Regeneracja lamp tylnych Corsa B
Autor Wiadomość
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 24 Październik 2013, 23:38   Regeneracja lamp tylnych Corsa B
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Tylne lampy w mojej Corsie lata swojej świetności moją za sobą.
Postanowiłem odświeżyć ich wygląd.

Oto mój przepis:
1. Porządne mycie - ja wrzuciłem lampy do zmywarki, na krótki program z dwoma kapsułkami. Można również umyć je miękką gąbką, w gorącej wodzie z płynem do mycia naczyń. Najlepiej włożyć je do gorącej wody z płynem, żeby nagromadzony wewnątrz brud się odmoczył.

2. Płukanie - po wyjęciu ze zmywarki wypłukałem je zimną wodą (zdjąłem słuchawkę od prysznica i maksymalnym ciśnieniem zimnej wody wypłukałem to co nie wyleciało ze środka podczas mycia.

3. Suszenie - wytrzepałem tyle wody z wnętrza ile tylko się dało i zostawiłem lampy do wyschnięcia.

Po myciu i suszeniu lampy nie wyglądają wcale atrakcyjnie. Wyglądają nawet gorzej, bo zmył się z nich wosk nanoszony latami przez myjnie.

4. Polerowanie - mam niezawodny sposób na polerowanie plastików w aucie, nawet dla osób, które tego nigdy nie robiły.
Używam pasty polerskiej, to polerowania ekranów telefonów komórkowych DISPLEX.
Nanosimy niewielką ilość pasty na lampę (plamka o średnicy 5 - 10 mm) i złożonym kilkakrotnie ręcznikiem papierowym rozprowadzamy po całej powierzchni którą chcemy polerować. Następnie okrężnymi ruchami polerujemy ok. 15 minut całą lampę. Dociskamy ręcznik ze średnią siłą - im mocniej dociskamy, tym pasta staje się bardziej sucha i polerowanie staje się trudniejsze.

5. Usunięcie resztek pasty - ja używam płynu do mycia szyb Clin i ręczników papierowych.

Poniżej kilka fotek:

Lampa po myciu w zmywarce, płukaniu i wysuszeniu:


Porównanie lamp przed polerką i po:




Pasta, której używam do polerowania:
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 25 Październik 2013, 12:19   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Bardzo ładnie wyszło :piwo: Gdzie taką paste można zakupić poza internetem?
Bardzo chętnie zobaczył bym też poradnik jak rozebrać i ściemnić lampy seryjne przednie, może ktoś z was już to robił?:)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 25 Październik 2013, 22:16   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Przyda się poradnik z czasem, dzięki :gutt2:
Hunted napisał/a:
Bardzo chętnie zobaczył bym też poradnik jak rozebrać i ściemnić lampy seryjne przednie, może ktoś z was już to robił?:)

Też ciekawy temat, ja mam ochotę tylne lampy troszeczkę ściemnić, ciekawie by wyglądały.
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 26 Październik 2013, 21:09   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Pastę DISPLEX powinni mieć w każdym komisie GSM, przynajmniej u mnie w mieście tak jest.

Jeśli chodzi o lampy przednie to wczoraj zmieniałem uszkodzone lustro w lewej lampie. Kupiłem drugą na szrocie, ale mieli tylko manualną, więc posłużyła jako dawca.
Jeśli macie klejone klosze (tak jest w oryginalnych Valeo) to nie podważajcie klosza na siłę, bo pęknie. Na necie piszą, żeby włożyć lampę do piekarnika o temperaturze 75*C na 10-15 minut - nie robiłem tego, więc nie mogę potwierdzić, że to działa. Lampa którą kupiłem miała klosz na klamerkach, wiec zdjęcie klosza to bajka. Potem wkleiłem klosz na silikon szklarski.
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 26 Październik 2013, 22:40   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Ok to jak tylko dorwę pastę do ekranów tel to regeneracja lamp tylnych, oraz podświetlenia tablicy rej bo zrobiło się żółte :)

