Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:27
Różne opony na osiach + jakie ciśnienie?
Autor Wiadomość
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 3 Październik 2013, 17:12   Różne opony na osiach + jakie ciśnienie?
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Witam,

mam Corse D z 2012r. Kupiłem ją na zimówkach i tak:
z przodu są opony:
Falken hs449 Eurowinter 185/60r15 84t DOT 2312
z tyłu są opony:
Michelin Alpin A4 185/65r15 88t DOT 4212

Wszystkie są w idealnym stanie, jednak zastanawia mnie ta różnica w rozmiarze, czy nie będzie powodowała jakichś przekłamań w prędkości, czy problemów z ABSem? W wprawdzie to tylko wysokość, ale... W standardzie CD ma 185/65R15, nie wiem dlaczego francuz wrzucił na przód te inne, w dodatku o niższej ładowności i mimo napompowania opon z przodu na 2,2 wygląda jakby był delikatny kapeć... Na Michelinach 2,0 i jest idealnie. Swoją drogą ile pompujecie do swoich 185/65 w CD? 2,0 przód, 1,8 tył? czy po 2,0 wszystkie?

Zastanawiam się, czy nie przerzucić tych Falkenów na tył, a Micheliny na przód lub czy nie kupić dwóch opon Michelin nowych na przód i mieć komplet jednakowy, a te Falkeny sprzedać... Proszę o porady ;)
 
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 3 Październik 2013, 17:44   

przekłamanie nie będzie bo z tyłu będzie koło kręciło się po prostu wolniej. Więc już zostaw z tyłu. Może taka specyfikacja tej oponki po prostu że się tak ugina. Co do wartości ciśnienia opon sprawdź sobie przy wlewie paliwa, tam wszystko jest opisane
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 3 Październik 2013, 18:44   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
Swoją drogą ile pompujecie do swoich 185/65 w CD? 2,0 przód, 1,8 tył? czy po 2,0 wszystkie?

Przód 2.2-2.3
Tył 2.1-2.2
Producent zaleca (piszę z pamięci) dla obciążonego auta: 2.4 przód/2.2 tył
dla jazdy ekonomicznej 2.7 przód/tył
Cytat:
Zastanawiam się, czy nie przerzucić tych Falkenów na tył, a Micheliny na przód lub czy nie kupić dwóch opon Michelin nowych na przód i mieć komplet jednakowy, a te Falkeny sprzedać... Proszę o porady

Ja dokupiłbym te dwa Michelin bo wolę mieć 4 jednakowe opony; ale tak jak masz też może zostać - jak wolisz poprostu, kwestia upodobań

ps. standardem w CD są 14", 15" - opcja lub bogatsza wersja.
 
 
     
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 3 Październik 2013, 19:04   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Właśnie na wlewie mam podany rozmiar 215/45r17 i ciśnienia do tego... Taka wyjechała z fabryki, ja niestety kupiłem na stalówkach r15 ;) Kurde 2,7 to auto skakałoby jak pimpong... ;) Optymalnie 2,2 chyba co? No właśnie te Falkeny dziwnie się uginają... są niższe, a w zimie pryzmy śniegu i czym wyższe opony tym lepiej... Chyba dokupię Michelinki i dam nóweczki na przód... Ktoś chce kupić te Falkeny w dobrej cenie? ;)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 4 Październik 2013, 08:50   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja bym nie zmieniał.. Opony zimowe są miekkie wiec Może dlatego Ci się wydaje że się uginają , co do Rozmiarów wydaje mi się ze optycznie i technicznie lepiej zostawić 60 przód 65 tył ;) Nie będzie to Kolidować z Niczym wiec przypuszczam ze spokojnie przelatasz zimę :) Co do 5mm róznicy nie odczujesz tego a jak Ci będzie miało się zakopać to się zakopie ;)

Co do Ciśnienia Póki Ciepło ładuj sobie 2.3 przód 2.2 tył a jak będzie by było dużo sniegu to po 2.2 albo i 2.1 podobno opona z miejszym ciśnieniem lepiej sobie w Sniegu radzi ;)
 
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 4 Październik 2013, 10:49   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Cytat:
podobno opona z mniejszym ciśnieniem lepiej sobie w Śniegu radzi


W przypadku gdy nie mamy opon zimowych to tak (mniejsze ciśnienie = większa powierzchnia styku opony z nawierzchnią) - ale to jest stara szkoła jeszcze z czasów 125p/126p.
Gdy jeździmy po śniegu auto wywiera mniejszy nacisk na każdy cm2 powierzchni styku opony z podłożem - trudniej się zakopać

W przypadku opon zimowych nie ma to już większego znaczenia, a nawet lepiej jak ciśnienie jest ciut wyższe lub gdy opony zimowe mamy węższe niż letnie (przykład: rajdówki WRC) - mniejsza powierzchnia styku opony z podłożem ale większy nacisk na każdy cm2. (auto lepiej prowadzi się na śniegu)

Tutaj krótki artykuł o tym...

ps. jak zawsze trzeba zachować rozsądek i znaleźć złoty środek...

EDIT: Zrobiłem zdjęcie z klapki - wcześniejszy post pisałem z pamięci i podane dane nie były dokładne.

 
 
     
 CzarnyElo


Informacje
dolnoslaskie

Imię: Leon
Dołączył: 22 Wrz 2013
Posty: 47
Skąd: Lubin
Wysłany: 5 Październik 2013, 15:44   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 85KM 2012r.


Dzięki wielkie za pomoc, w przyszłym tygodniu zamawiam dwie nowe Michelinki, a na te na pewno znajdzie się kupiec, bo są jak nowe z 2012 7,5mm bieżnika, także niewiele wyjdzie do dopłaty, a będę miał wszystkie oponki takie same ;)

PS. Gdyby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PW ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Koła, felgi i opony » Różne opony na osiach + jakie ciśnienie?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.