Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:42
Podłączenie radia na kluczyk w pozycji I
Autor Wiadomość
 Fryta


Informacje
LPG: Tak
Imię: Fryta
Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: CBY Bydgoszcz
Wysłany: 2 Listopad 2013, 20:29   Podłączenie radia na kluczyk w pozycji I
   Moje auto: Corsa B 1.4 8v


Witam
chcialem sie zapytac czy ktos posiada jakąs informacje co uruchamia przekrecenie stacyjki w pozycje 1. Chce podłaczyc radio w taki sposob by radio dzialalo tylko z kluczykami wlozonymi w stacyjke. Orginalnie nie znalazlem przewodu w instalacji który ma +12 po stacyjce. Słucham czesto muzyki na postoju robie cos w okolicy samochodu, i nie chce miec zalaczonego zaplony, bo po co a teraz mam tak zrobione. Podłaczenie stalego plusa na stale tez odpada bo za kazdym razem trzeba wlaczac i wylaczac radio recznie chce uruchamiac radio poprzez wlozenie kluczyka do stacyjki. Mialem tak w poprzednim samochodzie. Pytanie szukam odpowiedniego przewodu w którym w odpowiednim momencie pojawia sie takie napiecie
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 5 Listopad 2013, 20:21   
   Moje auto: AG Z14XEP


sprawdz bezpieczniki F15 (ogrzewanie) , F20 (w dieslu) - byćmoże coś z tych 2 dopasujesz.
 
 
     
 random


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartosz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: NS
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2013, 20:04   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V LPG, Touran 1.9 TDi


W swojej Corsie zamontowałem radio Pioneer'a, w kostce ISO dołączonej do radia spiąłem kabel żółty z czerwonym i mam radio za stacyjką, także w instalacji powinieneś mieć takie przewody. ISO z radia wpiąłem w ISO fabryczne, nic więcej nie montowałem.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 8 Listopad 2013, 18:55   
   Moje auto: AG Z14XEP


Chyba kolega niezrozumiał co autor miał na myśli: radio ma się załączać z kluczykiem w pozycji I, a nie II (połączenie żółtego z czerwonym jak to opisał Random).
 
 
     
 Fryta


Informacje
LPG: Tak
Imię: Fryta
Wiek: 35
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 7
Skąd: CBY Bydgoszcz
Wysłany: 9 Listopad 2013, 18:39   
   Moje auto: Corsa B 1.4 8v


dzieki za podpowiedzi teraz mialem taki tydzien w pracy ze az strach mowic :) ale przynajmiej sie zarobilo :) przy wolnej chwili zerkne (mozliwe ze jutro ) do tych bezpieczników tylko ze na pozycji I u mnie nic sie nie swieci u was tez tak jest? az zaczalem sie zastanawiac co sie dzieje na pozycji I narazie leci podziekowanie
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 9 Listopad 2013, 20:48   
   Moje auto: AG Z14XEP


patrząc na schemat szybkim rzutem oka tylko to ogrzewanie zauważyłem w pozycji I. Najprościej będzie przekręcić kluczyk w pozycję I i posprawdzać na których bezpiecznikach się pojawia napięcie (uwaga! niektóre mogą mieć zasilanie bez kluczyka, więc na to też zwróć uwagę). Potem dojdziemy co zasila ten bezpiecznik i gdzie można się wpiąć.
Powodzenia
 
 
     
 random


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartosz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: NS
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 11 Listopad 2013, 19:15   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V LPG, Touran 1.9 TDi


Milion napisał/a:
Chyba kolega niezrozumiał co autor miał na myśli: radio ma się załączać z kluczykiem w pozycji I, a nie II (połączenie żółtego z czerwonym jak to opisał Random).


To chyba moja Corsa jest wyjątkowa, bo u mnie radio włącza się w pozycji I.
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 12 Listopad 2013, 20:00   
   Moje auto: AG Z14XEP


czy wyjątkowa, to szczerze nie mam 100% pewności - zawsze sądziłem że w kostce radia zasilanie pojawia się jak 'wszystko' w aucie - w pozycji II, a nie I (dla jasności: pozycja II czyli tóż przed rozruchem -> obrazek ). Bazuję na schematach, z których widzę to co napisałem.
BTW W niektórych paSSatach radio włączało się w pozycji 0 (zdaje się że wystarczyło samo włożenie kluczyka). To chyba było zależne od wkładki stacyjki.


ps. patrząc na instrukcję corsy: link (strona 8/8 w tym pliku) powiedziane jest tylko że pozycja I to odblokowanie blokady kierownicy, II to zapłon, a III to rozruch.
więc obecność zapłonu w pozycji I wymaga weryfikacji ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Podłączenie radia na kluczyk w pozycji I
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.