Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
[ Silnik] naprawa popychaczy, dźwiginek brak poprawy
Autor Wiadomość
 wilu88


Informacje
lodzkie

Imię: Marcin
Wiek: 36
Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: 22 Październik 2013, 19:14   [ Silnik] naprawa popychaczy, dźwiginek brak poprawy
   Moje auto: corsa c 1.6 sxi 16v


witam,
mam spory problem ze swoją Corsą. Kupiłem jakiś czas temu Opla Corse C 1.2 sxi 16v, po przejechaniu ok 300km odezwało się charakterystyczne klekotanie popychaczy zaworów. Zaprowadziłem auto do mechaników i zaczęło się.. Pierwsza naprawa wymiana popychaczy, wszystkich 16 sztuk, do tego ogólny serwis olej filtry itd (rozrząd był wymieniany przez poprzedniego właściciela). Z tym, że coś musiało być dodane do oleju, jakiś uszlachetniacz, prawdopodobnie ktoś zalał coś, żeby ukryć problem. Przejechałem może 100km i znowu stukanie, słuchałem doradców i zwlekałem z odprowadzeniem auta do mechanika, ale jak już klekotanie nasiliło się, pojechałem i odstawiłem auto (druga naprawa w ramach gwarancji). "Magicy" wymienili popychacze na nowe, wykluczyli wszystko inne, że może być popsute, odebrałem auto i.. następnego dnia rano odpalam i od razu klekot :/ Od razu pojechałem do nich, auto zostało na trzecią naprawę :uuu: Tym razem chłopaki postanowili że wymienią jeszcze dźwigienki zaworowe, za które zapłaciłem. Przejechałem 150 km i znowu klekotanie.. Auto kolejny raz do mechanika, tamci załamani, ja nie powiem jak wkurzony.. Nie przyjmowali do wiadomości, że to może mieć związek z np. wałkami rozrządu, rozebrali dolną część silnika, miskę olejową, gdzie był straszny syf np. resztki silikonu, stara uszczelka i dużo opiłków metalu. Użyli jakiegoś specyfiku do czyszczenia silnika, kolejny raz wymienili olej, filtry, ale klekotanie nie ustało, tzn. jest przy odpalaniu auta, co trwa ok 10-15 sekund. Tamci twierdzą, że trzeba teraz pojeździć, żeby reszta opiłków wypłukała się i będzie dobrze, ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Stąd pytanie, nie ukrywam że sam jestem laikiem, co to może być? Na pewno auto było źle eksploatowanie przez poprzedniego właściciela, a ja wtopiłem sporo kasy.. Gdyby nie zawirowania z papierkami to starałbym się je zwrócić od początku, ale niestety zostałem z problemem.
Bardzo proszę o pomoc, doradzenie w tym temacie..

Pozdrawiam,
wilu88
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » [ Silnik] naprawa popychaczy, dźwiginek brak poprawy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.