Przesunięty przez: Kaszubski
11 Lipiec 2016, 14:35
Wyjęcie akumulatora - demontaż podszybia
Autor Wiadomość
 kuba~


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2014, 16:45   Wyjęcie akumulatora - demontaż podszybia
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport


Witam,

Mam problem z wyjęciem akumulatora w Corsie C (2005 Twinport 1.2). Nie wiem co się stało, ale jednego dnia jechałem i było wszystko w najlepszym porządku, a po południu, jak wsiadła inna osoba, to nie można był odpalić. Rozładowany akumulator, bo miernik pokazuje 5V~ więc postanowiłem go naładować.
Nie mogę wjechać do garażu, w miejscu gdzie mieszkam, gdyż właściciel posesji zabronił wjazdu samochodom z instalacją gazową (brak czujnika zamontowanego w garażu).

Pomyślałem, że wyjmę akumulator bez problemu (jak miałem w swoim poprzednim aucie, czyli Skodzie Felicji), ale jednak nie.
Wyczytałem w internecie, że należy zdemontować osłonę podszybia i ewentualnie wycieraczki. Po siłowaniu się z wycieraczkami, których nie mogłem wyciągnąć po odkręceniu śrub, postanowiłem zdemontować samą osłonę podszybia.
Czytałem kilka opinii, że demontaż jest taki sam jak w Corsie B, więc przystąpiłem do odkręcenia 4 śrub podszybia. Jednak się zdziwiłem,bo znalazłem tylko 3, a po odkręceniu nie szło tego wyjąć, bo podszybie jest połączone z jakąś osłonką plastikową (tak jakby osłaniało to mechanizm spryskiwaczy) po środku tych osłon.

Tak więc, jak dokładnie zdemontować podszybie w Corsie C?

Teraz samochód stoi pod chmurką, z kablami pod maską ale nie wiem czy nie spadnie deszcz w nocy i przez to się coś nie stanie.
 
 
     
 bukaj_25


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 04 Sty 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2014, 22:45   
   Moje auto: corsa c, 1.2 benzyna


Witaj, raczej nie ma możliwości wyjęcia elementów podszybia (w zasadzie u mnie jest jeden element, w corsach B są dwa łączone i zdejmować wycieraczek nie trzeba) bez odkręcenia wycieraczek. Zdejmuje się je (wycieraczki) sposobem - odkręca się nakrętki mocujące, później podnosi wycieraczki (wycieraczki położone dociskają element mocujący do śruby - element musi być pod kątem prostym do śruby, a nie napięty i przez to przekrzywiony), element mocujący ściąga się lekko nim poruszając w różne strony. Po ściągnięciu wycieraczek i odkręceniu wszystkich śrub element podszybia powinien swobodnie dać się zdjąć.

Inne wyjście to odpalić samochód na pych, jak umiesz to zrobić delikatnie, to nie zaszkodzi samochodowi, a chwilę pojeździsz i akumulator będzie w miarę podładowany.
 
 
     
 kuba~


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Kuba
Wiek: 32
Dołączył: 01 Kwi 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Styczeń 2014, 14:16   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Twinport


a tego nie wiedziałem, że wycieraczki muszą być podniesione :) w książce "Sam naprawiam - corsa" też nie było o tym informacji. dzięki wielkie będę pamiętać :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C »  Karoseria » Wyjęcie akumulatora - demontaż podszybia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



merlot wino
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.