Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:36
Corsa B, auto ściąga w lewo
Autor Wiadomość
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Listopad 2013, 19:05   Corsa B, auto ściąga w lewo
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Nie chciałem zakładać osobnego tematu. Mam również problem ze ściąganiem corsy w lewo. Otóż przy małej prędkości czuć jak auto ściąga w lewo, przy tym skręcając kierownicą.Przy większej prędkości tego już tak nie czuć. Wczoraj gdzieś na forum wyczytałem, że to przez czujnik położenia wspomagania. Z kolei mechanik powiedział mi, że kolumna kierownicza jest do naprawy bądź regeneracji. Dodam iż auto miało robioną zbieżność.



Należało założyć nowy temat. Proszę stosować się do regulaminu, w przeciwnym wypadku będą punkty karne. sQcha
Ostatnio zmieniony przez 29 Listopad 2013, 18:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Listopad 2013, 22:27   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Problem opisywany wyżej dotyczy czegoś zupełnie innego , ale nie ważne ;p

Cały układ wspomagania siedzi zaraz za kierownicą i jest sterowany elektronicznie .
Uszkodzenie czujnika kąta skrętu objawia się na ogół tym że nie wspomaga kręcenia w którąś stronę , jeśli np. kierownica w lewo kręci się lekko a w prawo ciężko to regulacja tego czujnika może wystarczy .
Sam czujnik (jako część nowa) jest nie osiągalny i występuje tylko w komplecie z całą kompletną kolumną , niestety kosztuje tyle co cała corsa w niezłym stanie .


Ja jednak skupił bym się na ciśnieniu w kołach i samych oponach .
Czasem po wymianie opon na zimowe lub letnie pojawia się problem ze ściąganiem w którąś stronę , powodem takiego zachowania mogą być zamienione opony .
Wynika to z różnic w eksploatacji opon na osi przedniej i tylnej , dlatego przy demontażu opony należy opisywać która gdzie była , jeśli zamieniać to tylko oś przednią z tylną.
Nie wolno dopuszczać do sytuacji w której opony z osi przedniej lub tylnej trafiają na stronę lewą lub prawą , podobnie nie należy zamieniać jednej sztuki z osi przedniej z tylną bo potem wychodzą takie kwiatki .
Ostatnio zmieniony przez yosh 30 Listopad 2013, 15:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 28 Listopad 2013, 22:58   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Ogółem wspomaganie mi dobrze chodzi. Fakt faktem letnie już nadają się do wyrzucenia. Teraz zimówki są w dobrym stanie ale już mniej odczuwam ściąganie auta. Czyli kolumna kierownicza jest do roboty. Mechanik powiedział, że regeneracja około 300zł+jego robocizna czyli gdzieś 500-550zł mogę liczyć.
Ostatnio zmieniony przez 29 Listopad 2013, 18:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Listopad 2013, 23:22   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Listwa kierownicza ma się nijak do ściągania w jedną stronę , jeśli nie ma luzów to daruj sobie taką naprawę bo tylko niepotrzebnie wpakujesz się w koszty , jeśli opony zostały zamienione przy montażu jak się domyślam , to z czasem się ułożą i auto przestanie ściągać .
Zawsze może być jeszcze coś nie tak z geometrią , ale pisałeś że wszystko sprawdzone .
 
 
     
 Michal-_


Informacje
LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: okolice Katowic
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 29 Listopad 2013, 00:18   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0 12V


Za niedługo daje auto do przeglądu. Zobaczymy co powiedzą na przeglądzie.
Ostatnio zmieniony przez 29 Listopad 2013, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Corsa B, auto ściąga w lewo
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.