[Corsa C] Opel Corsa 1.2 Twinport by Kyczmysz
Autor Wiadomość
 kyczmysz


Informacje
LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 4 Lipiec 2013, 10:48   [Corsa C] Opel Corsa 1.2 Twinport by Kyczmysz
   Moje auto: 1.2 Twinport ECOTEC


Cześć :)
W związku z tym, że od 2 dni jestem szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem Opla Corsa C, chciałbym przedstawić swoją "Kryśkę" tutaj :)

Jest to Corsa z silnikiem 1.2 Twinport ECOTEC (80KM)/3 D
Rok produkcji: 2005
Kolor: Błękitny (taki odcień oceanowy wręcz :D )

Wyposażenie:
- klimatyzacja
- elektryczne szyby
-elektryczne lusterka
- ABS
- oryginalne radio + 30 CD
- wspomaganie kierownicy
- 4 poduszki powietrzne
- centralny zamek

Modyfikacje (których osobiście nie robiłem):
- tylne lampy a'la GSi style

Wiem, że przez dwa dni to wiele o niej powiedzieć nie mogę, ale jestem pozytywnie zaskoczony. Zastanawiałem się nad kupnem Corsy, Punta, bądź Ibizy. W późniejszym czasie Punciaka skreśliłem z obiektów mojego zainteresowania. Ibiza często chodziła mi po głowie, ale wybór padł jednak na "Krychę", gdyż mnie urzekła.

Mimo, iż jest to jedynie motor 1.2 to samochód nie jest aż tak ospały, jak sobie to wyobrażałem. Przyznam się, że ostatnio nawet doszedłem prawie do prędkości maksymalnej i dawała radę.

Wydaje mi się, że było bite w tylną klapę, bo tylna szyba i inny numer niż pozostałe, a poza tym zamiast oryginalnego, niklowanego znaczka Opla jest taka gumowa naklejka (jak były naklejone z przodu np. w Corsie B). Dowiem się tego, bo chcę podjechać pod jakiegoś blacharza i zrobić pomiar miernikiem lakieru).

Poza tym wcześniej nie zauważyłem, że na pilot nie zamykają się drzwi od kierowcy i trzeba przekręcać kluczykiem zamek. Chyba jest to wina siłownika, bo zamykanie kluczem też idzie ciężko. Jeżeli mieliście podobne problemy to chętnie przeczytam rady w tym temacie.

Jeżeli chodzi o modyfikacje, jakie chcę przeprowadzić to na pewno zamontować na przyszły sezon alu felgi + jak pozwolą finanse może jakieś głośniki zamontować lepsze.
Zastanawiam się też nad montażem instalacji LPG, gdyż koszty benzyny są teraz horrendalnie wysokie. Jednak jeśli będzie spalać po mieście w okolicach 6,5-7 litrów to zrezygnuje z tej opcji.

Fotki zamieszczę po weekendzie, jak ją wypucuje i zabiorę na sesje (gdyż to moja nowa modelka :D )

Na razie tylko takie na szybko:

[URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d893ff0cdb68c85d.html]


Pozdro, Kyczmysz.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 08:53   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Corsa Nawet przyjemna Jest to Wersja Poliftcie więc chyba te lampy były w niej standardowo ale nie do końca jestem Pewny.. Co do Oznaczeń na Klapie wysłał bym je do Piekła i będzie dużo ładniej.. Co do uszkodzeń zerknij w Koło zapasowe tam zwykle się nie naprawia na 100% wiec dużo Ci powie ...

Ogółem Fajnie wyposażona ładna z koloru Corsa :)
 
 
     
 Hornet


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Maciek
Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 22
Skąd: wlkp
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 09:08   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Też mi się wydaję, że te lampy to standard. Mam takie same :) Ktoś nieźle przesadził montując te stare oznaczenia na klapie. Ogólnie fajna Corsa, oby dobrze się spisywała :piwo:
 
     
 kyczmysz


Informacje
LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 5 Lipiec 2013, 11:24   
   Moje auto: 1.2 Twinport ECOTEC


Dzięki Panowie za dobre słowa :) Znaczek zostanie na bank usunięty i chcę zamontować oryginał.
Poza tym wiecie może, czy da się sprawdzić (ale w 100%), czy są poduszki? Czytałem już w paru tematach, ale zależy mi by sprawdzić to na 100% :D
 
 
     
 SoundSystem



Informacje
LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 32
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 10
Skąd: Będzin
Wysłany: 6 Lipiec 2013, 22:24   
   Moje auto: Corsa B


Ktoś chciał być retro z tym znaczkiem :D
Co do corsy całkiem przyjemna xd
 
 
     
 jarbp


Informacje
Imię: Jarek
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 10
Skąd: Koszalin
Wysłany: 7 Lipiec 2013, 11:07   
   Moje auto: CC 1.2


Ładna corsa w słusznym kolorze.
 
 
     
 xxyy777e



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: m
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2009
Posty: 350
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Lipiec 2013, 19:45   
   Moje auto: Nissan Juke 1.5 dCi & Fiesta MK7


kyczmysz napisał/a:
Dzięki Panowie za dobre słowa :) Znaczek zostanie na bank usunięty i chcę zamontować oryginał.
Poza tym wiecie może, czy da się sprawdzić (ale w 100%), czy są poduszki? Czytałem już w paru tematach, ale zależy mi by sprawdzić to na 100% :D


Dobre :) odnoszę wrażenie, że to twój pierwszy zakup samochodowy.

Kilka dni temu kupiłeś samochód. Teraz to już z tymi oględzinami po zakupie trochę jesteś opóźniony.
Trzeba było to zrobić przed zakupem, czasem warto zainwestować kilka zł na wizytę w miejscu gdzie mają większe pojęcie o pojazdach i mają sprzęt do diagnostyki (komputer, miernik grubości lakieru etc.)
 
