Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:36
[Elektryka] Kostka elektryczna
Autor Wiadomość
 grzesiulek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Grześ
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Kutno
Wysłany: 26 Listopad 2013, 19:07   [Elektryka] Kostka elektryczna
   Moje auto: corsa 1.2


Witam,

Mam takie pytanko czy ktoś z was wymieniał może kostkę (złączkę) 9-wtykową w bagażniku po lewej stronie?? Moja całkowicie zaśniedziała i chciałbym wymienić obydwie części tzn. męską i żeńską łącznie z wtykami mocowanymi na kablach wciskanymi w te kostki.

Nigdzie nie mogę znaleźć numeru oryginalnego tych złączek i tych wtyków na kablach jedyne co znalazłem to niby jest oznaczona x16.

I do tego swojej nie mogę rozłożyć niby się wciska taki plastik na kostce ale nie wiem do jakiego stopnia by można było rozdzielić wtyki od kostek chyba że robię coś źle albo te moje takie zaśniedziałe...proszę o pomoc :)
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 17:13   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


U mnie w astrze tak było zaśniedziałe, że aż jeden pin uległ biodegradacji i straciłem oświetlenie bagażnika.
Ciężko jest ją rozłączyć, bo od nowości nikt tego nie robił. Psiknij wd40 lub coś podobnego i daj mu podziałać, potem możesz wspomagać się małym, płaskim śrubokrętem. Jeśli chodzi o nr części tych kostek to nie pomogę. Jedyne co przychodzi mi do głowy to wycieczka na szrot i pobranie z jakiegoś rozbitka kostek w lepszym stanie. Takie same były w astrze f.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 18:47   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Aby wypiąć pojedynczy konektor trzeba jeszcze przez mały otworek od czoła odblokować zatrzask i oczywiście przesunąć plastikową blokadę.
W pierwszej corsie uciąłem ori kostkę i zaprasowałem klasyczne konektory pod 8 stykową kostkę .
W obecnie posiadanych corsach uszkodzone pojedyncze styki wymieniłem na odzyskane z innych złączek , jeśli nowa kostka jest w sprzedaży to tylko w ASO .
 
 
     
 grzesiulek


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Grześ
Dołączył: 10 Mar 2013
Posty: 2
Skąd: Kutno
Wysłany: 13 Grudzień 2013, 11:59   
   Moje auto: corsa 1.2


Dzięki za odpowiedzi będę coś rzeźbił w weekend :-) ale pewnie zostanie ori kostka coś się może przeczyści i będzie dobrze. Właśnie u mnie najbardziej zaśniedziało na złączeniu masy która idzie do wyłącznika na klapie bagażnika.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Kostka elektryczna
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.