Przesunięty przez: Kaszubski
22 Marzec 2016, 22:43
Zakup Opla COMBO (C) lub ASTRY (G)
Autor Wiadomość
 Grzegorz_GWE


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 30
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 13 Październik 2013, 15:11   Zakup Opla COMBO (C) lub ASTRY (G)
   Moje auto: Opel Astra F 1,7 TDS


Witam obecnie jeżdżę Astrą I (F) z silnikiem 1,7 TDS (isuzu) uważam ten silnik za niezniszczalny, ja osobiście jeżdżę nim lekko ponad 2 lata, a w rodzinie wcześniej jeździł nim mój ojciec. Ogólnie auto w rodzinie mamy 7 lat, blacharka w Astrach I (F) temat w miarę znany, prócz tego drobne problemy z linką sprzęgła ale wada u producenta linki - tandetna taniocha - w końcu kupiło się porządnie droższą i się trzyma, jedyną poważną awarią była awaria alternatora, po prostu - chyba - ze starości się posypał...

Wracając do tematu... Zamierzam kupić coś nowszego, z silnikiem 1,7 DTI ISUZOWSKIM najlepiej w ocynku, co by szybko rdza nie zaczęła atakować, albo w ogóle ; z klimatyzacją - nie koniecznie w klima troniku ; z szybami elektrycznie obsługiwanymi - minimum 2 z przodu ; najlepiej aby miał hak holowniczy ; minimum kombi lub kombi van, jak COMBO to w wersji TOUR - 2przednie drzwi i 2 tylne odsuwane + klapa bądź drzwi do bagażnika.

Na chwilę obecną (że tak to określę) jestem za COMBOlotem (C), ASTRĘ II traktuję jako wyjście awaryjne, stąd też mam kilka pytań :
-> Czy Opel COMBO © z silnikiem 1,7 DTI (Isuzu) "daje radę"?
Bo mam małe obawy - Astra I (F) 1,7 TDS (Isuzu), którą obecnie jeżdżę demonem prędkości nie jest, COMBO jest do tego większym samochodem, co prawda nie oczekuję po Oplu COMBO nie wiadomo jak wielkiej mocy... Ale najnormalniej czy da się tym autem bezpiecznie wyprzedzić pojazd taki jak autobus, czy ciężarówkę, ile w miarę bezpiecznie max poleci, czy autostradowe 120/130 km/h da się pojechać?
-> Czy blachy w Oplu COMBO (C) były ocynkowane?
-> Czy są jakieś podzespoły w COMBO (C) które w eksploatacji są kłopotliwe?
-> Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie Opla COMBO (C)?
Ostatnio zmieniony przez 13 Październik 2013, 16:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 combo



Informacje
slaskie

Imię: Krzysztof
Pomógł: 4 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 29
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 13 Październik 2013, 21:38   
   Moje auto: Opel Combo


Witam
Ja nabyłem jakiś czas temu combo c tour 1,3 cdti silnik fiatowski.
Ogólnie auto traktowane jako rodzinne powiem szczerze bardzo pakowne i mnóstwo miejsca dla pasażerów z tyłu. Nie jest to demon prędkości ,ale jest żwawy i daje rady w mieście jak i na trasie.

Wady- lakier lubi odlatywać z progów ogólnie nie popisali się chłopaki z jakością lakieru.
Czujniki ABS lubią szaleć.

Jednakże jestem zadowolony :gutt2:
Wiadomo ,że nie są to już nowe auta i mają czasem swoje kaprysy
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Październik 2013, 07:17   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja co do żywotności i Urzytkowania Samego Combo nie powiem wiele ale Miałem Okazje przejechać 1400 kilometrów Combosem z y17dt pod maską i powiem tak Jedzie się dobrze Przyspieszenia wystarcza nie jest to szatan ale Jak się człowiek zapomni to zdąrzy i uciec ;) wyprzedzenie Autobusu da rade a prędkość przelotowa To którym Ja Jechałem 140 szło maks ale z mi wiadomych skrzynia biegów się rozsypywała wiec nie próbowaliśmy czy pokaże wiecej.

Spalanie było na trasie przy autostradowych predkościach 6.5 - 7 L/100 wiec przyjemne :)
Co do usterek to rdzewieć nie chcą tak ochoczo jak Astra F czy Corsa B ale pewnie bez dobrej Konserwacji i tak je szlak trafi. Potem z Usterek ( które mi znane) Stacyjki się zacinają i EPSy psują a No i jak się ma pecha to wypalają się wkładki żarówek ;)
 
 
     
 Grzegorz_GWE


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 30
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 14 Październik 2013, 09:44   
   Moje auto: Opel Astra F 1,7 TDS


Dziękuję Wam panowie, czekam na kolejne odpowiedzi...

PS. Myślę że rocznikowo i cenowo zainteresowany jestem COMBO do 2004 roku.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Giełda » Kupię samochód » Corsa Combo » Zakup Opla COMBO (C) lub ASTRY (G)
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.