Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Zepsuty zamek - nie można otworzyć samochodu.
Autor Wiadomość
 jasiowy


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 16:51   Zepsuty zamek - nie można otworzyć samochodu.
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,
mam następujący problem. W corsie D trzy drzwiowej zepsuł mi się zamek w drzwiach kierowcy. Niestety jest to jedyny zamek i nie mam sterowania z pilota. Jak przekręcam kluczyk w pozycję zamknięcia, kluczyk wychyla się na ok 45 stopni, odskakuje i zamek centralny reaguje (widzę, że zapala się dioda na guziku na konsoli centralnej). Jak przekręcam kluczyk żeby otworzyć samochód, kluczyk wychyla się o 90 stopni i nie odskakuje.

Znacie jakiś mało inwazyjny sposób na otwarcie samochodu?
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 17:52   

O cholera, grubszy problem. Może jakoś komputer się zaciął?
 
 
     
 jasiowy


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 17:58   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Wydaje mi się, że coś w zamku się zepsuło. Jak napisałem wyżej kluczyk nie odbija po przekręceniu i wychyla się znacznie mocniej. Nie wiem, czy tam jest jakaś sprężyna, czy co to może być. W każdym razie coś walnęło w zamku. Tylko jak się teraz dostać do środka?
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 10 Grudzień 2013, 19:31   

Może jakiś mechanik potrafiłby otworzyć maskę od dołu i wtedy spróbować zrobić zwarcie na zamku centralnym i się otworzy? Nie wiem czy podłączyć komputer da się od zewnątrz bo z tego co się orientuję, wpinka do op-com znajduje się pod radiem. Jeśli jest jeszcze gdzieś pod maską to prawdopodobnie z komputera się otworzy zamek. Ostatecznie zostaje wybicie tej małej szybki i otwarcie za pomocą klamki. Inne sposoby mi nie przychodzą do głowy.
 
 
     
 jasiowy


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Bartosz
Dołączył: 10 Gru 2013
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Grudzień 2013, 10:23   
   Moje auto: Corsa D 1.2


W niektórych samochodach jest tak, że zamek centralny się otwiera po odłączeniu akumulatora. W corsie też tak jest? A jeśli tak, to jak otworzyć maskę z zewnątrz?
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 10:25   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Nie ma takiej możliwości aby otworzyć maskę w CD z zewnątrz.Nie wybijaj żadnej szyby broń Boże !.U mnie gdzie mieszkam jest taki magik (dorabia klucze itp),który otworzy każdy zamek (no 90 % zamków).Na moich oczach otworzył zacięty centralny zamek w 5 sekund.Oczywiście zasłonił ciałem co robił.Dojazd do auta ok 5 kilometrów +usługa=100 Pln.Bezinwazyjnie.Żadnych szkód.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 12:28   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Na TVNie leciał kiedyś program "Usterka" i w jednym z odcinków otwierali auto w celu wydostania zatrzaśniętych kluczyków. Szkoły różne, ale chyba tylko jeden facet otworzył auto bez uszkodzeń, reszta zostawiła mniej lub więcej zniszczeń. Jeden to nawet zamek rozwiercał, więc było troszkę uszkodzeń :nocom:
Link do odcinka:

Usterka TVN otwieranie drzwi
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 13:15   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Tylko kolega jasiowy ma uszkodzony zamek/mechanizm otwierania drzwi - jak sam napisał wkłada kluczyk, kręci zamkiem i nic się nie dzieje. Więc żadne spec od otwierania drzwi z zamka raczej na nic się nie zda. Prędzej sposoby mechaniczne typu wyjęcie zewnętrznej, dolnej uszczelki i próba pociągnięcia cięgna otwierania drzwi
Najlepiej zrobisz jak zadzwonisz do ASO lub na infolinię Opla i zapytasz co zrobić w tej kwestii - może mają jakieś procedury awaryjne na taki przypadek.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 13:49   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Któryś spec tak właśnie otwierał- odgięcie drzwi i pociągnięcie haczykiem za klamkę. W ASO to go ładnie podliczą za "naprawę zgodną z technologią producenta" :nocom:
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 12 Grudzień 2013, 15:32   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Ale ja nie pisałem o odginaniu drzwi... i grzebanie poprzez uszczelkę karoseria-drzwi....
Mnie chodzi o wyjęcie tej uszczelki
Uszczelka szyby - tu akurat do zafiry
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Zepsuty zamek - nie można otworzyć samochodu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.