 
     
 kyczmysz


Informacje
LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 9 Lipiec 2013, 11:52   
   Moje auto: 1.2 Twinport ECOTEC


Masz rację to jest mój pierwszy samochód, a człowiek uczy się na błędach. Teraz już wiem na co zwracać uwagę przy ewentualnym następnym kupnie.
Do fachowca chcę podjechać dlatego, by sprawdził i ocenił, czy był bardzo walony.
Poza tym to była tzw. szybka sprzedaż, bo sprzedającemu zależało na kasie. Nie narzekam, bo jak za ten rok i to wyposażenie to jest i tak bardzo dobrze.
Poza tym dzisiaj przyszedł do mnie znaczek Opla niklowany, więc retro już nie będzie straszył :) Muszę też zamówić w najbliższym czasie siłownik do zamka centralnego, bo otwieranie i zamykanie z pilota nie działa na drzwi kierowcy.
W niedzielę go pucowałem i woskowałem, ale szczerze powiedziawszy różnicy żadnej nie zauważyłem (chyba wcześniej nie był tak brudny).
Jak będę miał więcej czasu to muszę dostać się od góry do zbiornika, bo przy tankowaniu, później w trakcie jazdy wali benzyna w kabinie. Wydaje mi się, że uszczelka się obluzowała i minimalnie cieknie. Sprawdzałem zbiornik na kanale, ale suchy jest.

Pozdro.

[ Dodano: 28 Październik 2013, 19:53 ]
Daaawno tutaj nie zaglądałem, a jest co zaktualizować:)
Jeśli chodzi o smród benzyny w kabinie to zlikwidowałem go. Ktoś już tam grzebał i te "szybkozłączki", co odchodzą od filtra paliwa oraz te, które są zamontowane pod tylną kanapą nie miały włożony oringów, dlatego mogły być minimalne wycieki.
Poza tym centralny z pilota już działa po wymianie siłownika. Sam wymieniałem, ale ze zdjęciem obudowy drzwi miałem parę problemów. Ogólnie w godzinę było już wszystko zrobione i cieszyłem się jak dziecko, że w końcu działa:D
Jakiś miesiąc temu wymiana wszystkich filtrów,plus zalanie olejem Dexos. Filtr powietrza to nie był chyba wymieniany od nowości, bo był oryginalny GM. A syfu w nim tyle,co w mieszkaniu u cygana :D

Najbardziej jednak cieszę się z ostatniego zakupu jakim są alufelgi ori Opla. 14" w stanie dobrym...lekkie przetarcia na jednej, ale za tą cenę co dałem to lux.


Poza tym Corsina od początku zakupu zrobiła już jakieś 7,5 tys. kilosów. Taki jestem że ją wszędzie zabieram :D
A była m.in. w Pradze, Busku-Zdrój x2 i w Krościenku. Nic tylko lać ją do pełna i jeździć,polubiliśmy się hehe.
Na koniec jeszcze takie fotki np.



Pozdro.

[ Dodano: 28 Październik 2013, 19:57 ]
P.S. Znaczek na tylnej klapie też wymieniony :)
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 30 Październik 2013, 08:16   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Corsa spoko ale felgi w niej widziałbym min. 15 najlepiej czarne.
Rozumiem że za bardzo za mody się nie będziesz brał ale jakaś gustowna wlepka np. FKC na tylnej klapie bądź szybie mogła by być, może ściemnić lekko szybki. Chciałbym poznać Twoją wizję :piwo:
 
 
     
 kyczmysz


Informacje
LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 34
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 30 Październik 2013, 20:32   
   Moje auto: 1.2 Twinport ECOTEC


Felgi wolałbym 15", ale miałem już wcześniej kupione oponki 14 no i okazja się trafiła z tymi felgami. Kiedyś chciałbym jakieś ranty, ale z tym to trochę kombinowania by było.
Myślę o przemalowaniu tych małych rancików na czarny lub czerwony kolor.
Szyby jakoś nie wywołują u mnie zachwytu, więc odpadają, ale mam już upatrzone chromowaną listwę na tylną klapę Corsiny.
P.S. Problem z Corsą zrobił się poważniejszy, bo po wymianie świec. dalej rzuca silnikiem i jest zdecydowany spadek mocy...rozpędza się max do 40km/h. Podłączałem pod opcom'a i wyświetla, że coś jest nie tak z 4 cylindrem. Jednak zauważyłem, że na cewce od świec jedne te styki są bardzo pokryte rdzą. I w tym moja prośba, by nie wydawać 2 stówek na darmo. Czy ktoś z okolic Dąbrowy Górniczej posiada Corsę C 1.2 16V, aby przepiąć cewkę do mojej Corsiny i sprawdzić, czy to może w tym tkwi problem? To jest max. 5 minut roboty. Jak zlituje się jakaś dobra dusza to zapraszam na piwko lub dwa :)
Pozdro.

[ Dodano: 12 Listopad 2013, 23:43 ]
Siemka. W końcu dowiedziałem się co jest nie tak z moją Corsiną. Diagnoza własna...rozpieprzony wałek rozrządu ssący. Poza tym do wymiany rozrząd, bo koła wytarte i przesunięty łańcuch o 2 ząbki. Plus pompa wody przy okazji.
Gruba sprawa się szykuje i mam nadzieję, że z tym szybko się wyrobię.

Zamieszczam zdjęcia jak to wyglądało jak wyjąłem ułamana część...nie za ciekawie.

http://zapodaj.net/db085c404a8c7.jpg.html
http://zapodaj.net/c743fbc4ce7c1.jpg.html
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa C] Opel Corsa 1.2 Twinport by Kyczmysz
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.