Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:09
[Elektryka] Pilot szwankuje mimo wymiany baterii
Autor Wiadomość
 Żabka


Informacje
LPG: Tak
Imię: Justyna
Dołączyła: 16 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Piła
Wysłany: 16 Październik 2013, 13:18   [Elektryka] Pilot szwankuje mimo wymiany baterii
   Moje auto: Corsa C 1.8


Hej :) Ostatnio coś słabo mi otwierała się Corsina to wymieniłam baterię ale widzę, że to nadal mało dało, czy po wymianie baterii też mam się bawić w synchronizację? Czy to może być jakaś grubsza sprawa? w sumie raz otwiera z daleka, raz z bliska a czasem naciskam naciskam i za cholerę nie otworzy :pff:
 
 
     
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 16 Październik 2013, 17:24   
   Moje auto: AG Z14XEP


Starsze piloty potrafiły się rozsynchronizować - w sensie zmienić częstotliwość nadawania. nowsze, takie jak obstawiam że Twój, raczej nie mają takich problemów.
Może jednak być tak, że elektronika w pilocie gdzieś ma przerwę i raz styka, a raz nie.
Ciężko to wybadać bez odpowiedniego sprzętu. Co najwyrzej miętosić pilota w dłoniach i co chwilę otwierać/ zamykać i obserwować czy łapie, czy nie.
Ale! musisz mieć na uwadze 2 rzeczy:
- jeżeli pilot działa ok i wciściesz przycisk na pilocie do 16 razy , a centralka nie załapie (centralka 'zgubi' do 16-tu kodów z pilota), to zamek powinien zadziałać od razu
- jeżeli centralka 'zgubi' powyżej 16-tu kodów z pilota, to wymagana jest synchronizacja kodów ( centralka musi złapać prawidłowo kilka kolejnych kodów - z tego co pamiętam to 2)
- po wymianie baterii też potrzebna synchronizacja - pełniejsza, bo chyba 16 kodów trzeba 'załapać'.

jeśli pilot miałby problemy z zasilaniem, to co chwile musiałabyś synchronizować pilota

trudna sprawa, niemniej trzymam kciuki!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Pilot szwankuje mimo wymiany baterii
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.