Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:02
[ Silnik] Corsa B - spadające obroty
Autor Wiadomość
 despo


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 16 Styczeń 2014, 20:44   [ Silnik] Corsa B - spadające obroty
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Witam, przedmiotem mojego pytania jest problem spadających obrotów w Corsie B 1.0 12V z 98 roku. Auto zimne odpala bez problemu, obroty schodzą do poziomu ok. 900 przy wysprzęgleniu. Po przejechaniu jakiegoś odcinka, gdy silnik jest cieplejszy, podczas jazdy na luzie obroty spadają do wartości 500, chwilę się utrzymują po czym po wytrąceniu prędkości wracają do prawidłowego wskazania. Wszystko obrazuje dokładnie nagranie: http://www.youtube.com/watch?v=dO1IrjnzBTU

Nie jestem autorem nagrania, ale problem jest identyczny, w dodatku nie rozwiązany na forum. Auto w benzynie, bez gazu. Auto podczas postoju zachowuje się normalnie.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 17:47   
   Moje auto: AG Z14XEP


czasami jak jest EGR zabrudzony i już nie jest tak sprawny jak wcześniej przy dojezdzaniu do świateł silnik potrafi nawet zgasnąć. Z drugiej strony skoro odpala normalnie i check engine nie świeci jeszcze...
może to być też silniczek krokowy - to nim ECU wysterowuje sobie obroty biegu jałowego.
A gdyby przyczepić się zależności temperaturowych, to warto by było przyjrzeć się i czujnikowi temp.

To tylko gdybania, należałoby podpiąć kompa i wykonać jazdę próbną z rejestracją parametrów w czasie jazdy [ temperatura odczytana przez ECU, położenie EGR żądane i rzeczywiste, położenie przepustnicy, obroty widziane przez ECU, żądane obroty biegu jałowego itd].
 
 
     
 despo


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 16 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 20 Styczeń 2014, 22:58   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V


Dzięki za odp. Auto dziś wróciło z warsztatu. Czyszczenie przepustnicy, ustawienie i czyszczenie błędów przepływki i egr. Auto póki co jak nowe.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Corsa B - spadające obroty
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.