Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 13:23
LPG CORSA b 1.0
Autor Wiadomość
 tomek7b


Informacje
LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 1
Skąd: Żernica
Wysłany: 3 Listopad 2013, 15:21   LPG CORSA b 1.0
   Moje auto: Opel


Witam,
mam w planach kupno i przeróbkę corsy b z silnikiem 1.0 na gaz. W związku z tym, że nie znalazłem wyczerpujących informacji na forum proszę o podpowiedź czy ten silnik nadaje się do gazu ewentualnie jaka instalacja powinna tam być? Nie piszcie proszę czy to się opłaca czy nie bo teraz mam fiata uno z gazem jako drugie auto i wiem że się opłaca:).
Jeżeli ten silnik się nie nadaje to może 1,2? zaznaczam żemoc nie ma większego znaczenia.
Dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam
Tomek
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 3 Listopad 2013, 17:28   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


1.0 12V jest mocniejszy jak 1.2 8V, Corsy z silnikiem 1.0 są bardziej oszczędne niż 1.2.
 
 
     
 artur_z1112



Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Artur
Wiek: 34
Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 32
Skąd: Sierpc
Wysłany: 3 Listopad 2013, 20:36   
   Moje auto: Corsa B 1.4 LPG


1.0 to chyba wielopunkt więc tylko sekwencja...
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2013, 21:33   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


artur_z1112 napisał/a:
1.0 to chyba wielopunkt więc tylko sekwencja...

Owszem , i do tego kolektor dolotowy jest z tworzywa więc poza sekwencją nic innego nie wchodzi w rachubę .
Osobiście wolałbym 1,2 16v , też oszczędny i znacznie kulturalniej pracuje niż 1,0.
1,2 16v były montowane od 98r. do końca serii .
 
 
     
 random


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartosz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: NS
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2013, 20:11   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V LPG, Touran 1.9 TDi


Niedawno zakładałem gaz w CB 1.0 12V X10XE. W grę wchodzi tylko sekwencja (wielopunktowy wtrysk, plastikowy kolektor). Założyłem instalację BRC, za którą zapłaciłem 2700. Gaziarz mógł zrobić mi składaka w różnych części za 2300, ale wolałem całość BRC. Corsa na gazie jest troszkę słabsza, ale lepiej wkręca się na obroty. Zawiodłem się trochę spalaniem. Na trasie 6L/100, więc dobrze, ale w mieście pali aż 8L/100. Jeżdżę dynamicznie, często kręcę ją do 4,5 tysięcy. Przy oszczędnej jeździe może spaliła by 7, ale ten silnik jest na tyle słaby, że w korkach, po mieście ciężko jest jeździć oszczędnie.
 
 
     
 Pazur



Informacje
malopolskie

Imię: Grzegorz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Gru 2013
Posty: 15
Skąd: Kraków
Wysłany: 28 Grudzień 2013, 02:23   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12v


Odpowiedz sobie na pytanie po co lpg w 1.0 ? moja na trasie pali 4,6/100km w mieście ok 6 bo w Krakowie duże korki.
Teraz pytanie ile km rocznie robisz - przelicz to i stwierdzisz wtedy czy się opłaca i po ilu latach użytkowania corsy wróci Ci się instalacja lpg. Gdzie dasz butle, jak w miejsce koła zap. to gdzie dasz koło zapasowe ?
Ostatnio zmieniony przez 28 Grudzień 2013, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » LPG CORSA b 1.0
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.