Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[Elektryka] Nie odpala - światła na desce nie dają znaku
Autor Wiadomość
 kamiloo


Informacje
LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 13 Listopad 2013, 09:39   [Elektryka] Nie odpala - światła na desce nie dają znaku
   Moje auto: corsa 1,3


Witam,

Przeszukiwałem tematy w celu podpięcia pod mój problem, ale nie znalazłem. A problem polega na tym, że jakieś dwa tygodnie temu odebrałem z warsztatu swoją corsę po wymianie turbiny, oleju, filtra powietrza i jeszcze tam kilku uszczelek. Przed postawieniem samochodu u mechaników autko odpalało momentalnie, po odebraniu go odpalało po kilku sekundach. Aż wczoraj chcę jechać do pracy, wsiadłem, przekręciłem kluczyk (co by moment go przyszykować) i odpaliłem, a tu cała deska rozdzielcza mi zgasła - wszystko mi padło, żadnego światełka nie miałem. Potem spróbowałem jeszcze dwa razy ale kompletnie nic to nie dało (dało się wyczuć potem takie "charchnięcia") więc musiałem przesiąść się do mpk'a. Ktoś pomoże, co to może być ?
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13 Listopad 2013, 11:33   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Zacznij od sprawdzenia akumulatora....
 
 
     
 kamiloo


Informacje
LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 10:24   
   Moje auto: corsa 1,3


Witam, witam ... oczywiście wymiana akumulatora pomogła, bo od nowości nie był wymieniany. Podziękował :piwko:

Ale tym razem podobny problem, problem z odpalaniem, chyba coś z elektryką bo przy przekręcaniu kluczyka deska czasami gaśnie albo "mryga" (nie słychać w ogóle odpalania tylko dziwne dzwięki). Przez około 2 m-ce jezdziłem z palącą się kontrolką o problemie układu elektrycznego silnika, czy przez to elektryka mogła paść ?
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 14:18   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


A przy okazji wymiany akumulatora sprawdziłeś napięcia alternatora ?? Może alternator pada i akumulator nie jest stale ładowany i pada...
 
 
     
 kamiloo


Informacje
LPG: Nie
Imię: Kamil
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 14:29   
   Moje auto: corsa 1,3


Auto musiało być odpalone z kabla ale odpaliło. Pojechałem więc do mechanika, ten sprawdził, że wszystko gra - miernikiem sprawdził napięcie, przy max obciążeniu napięcie jest ok. Od razu dałem autko pod komputer i wykazało jedynie świece do wymiany. Czy to może być problem tego nie odpalania ? Dzisiaj znowu padaka, znowu nie odpalił - na koniec wyświetlania na desce rozdzielczej pojawił się kod Insp4 - czyli woda w filtrze paliwa - da się to usunąć metoda domową czy trza go zaciągnąć do warsztatu ?
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 21:56   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


Jaki masz kod błędu? Ile masz przebiegu ?
Świece mogą być przyczyną nie odpalania samochodu. Od razu mówie, że świece do 1.3 są dość drogie (ok 50zł beru 1 szt.) i w dodatku często lubię się ukręcać. Zainteresowałbym się również filtrem paliwa, kiedy ostatnio go wymieniałeś ? I tu też niestety porządny filtr ok 250 zł (Mann) choć można kupić już teraz pare innych zamienników np. tecneco za ok 100 zł. Zacznij od kodów błędu.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2 Styczeń 2014, 22:19   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Pojechałem więc do mechanika, ten sprawdził, że wszystko gra - miernikiem sprawdził napięcie, przy max obciążeniu napięcie jest ok.

A sprawdził jaki jest pobór prądy przy wyłączonym silniku ?? Może np. żarówka oświetlenia bagażnika nie wyłącza się i cały czas bierze prąd (znajomy tak miał w Clio) lub radio ?? Skoro masz nowy akumulator i poprawne ładowanie to coś go musi rozładowywać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [Elektryka] Nie odpala - światła na desce nie dają znaku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.