Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:27
Kilka pytań o Corsę
Autor Wiadomość
 surprise


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Ewa
Wiek: 40
Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Puławy
Wysłany: 14 Listopad 2013, 08:28   Kilka pytań o Corsę
   Moje auto: 1,2 B


Na początek chciałabym się przywitać bo jestem tu nowa :)

Potrzebuję odpowiedzi na kilka pytań odnośnie mojej Corsy (1,2 B 2012r)
1. Cz y ktoś orientuje się ile kosztuje założenie gazu do tego modelu (może być w Oplu albo w innym miejscu) Czy założenie gazu poza ASO powoduje utratę gwarancji na auto? Jak zmienia się spalanie i "żwawość" auta, która nawet na benzynie nie jest powalająca.
2. Co może być przyczyną "trzeszczenia" w tylnym zawieszeniu. Trzeszczenie pojawia się na nierównościach (nawet niewielkich) gdy mam pasażera z tyłu albo trochę cięższych rzeczy w bagażniku. Normalnie jak jeżdżę sama to nie występuje.
3. Jaki jest orientacyjny koszt przeglądu gwarancyjnego po roku od zakupu.
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 
 
     
 Rolfie


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Listopad 2013, 15:33   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM


Siemka, też jestem nowy ale mogę Ci pomóc bo w zasadzie też przerobiłem Twoje podpunkty. Jeżeli Twój silnik jest na liście dedykowanych przez Opla silników pod LPG to po założeniu masz na instalację gwarancję producenta. Koszt w moim przypadku (1.4 100KM) to około 4,5 tys zł (tyle powiedzieli u Hallera w Gdańsku) ale mój silnik na tej ich liście nie jest więc nie dostałbym gw.

[ Dodano: 14 Listopad 2013, 15:43 ]
Co do trzeszczenia (u mnie też pojawia się przy obciążeniu większym niż dwie osoby) jest to najprawdopodobniej źle nasmarowany układ zawieszenia. U mnie po pierwszym przeglądzie wymieniono jakiś stabilizator (chyba, taki zakrzywiony drążek) i przesmarowano amorki i wszystkie ruchome podzespoły zawiechy z tyłu i problem ustał ale po pół roku znowu się pojawił. Niestety nie znalazłem rachunku za pierwszy przegląd ale wydaje mi się że kosztował około 300 zł.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 14 Listopad 2013, 16:22   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

Po pierwsze:Wnioskuję że masz bardzo młode auto(Corsa D 1.4 100KM dwu bąź trzyletnie)
Po drugie: Zawieszenia się nie smaruje (bezpowrotnie minęły czasy osobówek gdzie przez kalamitki smarowało się punkty smarownicze zawieszenia,a tym bardziej amortyzatorów).
Po trzecie: Zawieszenia są bezobsługowe.W przypadku problemów z zawieszeniem (stuki,piszczenie itp)wymnienia się konkretne elementy a nie smaruje.
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14 Listopad 2013, 17:39   

U mnie również skrzypi w zawieszeniu jak już są 3 osoby. Przegląd pogwarancyjnym czyli po 2 latach zapłaciłem w Hornecie we Wrocławiu 600zł.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14 Listopad 2013, 19:20   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Ad. 1 Jeżeli auto masz na gwarancji to gaz możesz założyć jedynie w ASO. Druga kwestia: czy twój egzemplarz samochodu nadaje się do założenia gazu. Silnik 1.2 85KM (a12xer - oznaczenie Opla) występuje z fabryczną instalacją gazową ale podobno auta z fabrycznym gazem mają trochę inne oprzyrządowanie stąd podobno nie do każdego zalecany jest montaż gazu. Dlatego twoje pytanie skieruj do Opla czy montaż gazu w twoim silniku nie spowoduje jakiś niespodzianek (bo gaz da się zamontować do każdego auta).

Ad. 2 Ja mam auto z 2011/rejestracja 2012 i u mnie nic nie piszczy zarówno na pusto jak i pod obciążeniem. Jeżeli auto masz na gwarancji - wizyta w ASO. I tak jak pisali przedmówcy - w zawieszeniu nic się nie smaruje tylko wymienia. Jeżeli coś piszczy/trzeszczy to może gdzieś dostał się piach/burd i wystarczy to wyczyści.

Ad. 3. Za przegląd gwarancyjny po I roku użytkowania zapłaciłem 469zł razem z częściami (filtry, olej, płyny + mycie i pastowanie :) ) ; teraz wg strony opla kosztuje 489zł

Cytat:
Koszt w moim przypadku (1.4 100KM) to około 4,5 tys zł (tyle powiedzieli u Hallera w Gdańsku) ale mój silnik na tej ich liście nie jest więc nie dostałbym gw.

Dokładnie, ten sam ból. Do silnika a14xer nie zaleca się montowania gazu.
 
 
     
 Rolfie


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Maciej
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Listopad 2013, 19:28   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM


Tak, moje auto jest młodsze niż moje prawo jazdy. Wyprodukowane w ostatnich miesiącach 2010. Racje ma kolega Natan, jak poszperałem w saszetce ze wszystkimi papierami dot auta znalazłem wpis że nie smarowano tylko dokładnie wyczyszczono cały układ zawieszenia z tyłu plus ten nieszczęsny drążek/stabilizator czy inna część (wygięta na kamieniu :O). Ale jak ostatnio zaglądałem pod spód to wszystko wyglądało na czyste i nie sądze żeby od brudu to tak skrzypiało. Stawiałbym na jakieś trefne podzespoły..

[ Dodano: 14 Listopad 2013, 19:29 ]
Kurcze, moje auto jest starsze, drobna pomyłka ;)
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 15 Listopad 2013, 00:25   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Przecież człowiek uczy się całe życie.Ale jestem pewien jednego..żaden mechanik mnie nie "wydyma".Trzeba się urodzić z darem powierzonym mężczyźnie..nie dać się wyruchać w dupę ...mechanikowi.Takie tematy wchodzą w głowę odpowiednich mózgów.Tak samo jak matematyka jest domeną wybitnych odkrywców.
 
 
     
 surprise


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Ewa
Wiek: 40
Dołączyła: 14 Lis 2013
Posty: 3
Skąd: Puławy
Wysłany: 19 Listopad 2013, 22:04   
   Moje auto: 1,2 B


Cytat:
Ad. 3. Za przegląd gwarancyjny po I roku użytkowania zapłaciłem 469zł razem z częściami (filtry, olej, płyny + mycie i pastowanie :) ) ; teraz wg strony opla kosztuje 489zł


Możesz podać gdzie na stronie Opla znalazłeś tą cenę? Bo ja szukam i nie bardzo mogę znaleźć.
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20 Listopad 2013, 09:57   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cena przeglądu...(link)
Inna opcja wpisz w Google "opel przegląd 489zł" :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Kilka pytań o Corsę
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.