Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 14:17
Dziwne stuki w silniku - Corsa C 1.2B
Autor Wiadomość
 malyex


Informacje
lubelskie

Imię: Artur
Wiek: 45
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Październik 2013, 11:42   Dziwne stuki w silniku - Corsa C 1.2B
   Moje auto: Corsa C 1.2B


Witam,
Kupiłem Corsę C, 1.2B, 2001 rok, 213000km.
Jak to w Corsie, silnik chodził jak diesel, więc wymieniłem kpl. rozrząd. Po wymianie silnik pracuje cichutko, ale........jest jeszcze jeden mały problem.
Przy jeździe 100km/h i więcej, po kilku minutach takiej jazdy pojawia się stukanie...chyba z silnika (raczej metaliczny dźwięk). Jak wrzucę luz na 5 sek. i ponownie 5 bieg, znów mogę jechać kilka minut w ciszy.
W jeździe miejskiej wszystko o.k. W trasie, jak nie przekraczam 80km/h, też cichutko.
Mechanik, który wymieniał rozrząd wyklucza panewki i popychacze.
Silnik nie dymi, nie traci mocy, bardzo ładnie przyspiesza. Zalany nowy olej Castrol 10w/40.
Zaraz po zakupie myłem silnik i prałem tapicerkę, bo auto było mocno "zaszczurzone"...ale chyba nie jest to wina mycia silnika. :pff:
Czytałem na forum Peugeota, że w 206-kach często działo się coś z kolektorem i wtedy występowały jakieś dziwne stuki w czasie jazdy.
Czy w Corsach ktoś miał takie historie?
Ostatnio zmieniony przez malyex 28 Październik 2013, 11:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Hunted



Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Damian
Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Posty: 37
Skąd: Jasło [RJS]
Wysłany: 27 Październik 2013, 13:07   
   Moje auto: Corsa B C12NZ


Czyli na postoju nie słychać tego? Może wtryskiwacz ale to było by słychać na wolnych obrotach na postoju.
Byłeś z tym u mechanika i nic Ci nie powiedział na ten temat?
 
 
     
 malyex


Informacje
lubelskie

Imię: Artur
Wiek: 45
Dołączył: 26 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 27 Październik 2013, 15:38   
   Moje auto: Corsa C 1.2B


Na postoju nie słychać. Te stuki ujawniają się przy minimum 100km/h i to nie zawsze.
Wtryski raczej nie, bo to jest dość głośne i mocne walenie metalu o metal.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Dziwne stuki w silniku - Corsa C 1.2B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.