 29-33 czyli bardzo dobra, rozebrałem góre i dół i okazały się pierścionki olejowe zużyte na maxa.
 
 
     
 slavi199O


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Sławek
Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: płock
Wysłany: 12 Styczeń 2014, 21:51   
   Moje auto: corsa 1.7di


chodzi o to że auto nie bierze oleju może minimlnie w normie , wydaje mi się ze jeśli to byłby spalony olej brakowało by go o wiele więcej a poza tym silnikiem z powodu nieszczelnego pierscienia by nie telepało na niskich obrotach a przy lepszym grzaniu kopcił by coraz bardziej a tu jakby na odwrót
ciśnienie sprawdzane wszędzie porównywalnie 28.5-29.1 na tulejach brak jakichkolwiek progów meches powiedział ze prawie jak nowe. zastanawia mnie czy to nie będzie sterownik pompy ten podobny do grzejnika za silnikiem jednak nie wiem jakie są objawy gdy jest uszkodzony i jak go sprawdzić i czy można tam wsadzić jakiś inny sterownik np ze sprawnej corsy czy nie trzeba jakoś logować bo ten co nad silnikiem to trzeba zalogować juz sprawdzałem...
 
 
     
 zarobiony


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 32
Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 21
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 14 Styczeń 2014, 12:10   
   Moje auto: Corsa C 1.8


No jeśli oleju nie pali, kompresja jest ok i wtryski też były sprawdzane, to pozostaje jedynie kwestia prądowa moim zdaniem.
 
 
     
 slavi199O


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Sławek
Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: płock
Wysłany: 23 Styczeń 2014, 14:53   
   Moje auto: corsa 1.7di


mam silne wrazenie ze auto jest zalewane nadmiarem paliwa na wolnych obrotach ,nie wie ktoś przypadkiem co jest odpowiedzialne za dawke paliwa?
 
 
     
 Bania26



Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 433
Skąd: Białystok
Wysłany: 24 Styczeń 2014, 09:28   

Witam, nie jestem mocny z diagnozy silników diesla, ale przypadkiem wczytałem w książce "Sam naprawiam...", że objaw szarpania na biegu jałowym jest spowodowany np. zamianą przewodów paliwa- powroty i dopływowy przy pompie wtryskowej. Może to jest przyczyną ? Pozdrawiam.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] corsa dymi 1.7 di
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.