Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:10
staną na środku drogi nie można dojechać
Autor Wiadomość
 kakarotto07


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Honiatyczki
Wysłany: 2 Listopad 2013, 20:31   staną na środku drogi nie można dojechać
   Moje auto: Corsa B 1.4


witam panowie, na początku chciałbym sie przedstawić, mam na imie Krzysiek mam 21 lat i mieszkam na lubelskiej wsi. mam problem z moją corsą, czytałem troche ale żaden problem nie do końca dotyczy mojego, gdyż wygląda on tak... pewnego dnia, wracałem z pracy, chcąc wyprzedzić ciężarówkę dodałem raptownie gazu a corsa zachowała sie tak jakby skończył sie w niej gaz, więc zmieniłem na benzyne i wyprzedziłem, dojechałem na stacje, zatankowałem ale nic się nie zmieniło lecz zauważyłem że gdy delikatnie dodaje gazu samochód jakoś jedzie i nie szarpie a przy gwałtownym wciśnięciu gazu zaczyna szarpać i tak do około 2 tyś obr. więc tu zaczyna się tak naprawdę opowieść. Więc tak: zacząłem od zmiany świec i przewodów, nic to nie dało, w między czasie wydmuchało uszczelke pod głowicą, wymiana jej nic nie zmieniła. zmieniłem membrany na parowniku nic to nie dało w sumie to przestał gasnąć gdyż w między czasie spadały mu obroty do zera zdejmując nogę z gazu na gazie, no i jeszcze zmieniony filterek od gazu. jest to corsa b 1.4 8v benzyna +LPG i z dnia na dzień jest coraz gorzej, najpierw szarpał do 2 tyś obr na gazie a na benzynie chodził dobrze, później wogóle nie trzymał wolnych obrotów na gazie i przerywał, a na benzynie chodził dobrze, na dzisiejszą dobe trzyma wolne obroty na gazie i na benzynie ale na obu paliwach szarpie do około 2 tyś obr. brzmi to tak jakby go zalewało gdyż jak mu depnąć do końca na pedał gazu to gaśnie a gdy dać mu do końca gaz i puścić to go przydusi i wejdzie na obroty. powyżej 2-2.5 tyś obr jej lalunia. wiem że cudów nie ma i nikt mi nie powie w czym jest problem, a wiekszość powie "jedź na komputer" ale może ktoś miał taki problem lub podpowie co jeszcze mogę sam zrobić. z góry dzięki za odpowiedzi. Najlepszego
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Listopad 2013, 21:23   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Czy przewody podciśnienia są całe ? może słychać jakieś syczenie pod maską .
Skontroluj stan przewodu podciśnienia mapsensora (czarna kostka na grodzi z podłączonym do niej wężykiem i trzypinową kostką)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 3 Listopad 2013, 10:46   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Tak jak Yosh mówi sprawdz wszystkie przewody podciśnienia a pojechać na Jakąś diagnostykę to też dobry Pomysł, a dwa możesz zawsze pobawić się na zwarkę i zczytać błędy samemu ( Panowie - pomożcie co się zwiera bo nie pamietam). Jeśli się okaże że błędów jest sporo to pojechać skasować.
 
 
     
 kakarotto07


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Krzysiek
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Honiatyczki
Wysłany: 3 Listopad 2013, 18:15   
   Moje auto: Corsa B 1.4


przewody od mapsensora są całe, a co myślicie o czujniku na zapłonie?
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » staną na środku drogi nie można dojechać
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.