Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Corsa D 1.3 zamulony, dlugo stał
Autor Wiadomość
 GronekGnk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 10:12   Corsa D 1.3 zamulony, dlugo stał
   Moje auto: corsa d 1.3


kupiłem corsę nawet dłużej. Idzie do 3 tys obrotów i za muła. gruszka, turbina przewody filtr paliwa powietrza co padło , nie wydaje mi się że przy tym przebiegu padła turbina ... jeździła tą maszyną dziewczyna przez 3 lata 15 tys i to po mieście ... samochód rozpędza się do 100 km/h
Ostatnio zmieniony przez GronekGnk 19 Styczeń 2014, 12:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 18 Styczeń 2014, 15:56   
   Moje auto: Laguna II PHII


EGR, jak długo stał to mógł się zablokować, przejedź jakąś trasę, może się odmuli
 
 
     
 GronekGnk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Styczeń 2014, 12:13   
   Moje auto: corsa d 1.3


Zeniu napisał/a:
EGR, jak długo stał to mógł się zablokować, przejedź jakąś trasę, może się odmuli

może się odmuli ? po czym to poznam ?
dodam że coś jakby się odmuliło, tylko teraz jest tak, jest power np na 2 biegu, przeciągam na 3 i nagle 2.8 tys tak jakby przerwało załącza się kluczyk ... hm...? i znowu niema turbo
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19 Styczeń 2014, 20:39   
   Moje auto: Laguna II PHII


GronekGnk napisał/a:
może się odmuli ? po czym to poznam ?

po tym, że będzie płynnie pracował silnik, nie będzie łapał takich "dziur" w doładowaniu sprężarki

pojeździj nią dynamicznie, jeżeli nie przejdzie to czyszczenie zaworu EGR ewentualnie wymiana
 
 
     
 GronekGnk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Styczeń 2014, 23:17   
   Moje auto: corsa d 1.3


może jednak zalać po korek i ruszyć w trasę ? może tylko na 4 biegu ? lub ogólnie pojeździć na 4 biegu nie włączać 5 ?
 
 
     
 Zeniu



Informacje
Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 208
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Styczeń 2014, 19:01   
   Moje auto: Laguna II PHII


bieg niema znaczenia, pojeździj nią w zakresie momentu obrotowego tj. od 2 do 3,5tyś obrotów, ogólnie raczej w zakresie momentu obrotowego powinno się jeździć dieslem mimo, że "eco driving" mówi coś innego(nie mówię tutaj, że trzeba pałować auto do 3,5tyś na 1 czy 2 biegu ale miło nie gnębić auta z 1.5tyś obr. na 3,4,5 biegu przy 4 osobach na pokładzie... etc.), później jest problem z silnikiem bo nie chce działać jak powinien...

wyczyszczenie EGR to koszt około 100zł w warsztacie więc nie wiem czy jest sens "zalewać pod korek i w trasę" bo wyjdzie to drożej i może nie przynieść oczekiwanego rezultatu
 
 
     
 GronekGnk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Styczeń 2014, 18:00   
   Moje auto: corsa d 1.3


Zeniu napisał/a:
pojeździj nią w zakresie momentu obrotowego tj. od 2 do 3,5tyś obrotów,


chodzi o to że jak przeciągam do 2,8 to włącza mi się tryb serwisowy taka ikona samochód z kluczykiem więc nie da się tym samochodem jeździć bardziej dynamicznie, podejrzewam że to czujnik ciśnienia doładowania, może gruszka sie zacina
ps gdzie znajduje się ten czujnik proszę o jakieś screeny podobno można go wyczyścić wd-40, zobacze czy jest zasyfiony
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.3 zamulony, dlugo stał
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.