A co do przednich reflektorów, właśnie mam u siebie na tych zatrzaskach ale nie wiem czy dodatkowo nie są na jakimś silikonie. W lewym reflektorze mam pęknięte mocowanie więc może spróbuję go rozebrać i ściemnić. Tylko mam pytanie jeszcze do Ciebie sQcha jak już rozdziele szkło od tego plastiku to ta srebrna obramówka z środka jest łatwo wyciągnąć? Nie chodzi mi odbłyśnik przy żarówce bo odbłyśnika nie wolno malować bo bedziemy jeździć z latarką w nocy:P

Chciałbym uzyskać taki efekt jak na zdjęciu.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 27 Październik 2013, 01:24   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Bardzo łatwo wyciągnąć tą ramkę. Ona trzyma się na trzech "nóżkach" u mnie były przyłapane uszczelką. Oddzieliłem ją od obudowy rękami bez żadnych narzędzi.
 
 
     
 Duska94



Informacje
LPG: Nie
Imię: Klaudia
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 18
Skąd: Wojkowice/Będzin
Wysłany: 27 Październik 2013, 15:36   
   Moje auto: Corsa CC 1.2


Wykorzystałam sposób na kloszach Corsy C :) Efekt super ! Tylko użyłam innej pasty. Nazwy nie pamiętam , bo w samochodzie leży ale to jakaś pasta do samochodów była do lakieru , zarysowań itp itd :) Nadawała się też do polerki plastików , ekranów itd . Wielki + dla Ciebie za poradnik , bo pewnie sama bym nie wpadła na pomysł polerki lamp jeszcze. Lubie coś robić przy samochodzie ^^
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 27 Październik 2013, 18:07   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


@Duska94 jak możesz, to wrzuć fotki z efektem i nazwę pasty jakiej użyłaś.
 
 
     
 Duska94



Informacje
LPG: Nie
Imię: Klaudia
Wiek: 29
Dołączyła: 29 Wrz 2013
Posty: 18
Skąd: Wojkowice/Będzin
Wysłany: 1 Listopad 2013, 13:30   
   Moje auto: Corsa CC 1.2




Pasta : G3 Regular Grade.

( Super efektu nie ma , bo polerowane ręcznie :< spróbuje jeszcze mechanicznie ;) )
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 1 Listopad 2013, 22:22   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Nie szalej na przednich lampach z mechaniczną polerką, bo łatwo przesadzić.
Po polerce przednich kloszy mogą one żółknąć. Firmy regenerujące przednie lampy nanoszą po polerce powłokę ochronną.
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 2 Listopad 2013, 22:46   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Duśka ładnie wyszło :graty: Też kiedyś robiłem taką operacje na reflektorach Astry G bo zrobiły się mleczne i już słabo świeciły.
 
 
     
 Kadzio


Informacje
pomorskie

Wiek: 33
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Listopad 2013, 16:41   

ja do polerowania polecam pastę K2 Tempo kosztuje 10-20 zł 5-10 minut roboty ze szmatą i lampa jak nowa
 
 
     
 random


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Bartosz
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 7
Skąd: NS
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 7 Listopad 2013, 20:26   
   Moje auto: Corsa B 1.0 12V LPG, Touran 1.9 TDi


Osobiście poleruję reflektory pastą Meguiars PlastX. Zależnie od stopnia zniszczenia klosza najpierw traktuję je papierem ściernym na mokro. Bardzo ciężkie przypadki zaczynam nawet od 800, później w górę, aż do 3000. Na sam koniec PlastX nakładany futrem polerskim (tnie mocniej niż gąbka). Pracuję polerką, ręcznie jest przy tym dużo roboty. Klosze można zabezpieczyć dodatkowo Meguiars'em Headlight Protectant'em po całym zabiegu, ale ja tego nie robię. Nakładam za to na klosz wosk Collinite 476's.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Poradniki - manuale Corsa B » Regeneracja lamp tylnych Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.