Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:02
Tid corsa b, wariuje,zmienia się data oraz godzina
Autor Wiadomość
 Roniu


Informacje
LPG: Nie
Imię: Filip
Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Jarocin
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 18:08   Tid corsa b, wariuje,zmienia się data oraz godzina
   Moje auto: Corsa B 1,4


Siemka.
Z góry przepraszam iż taki temat już istnieje, ale szukałem i nic podobnego nie znalazłem. A więc tak w mojej corsie jak ustawię godzinę i datę, przy następnym odpalaniu się ona przestawia. Myślałem że to wina akumulatora i w szczytowych momentach kręcenia rozrusznikiem brakuje prądu, ale jest on nowy i świeżo naładowany. Kompletnie nie wiem co to może być :uuu: Mam nadzieję że mi pomożecie :zyzio:
Ostatnio zmieniony przez 30 Grudzień 2013, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 19:55   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Od jakiegoś czasu moja Corsa choruje na to samo. W przyszłym tygodniu zmienie wyświetlacz zobaczymy czy to coś pomoże.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Grudzień 2013, 23:41   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czasem na gnieździe TIDa robią się zimne luty , spróbuj prze-lutować to złącze , u mnie pomogło .
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 14:33   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


U mnie było podobnie, ustawiłem wszystko i póki nie wyłączyłem zapłonu było dobrze. Po przekręceniu kluczyka kasowała się ustawiona wcześniej godzina, data. Problem leżał po stronie kostki i pinów które gdzieś dobrze nie łączyły, przeczyściłem je i dodatkowe ściągnąłem opaską aby się nie wypinała i nie było luźno, do dziś działa bez zarzutów.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Tid corsa b, wariuje,zmienia się data oraz godzina
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.