[Corsa C] Corsa C by thegu
Autor Wiadomość
 thegu


Informacje
podkarpackie

Imię: ppp
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 0
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 17 Styczeń 2014, 22:57   [Corsa C] Corsa C by thegu
   Moje auto: corsa


Nick: thegu
Samochód: Opel Corsa C
Rocznik: 2001
Wersja wyposażenia: Comfort
Silnik: 1.2 16V Ecotec

Przyszła taka chwila że trzeba jakoś dojeżdżać do pracy. Szukałem Punto 2FL, ale jak to w życiu bywa do garażu wskoczył zupełnie coś innego. Otwarcie przyznaję że samodzielnie bym Hopla nie kupił, ale mnie nie było, w dużej mierze była to decyzja strony współdzielącej miejsce w dowodzie rejestracyjnym.

Jak się okazało Hopel nie jest głupi, 1.2 jest żwawym silnikiem i ciężko jest utrzymać tempo emeryta w celu ograniczenia spalania paliwa. Na 5tym biegu już przy 60km/h obrotomierz wskazuje 2000 obr, co dla mnie jest absurdalne. Ale auto ma służyć wyłącznie do poruszania się z punktu A do punktu B, głównie do pracy, przez co za miesiąc dwa będę zakładać podtlenek. Elektryczne wspomaganie sprawia że samochód jest bardzo zwrotny, ale powyżej 10km/h doprowadza mnie do szału. Tak samo jak "klikacz" kierunkowskazów, nie wiem kto wymyślił taki dźwięk... Jedno jest przyjemne, już po kilkuset metrach działa ogrzewanie.

Wyposażenie jak na auto miejskie jest bardzo dobre. Klima, dwustopniowy centralny zamek, elektryczne szyby, hak, 4 głośniki (których niestety nie mam jak sprawdzić z racji niedziałającego radia).

Zdjęcia:




Planowane prace:
- zobaczymy czy da się dołożyć tempomat (muszę obadać temat czujników na pedałach, nie mogę znaleźć na forum tego jak rozpoznać czy je mam czy nie)
- radio popsute, trzeba będzie znaleźć używane i posiadające port USB
- doświetlenie bagażnika
- zaprogramowanie domykania szyb z pilota (jeśli jest możliwość)
- spięcie kołpaków trytytkami co by koła lepiej wyglądały
- konserwacja podwozia
- ogólne prace lakierniczo-zaprawkowe
- gassssssss


I mam też pierwszą zagwozdkę, na dwójce i czasem na trójce od 1500 do 2500obr czuję wibracje na samochodzie, raczej pochodzące z prawej strony samochodu ale to nie jest pewne do końca. Pojawiają się przy jeździe emeryckiej, są też nieco bardziej wyczuwalne przy skręconych kołach, przy dociśniętym gazie są raczej niezauważalne.

Poza tym chciałbym się dowiedzieć czy ktoś posiada dekoder VIN - w celu pozyskania pełnej listy wyposażenia oraz podobnych.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Corsa C by thegu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.