Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:56
ABS i wspomaganie kierownicy- Awaria.
Autor Wiadomość
 corsa123


Informacje
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 10:20   ABS i wspomaganie kierownicy- Awaria.

WItam.
Ponieważ jest to jest mój pierwszy post na tym forum, chciałem się przywitać.
Mam na imię Sylwek. Zapisałem się na to forum ponieważ moja Ciotka posiada
Corse 1.0 B rok 2007 i ma od pewnego czasu poważny problem ze swoim autem.
Nie działa jej wspomaganie kierownicy i ABS. Na desce rodzielczej świeci się kontrolka ABS.
Może ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem.
Z góry dziękuje za pomoc.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 11:36   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Chyba ma Corsę D, bo nie kojarzę B z 2007 roku

[ Dodano: 21 Czerwiec 2010, 12:40 ]
Co do ABS to sprawdź za kołem po nadkolu idzie taki cienki przewodzik aż do szczęk koła (przód) zobacz czy nie jest on może przerwany, u mnie tak było, że zerwał mi się na myjce ciśnieniowej, bo jest on beznadziejnie zabezpieczony, a w ASO chcieli go wymieniać za 250 zł, sam naprawiłem za nic, lutownica i izolacja. Co do wspomagania to nie wiem co Ci poradzić, bo wspomaganie w CD jest elektryczne, więc brak płynu odpada, najlepiej pojedź do kogoś kto podepnie Ci ją pod kompa i zobacz jaki błąd wywala. Powodzenia
 
 
     
 corsa123


Informacje
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 12:01   

Witaj!
Chodziło mi o D, zabardzo nie jestem w temacie corsy. Najgorsze jest to że
problem ABS-u jest powiązany z wspomaganiem kierownicy. Czasem jest wszysko wporządku
działa ABS i wspomaganie. w jedną chwile zapala się kontrolka ABS i za moment nie ma
wspomagania i ABS-u. Co dalej robić ?
 
 
     
 Blade1984



Informacje
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 129
Skąd: Włocławek
Wysłany: 21 Czerwiec 2010, 13:55   

Na bank coś ci się przetarło i nie łączy czasami... Jak masz trochę pojęcia to kanał i ogladaj aż znajdziesz. Jak nie to mechanik.
 
 
     
 corsa123


Informacje
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Bytom
Wysłany: 22 Czerwiec 2010, 08:02   

OK
Dzięki za pomoc, dam znać jak auto zostanie naprawione.

[ Dodano: 1 Lipiec 2010, 17:06 ]
Witam
samochód już naprawiony, została wymieniona instalacja elektryczna ABS i wspomagania.
Ciotka Grazyna
 
 
     
 lusi


Informacje
mazowieckie

Imię: Szymon
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 1
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 15:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam. Podpinam się pod problem ponieważ i umnie dzieją się podobne cuda. najlepsze jest to że gdy wyłączy sie na chwile wspomaganie i zapali kontrolka od abs to mimo to abs działa ciągle, dopero po wyłączeniu silnika kontrolka gaśnie. Wymian całej elektryki dla mnie to głupota i niepotrzebne koszta, to tak jakby z powodu zużycia klocków wymieniać cały układ hamulcowy . Czujniki u mnie sa czyste. Wyczytałem gdzieś że wymiana regulatora napięcia pomaga. Sprawdziłem ładowanie alternatora i wachało się bardzo a przy obciążeniu nawet do 12,9V. Po wymianie trochę się ustabilizowało i przez tydzień było OK ale niestety problem powrócił :( poszukuje dobrego schematu ewentualnie szukam problemu w przekaźniku ale nie wiem który to POMOCY:)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ kierowniczy » ABS i wspomaganie kierownicy- Awaria.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.