Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:37
dymienie na biało rano
Autor Wiadomość
 Alicjaxc


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Alicja
Wiek: 34
Dołączyła: 09 Wrz 2013
Posty: 7
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 5 Listopad 2013, 22:54   dymienie na biało rano
   Moje auto: Corsa D Z18DTH 1.3


Witam,

czy może ktoś przybliżyć co może być powodem dymienia mojej corsy, dopiero 33 tys a przy dodaniu gazu widac zwłaszcza w nocy na swiatłach innych samochodów dym z mojej corsy.
Zauważyłam również ze rano po nocnym postoju wydobywa sie biały dym .
Dzieki za pomoc
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Listopad 2013, 09:59   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Od Razy Widać ze zaczyna się okres Zimowy... Biały dym nocami i z rana to normalne zjawisko Poprostu to co wydobywa się z Wydechu jest Cieplejsze od Powietrza a na dodatek jest w tym sporo wilgoci ( zwłaszcza rano) . Wiec powodów do wiekszego niepokoju nie ma ;)
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 6 Listopad 2013, 11:09   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

Potwierdzam słowa poprzednika.Ale chce dodać małą aluzję do tematu.W moim pierwszym aucie(Cinquecento 1,1) miałem takie same objawy(początek jesieni).Powodem była minimalnie przepuszczająca uszczelka głowicy na płaszczu wodnym.Po nocy bardzo mała ilość płynu chłodniczego dostawała się do cylindrów.Po odpaleniu płyn musiał odparować od temperatury co objawiało się dymieniem na biało przez kilka minut.Co absolutnie nie oznacza że u Ciebie mogą być takie same problemy.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 6 Listopad 2013, 12:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Owszem uszczelka pod Głowicą daje te same objawy ale Ze względu na wiek i przebieg samochodu ( i znajomość Opla) wiem ze Ten typ Tak Ma Opel jak jest zimno Musi dymić na Biało
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 6 Listopad 2013, 20:26   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


Czasami jeszcze puszczające uszczelniacze i niewielka ilość oleju spływa na tłoki i rano puszcza bąka ale raczej wtedy i zapach jest specyficzny...
Miałem właśnie tak też w silniku fire tyle że 1.0 w UNO...
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Listopad 2013, 23:06   

specyficzny zapach czyli słodkawy
sprawdzaj przez jakiś czas poziom oleju, płynu chłodzącego, zobacz czy w zbiorniku z płynem nie ma jakiegoś tłuszczyku a na korku wlewu oleju masełka i czy nie śmierdzi spalinami
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopad 2013, 09:28   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


To normalne, że w okresie jesienno-zimowym za rurą wydechową ciągnie się "biały dym". Jest on spowodowany różnicą temperatur "układu wydechowego" a temperaturą otoczenia - ten biały dym to nic innego jak wytrącona wilgoć/para wodna. Charakterystyczną cechą tego białego warkocza jest to, że w odległości ok 1m powinien on się całkowicie rozpłynąć w powietrzu a po mocnym rozgrzaniu całego
układu powinien całkowicie zniknąć (kilka - kilkanaście kilometrów jazdy; zależy też od temperatury otoczenia).
 
 
     
 Duska94



Informacje
LPG: Nie
Imię: Klaudia
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 18
Skąd: Wojkowice/Będzin
Wysłany: 11 Listopad 2013, 10:30   
   Moje auto: Corsa CC 1.2


Zgadzam się z Gumimisiem. Miałam taki problem w Corsie B i też się wystraszyłam , że mogła pójść uszczelka pod głowicą ale pojechałam z wizytą do mechanika i uszczelka była cała , a powodem białego dymu to po prostu para wodna ;) Z przewrażliwienia patrzyłam na inne samochody i wiele osób zostawiało za sobą białą chmurkę ;) Najlepiej podjechać do mechanika lub na stacje diagnostyczną i się dowiedzieć żeby mieć spokojniejszą głowę :) Jak dobry mechanik to nie powinien żadnej kaski wziąć za diagnozę.
 
 
     
 GronekGnk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Krystian
Dołączył: 01 Sty 2014
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Styczeń 2014, 19:08   
   Moje auto: corsa d 1.3


Kadzio napisał/a:
na korku wlewu oleju masełka
a co jak jest te masełko bo ja tak miałem ? :uuu:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » dymienie na biało rano
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.