Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 11:19
Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Autor Wiadomość
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 11:19   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Szpilka w Dysze Sprysku który "Sika" za wysoko.. i delikatnie regulować (trochę płynu idzie zanim ustawisz ale do ogarnięcia) ;)
 
 
     
 Kosmopolak


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Mariusz
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 18:34   
   Moje auto: Corsa B 1.2 1998 World Cup X12XE


Nie wiem czy to dobry dział będzie ale chyba tak, lepszego nie znalazłem:
Witam, mam problem dotyczący wężyka spryskiwacza szyby tylnej. Powiem, że chodzi o Corsę B 1.2 1998r. Nie działa mi spryskiwacz szyby tylnej. Pompka się uruchamia gdy włączę manetką, ale jest przerwa w obwodzie. Dziś starałem się zlokalizować problem i nic...Na tylnej klapie od bagażnika, tam gdzie jest taka harmonijka czarna przy połączeniu z karoserią znalazłem jedną część wężyka- idącą do spryskiwacza, jest założona tam złączka i była na paski spięta ale za cholerę nie mogę znaleźć drugiego końca... idącego do pompki. W tym celu rozebrałem wewnątrz te plastiki koło lamp w bagażniku do blachy...tak samo koło siedzenia kierowcy...- nic, pomyślałem, że może wężyk idzie górą- pod podsufitką... też nic z tego... a się na rozkręcałem tylko... Zlokalizowałem wyciek płynu podczas uruchamiania spryskiwacza ale przy lewym nadkolu...to dziwne dla mnie bo jeszcze jakiś czas temu jak mi ciekło to przy lewym nadkolu ale tylnym a teraz przy przednim... a wężyka jak nie było tak nie ma...Pod maską z pompki widzę, że wychodzą dwa wężyki jeden idzie do przedniej... a drugi gdzieś w dół w stronę nadkola lewego - zakładam,że to ten do tylnej...ale za cholerę nie mogę go zlokalizować dalej...i nie wiem jak go połączyć nie mając drugiego końca :) z tą końcówką co mi zwisa na tylnej klapie idącej do spryskiwacza - co z tej harmonijki czarnej wystaje.

Pod podsufitką tuż nad głową kierowcy, wzdłuż szyby przedniej z lewej strony znalazłem wężyk czarny i już miałem nadzieję , żę to ten idący na tylną szybę ale chyba nie bo on skręca w stronę środka podsufitki-a nie idzie prosto na tył...dalej już podsufitki nie zdejmowałem więc nie wiem gdzie on idzie...-do drugiego spryskiwacza przedniego z prawej strony???



I teraz mam wszystko rozebrane i wężyka nie ma ...co mam pół samochodu rozebrać by ten wężyk znaleźć???



Proszę o pomoc i wyrozumiałość... nie jestem specem w tych kwestiach... a to mój pierwszy samochód.
Ostatnio zmieniony przez 28 Grudzień 2013, 18:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Aurelia


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Aurelia
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Lubiąż
Wysłany: 3 Styczeń 2014, 15:52   
   Moje auto: Corsa B 1,2


Ja mam ten sam problem, generalnie to wymieniłam popmpkę bo była walnięta i przód działa ale tył już nie i także nie potrafię zlokalizować węzyka żeby to naprawić :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Corsa B - Problem ze spryskiwaczami i parującymi szybami
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.