Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:03
Świecąca kontrolka emisji spalin po załozeniu LPG(sekwencja)
Autor Wiadomość
 bronek19991


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 10:51   Świecąca kontrolka emisji spalin po załozeniu LPG(sekwencja)
   Moje auto: Opel Corsa C 2003r 1.2 16v 63kw b+g


Witam!
Ostatnio kupiłem z Niemiec Opel Corsa C 2003r 1.2 benzyna. Postanowiłem założyć instalację LPG. Po założeniu instalacji, po około półtora miesiąca zapaliła się kontrolka emisji spalin. Pojechałem do pierwszego lepszego mechanika by sprawdził co to za błąd. Okazało się, że to czujnik sondy lambda i powiedział żebym jechał do mechaników co zakładali gaz bo mogli ją uszkodzić. Jak wykasował błąd samochód nie chciał przełączyć się na gaz ale po kilku próbach udało się i jechałem na lpg. Po 2 dniach znowu zapaliła się kontrolka i zajechałem do mechaników co zakładali instalację, sprawdzili błąd na kompie, ustawili nowe ścieżki wymienili listwę wtryskową na nowszą i wyregulowali skład mieszanki w granicach 1% błędu. Po 2-3 dniach znowu się zapaliła i znowu do mechaników od LPG. Facet mi powiedział że nie wie co jest grane, kazał jeździć na PB i sprawdzić czy wtedy kontrolka od emisji się nie zapali, dodał że może to nie gaz powoduje zapalenie się kontrolki. Jeździłem półtorej tygodnia na PB i cisza, przełączyłem na gaz i następnego dnia zapaliła się. Tydzień temu na gazie miałem taką sytuację że kontrolka od emisji mrugała na żółto i słyszałem jakby alarm(przerywany sygnał dźwiękowy) samochód stracił raptownie moc i chodził jakby na 3 gary. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu go wszystko powróciło do normo tylko kontrolka się świeciła. Wczoraj kontrolka od emisji zgasła a zapaliła się kontrolka samochodu z kluczykiem(na żółto). Nie mam pojęcia co może być grane, a jak widzę minę mechanika od lpg to wątpię, że coś wymyśli.
Czy może być to wina katalizatora?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 13:55   
   Moje auto: ASTRA G


Katalizator raczej tu nie powinien sprawiać problemów - auto na benzynie tez traciło by moc.
Kontrolka z kluczykiem - oznacza usterkę w układzie elektronicznym silnika. Miałem tak gdy zatarł się jeden z wtryskiwaczy benzyny.
Co do Twojego przypadku - możliwe że sonda lambda jest już na wykończeniu i dlatego masz takie problemy. Jest to częsty objaw po założeniu lpg. Bo na dobrą sprawę to jedyny czujnik potrzebny do sterowania lpg. Najlepiej byłoby podmienić inna sondę i zobaczyć czy się poprawiło.
Chyba że mechanik który zakładał lpg, coś źle zamontował.
 
 
     
 bronek19991


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 16:35   
   Moje auto: Opel Corsa C 2003r 1.2 16v 63kw b+g


Opłaca się szukać na szrocie??? Czy kupić nową?
 
 
     
 spidan
Zasłużeni
Beatka + 29.10.2010



Informacje
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Pomógł: 29 razy
Wiek: 46
Dołączył: 24 Maj 2008
Posty: 993
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 27 Grudzień 2013, 19:01   
   Moje auto: ASTRA G


Sprawdź ile kosztuje nowa. Jeśli za jakieś śmieszną kasę znajdziesz na szrocie to warto by wziąć dla samej diagnozy czy to soda jest padnięta. Jeśli potwierdzisz że to ona szwankuje to kup nową.
 
 
     
 bronek19991


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Mateusz
Wiek: 32
Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 6
Skąd: Lublin
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 17:42   
   Moje auto: Opel Corsa C 2003r 1.2 16v 63kw b+g


Dzisiaj wymieniłem świece na nowe i przy poniżej 1000 obrotów jak dam ostro gazu to się dusił na początku a powyżej 1000 obrotów jest ok. Pojadę ustawić mieszankę na nową i zobaczymy co z tego wyjdzie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » Świecąca kontrolka emisji spalin po załozeniu LPG(sekwencja)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.