Przesunięty przez: Kaszubski
7 Marzec 2016, 19:36
[Elektryka] Błędy po odpięciu TID
Autor Wiadomość
 Pietro


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: Chełm
Wysłany: 27 Listopad 2013, 10:16   [Elektryka] Błędy po odpięciu TID
   Moje auto: Corsa 1.4


Witam.

Corsa B 1.4 8V (C14NZ)


Dziwny kłopot się pojawił po odłączeniu wyświetlacza TID.

Miałem zalany kokpit lepkim sokiem, trzeba było wyczyścić a przy okazji pomyślałem o zmianie podświetlenia.
Odkręciłem panel nawiewu i od spodu zobaczyłem dziwnie poskręcaną obudowę wyświetlacz TID.
Na bank ktoś tam już majstrował, taśma z płytki wewnątrz obudowy prowadząca do matrycy wyświetlacza naderwana i włożony papierek co by dociskało...

Ciekawość nie wyszła na dobre, odpiąłem wtyczkę od wyświetlacza i w tym samym czasie puściło gniazdo wtyczki które wlutowane jest w płytkę (gniazdo odlutowało się) jako że już się takim czymś bawiłem przylutowałem je ale po podłączeniu widoczne były nie kompletne cyferki na wyświetlaczu tak jakby ta taśma nie łączyła.

Zostawiłem to na noc a rano zobaczyłem że wyświetlacz sam się naprawił i wyświetla już wszystko dobrze tyle że po zabawie z tym TIDem corsa mi gaśnie w czasie jazdy, wyskakuje błąd 85-immo i raz pojawił się 15-czujnik temp. wysokie napięcie.
Na wolnych obrotach też gaśnie i jest to nie równomierne, raz zgaśnie po 5minutach innym razem po 10 a wczoraj zrobiłem 200km i wszystko było ok aż do rana gdzie zgasła po 2km.

To co lutowałem na 100% nie wykazuje jakiegoś zwarcie czy kolizji. Wychodzi że problem pojawił się po samym odłączeniu TID.

Kto objaśni co ma TID do tych błędów, na jakiej zasadzie i czemu wywala mi 85-immo na dwóch kluczykach skoro do tej pory oba działały i nigdy nic się z nimi nie działo.

Silnik po czyszczeniu, generalnie wszystko powinno być dobrze.

Ps.
Błąd 15-czujnik temperatury cieczy czyli czujnik za deklem od klawiatury...? Brak masy lub pośniedziałe styki mogą być przyczyną błędu na moją logikę ale wyczyściłem i dalej jest to samo, jednocześnie temperaturę wskazuje poprawnie. Z tym że błąd 15 nie zawsze wyskakuje ale co to ma do gaśnięcia samochodu...?

Edit:
Czujnik temperatury wymieniony z innej corsy na razie błędu 15 nie widać. Ten od immo 85też się nie pokazuje.
Teraz wywala mi błąd na TIDzie 95-brak komunikacji z radiem...
Auto gaśnie co 5-10minut lub szarpie podczas jazdy

TID do wymiany?
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 27 Listopad 2013, 22:04   
   Moje auto: AG Z14XEP


Jakość wykonania TIDa woła o pomstę do nieba, zwłaszcza jakość płytki.
Osobiście nie łączyłbym TIDa z tymi błędami i gaśnięciem auta. TID oprócz linii połączonych bezpośrednio z radiem ma podłączenie do +, zapłon, podświetlenie, czuj temp zewnętrznej, masa i chyba tyle. Nie widzę związku z imo i temp silnika.
 
 
     
 Pietro


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 9
Skąd: Chełm
Wysłany: 28 Listopad 2013, 08:19   
   Moje auto: Corsa 1.4


TID wymieniony, działa na 100% bo druga corsa na nim chodzi bez problemu.
Od razu po założeniu do tej mojej wyskoczył błąd 171-czujnik temp. zew. zwarcie lub przerwa i 95-komunikacja z radiem.
Radio wypięte błędu 95 niema ale 171 pokazuje cały czas.

Na zimnym silniku przejedzie 2-3km gdy temperatura dobije do 85-90 gaśnie nie zależnie od obrotów.
Gorącej odpalić się nie da, dopiero po 5-10m. gdy nie rozgrzana zapali szybciej ale podgrzeje trochę i zgaśnie.

Mój mechanior ręce rozkłada, wybieram się do sklepu po czujniki. W jakiej kolejności kupować i wymieniać?


DO ZAMKNIĘCIA.
Nie wiem co była przyczyną ale...
Po wymianie aparatu zapłonowego (w tym Halla), kabli WN, Świec, modułu i czujnika temp. ECU wszystkie objawy ustąpiły.
Jedynie czasem szarpnie na gazie, ale to już pewnie wina filtra. Gaz nie dawno sprawdzany ale jak się okazuje tankowałem na najgorszej stacji jaką mogłem znaleźć u siebie w mieście więc pewnie przegląd filtrów nastąpi nie długo.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Błędy po odpięciu TID
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.