Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:59
[ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Autor Wiadomość
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 11 Marzec 2013, 23:01   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


yosh napisał/a:
jeśli rezystancja głośnika jest dobrana właściwie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby mocy było w zapasie

dodam tylko, że ty mówisz tylko o rezystancji cewki. A powinieneś wziąć jeszcze pod uwagę reaktancję i zgodnie z prawami rządzącymi w obwodach elektrycznych zsumować w odpowiedni sposób i otrzymać impedancję zastępczą. To ona decyduje "teoretycznie" o pobieranej mocy. Teoretycznie, bo dochodzą tu również siły spowodowane polem magnetycznym wytworzonym przez magnes trwały.
A nie będę już wspominał o zestawach dwu i trzy drożnych zasilanych przez zwrotnice, gdzie impedancja zestawu zależy również od odpowiednio skrojonej zwrotnicy.
Albo o częstotliwości rezonansowej głośnika i jego wykresie impedancji.
Może znajdźmy w końcu consensus i pozostańmy przy stwierdzeniu, że należy dążyć do zrównania mocy źródła zasilania i samego głośnika.

yosh napisał/a:
Nie zawsze, bywa że głośnik nie wytrzymuje połowy zadeklarowanej mocy np. "tonsil suprima"

to był wybrakowany model tonsila, raczej wyjątek, nie reguła.
yosh napisał/a:
w kolumnie są po cztery sztuki "tonsil 10W" a najmłodszy z głośników ma wybitą datę 1974r. , kolumny dudnią jak subwoofer i od 20lat są zajeżdżane na wzmacniaczu 2x100w

Tu potwierdzasz moją tezę. Poza tym nagłośnienie domowe objawia się małymi mocami przy dużej sprawności. W car audio pseudo fanatycy dążą tylko do największego ciśnienia, a razem najwięcej mocy. To błędne stwierdzenie, bo zamiast delektować się pięknem czystego basu i całego pasma akustycznego, słyszymy tylko dudnienie niskich donów, drgania blach i powodujące ból ucha środkowego duże ciśnienia.
Ostatnio zmieniony przez dudu 12 Marzec 2013, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 12 Marzec 2013, 12:10   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


hejka
mam z poprzedniego autka wzmaka JBL nie pamietam jaki to typ, ale narazie mniejsza z tym.
Chodzi mi o to czy oplaca sie orginalne glosniki w dziwach z przodu podlaczac pod jakis wzmacniacz czy to bedzie dla nich koniec zywotu??
 
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 12 Marzec 2013, 15:46   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


Ipkis, nie ma najmniejszego sensu wykonywać takie zabiegi. Oryginalne głośniki nie są jakoś wybitnie wymagające. Powinieneś raczej napisać jakie masz radio do ich zasilenia, ale na 99% przypadków każdy model radia powinien spokojnie je napędzić.
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 13 Marzec 2013, 13:19   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


jest to jakis x-plod
w sumie to zaczekam na zastrzyk gotowki i jakas skrzynka w bagaj leci;)
 
 
     
 BarteQk


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Wiek: 29
Dołączył: 21 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Ożarów Maz
Wysłany: 10 Lipiec 2013, 21:33   

Panowie :D
Jako że przez wakacje będzie zastrzyk gotówki, to planuje zrobić jakieś porządne audio w Corsie B 3D.
Aktualnie są 2 głośniki seryjne + radio blaupunkt alicante cd32
Nie gra to najgorzej, jednak fajnie byłoby mieć jakieś lepsze audio, i tu mam pytanie do was.
Głosniki chciałbym wymienić na jakieś hertz, myślałem o dsk 165;chyba że polecicie mi coś fajnego w dobrych pieniądzach.
Jak już wymieniać głośniki to i radio, żeby dało radę z tymi głośnikami, co możecie polecić?
No i podstawa, czyli wygłuszenie drzwi, jakie maty polecacie? bo słyszałem że bitumiczne podczas upałów potrafią wypłynąć z drzwi..
No i w dalszych planach jest jakiś wzmak + skrzyneczka do bagażnika.
 
 
     
 Ipkis



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Patryk
Wiek: 32
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 23
Skąd: Brzeziny
Ostrzeżenia: ( 1/3 )
Wysłany: 8 Listopad 2013, 23:24   
   Moje auto: Corsa B -> Corsa C 1.3 CDTi


Witam ;)
Ludziska w tym miesiącu planuje założyć nowe głośniki w drzwi.
Poproszę o jakieś propozycje tak do 250 zł ;P
Dodam iż myślałem nad Herztem albo JBL.

[ Dodano: 10 Listopad 2013, 17:53 ]
http://allegro.pl/interte...3627951280.html
panowie i panie czy ta skrzynka to dobry wybór?
Odpowiedz potrzebna na gwałt.
 
 
     
 krzychoc


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: krzysztof
Dołączył: 25 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Krosno
Wysłany: 23 Maj 2017, 09:32   
   Moje auto: corsa b 1.2


Witam! Jako ze od niedawna jestem posiadaczem Corsy B 1.2 City z 1997 i oryginalne głośniki z racji wieku juz kończą żywot.Ktos z forum pisał tu że pasują do przodu od Merivy bądź Astry H. Mam tylko pytanie bo z tego co patrzyłem na allegro do Merivy były dwa rodzaje i mam dwa numery 93183294 i 90389367 a do Astry H znalazłem o numerze 93182792 i 93173629 Czy głośniki o tych numerach wejdą bez problemu w miejsce oryginalnych bez przeróbek? chyba ze ktoś ma konkretne numery które pasują.Bardzo proszę o poradę Forumowiczów którzy przerabiali już ten temat. Pozdrawiam!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 4 z 4 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa B » [ Corsa B] GŁÓŚNIKI W DZWI Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.