Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 17:53
Opel Corsa C silnik gaśnie zaraz po odpaleniu
Autor Wiadomość
 mrlee


Informacje
pomorskie

Imię: Marek
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 21 Lipiec 2013, 14:33   Opel Corsa C silnik gaśnie zaraz po odpaleniu
   Moje auto: Opel Corsa C 1.0 ecotec


Witam jestem nowy na forum i już mam problem otóż w moim aucie Opel Corsa C 1.0 2003 (najuboższa wersja z immobilizerem). Po przekręceniu kluczyka nie zapalają się żadne kontrolki na tablicy oprócz emisji spalin i zapięcia pasów, nie pokazuje stanu paliwa. Po odpaleniu silnik działa 2-3 s i wyłącza się. Dodam do tego, że auto raz działa normalnie np. Wczoraj jeździło normalnie wszystkie kontrolki działały poprawnie. A raz występuje problem jaki opisałem. Wszystko zaczęło się w piątek, gdy dopiero po kilku próbach odpaliłem go normalnie i nie gasł. Pojechałem do sklepu i od tego momentu koniec - gasł zaraz po uruchomieniu. Zacząłem go pchać do domu i po którejś próbie silnik uruchomił się i nie gasł jednak obrotomierz i prędkościomierz przestały działać a sam silnik pracował jakoś "dziwnie". Oczywiście po dojeździe do domu już nie działał. Na noc rozłączyłem akumulator i następnego dnia rano go podładowałem i odpalił normalnie potem działając całą sobotę. Jednak dzisiaj problem wrócił i rozłączenie oraz podładowanie akumulatora już nie pomaga. Ktoś wie, co to może być? Lub miał taki problem?
Z góry dziękuje za pomoc lub rady.
Ostatnio zmieniony przez 21 Lipiec 2013, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 21 Lipiec 2013, 18:32   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Jest to problem z rozłączającymi się zestawem zegarów doraźnie możesz próbować je dociskać a na dłuższa metę trzeba coś podłożyć pod dwie wtyczki żeby ciasno siedziały
 
 
     
 jarq7


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: jarek
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 23 Lipiec 2013, 22:25   
   Moje auto: corsa c


I od tego gasnie silnik?
 
 
     
 Cz@rek



Informacje
opolskie

Imię: Jarek
Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 163
Skąd: Opole
Wysłany: 24 Lipiec 2013, 08:05   
   Moje auto: Corsa C 1.2 Black&Silver


Ano tak, w zestawie zegarów jest jakiś moduł immobilizera i to on powoduje odcięcie zapłonu
 
 
     
 jarq7


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: jarek
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 26 Lipiec 2013, 00:54   
   Moje auto: corsa c


no ok, a co w wypadku gdy auto się dusi na zimnym silniku (prawie gaśnie) a reakcja po naciśnięciu gazu następuje po chwili, gdy się rozgrzeje jest nie co lepiej ale objawy dalej jednak występują, moim zdaniem to albo świece, albo sonda lambda, ale ja tam się słabo znam :/
 
 
     
 Wypcio



Informacje
Imię: Kamil
Wiek: 34
Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 4
Skąd: Będzin
Wysłany: 26 Lipiec 2013, 10:02   
   Moje auto: Corsa 1,7 DTI


jarq7, jeżeli masz takie problemy z silnikiem najlepiej udać sie do mechanika on ci powie chyba najlepiej ;) a co gaśnięcia samochodu słyszałem że w corsach jest właśnie moduł który na słabe ścieżki i te ścieżki potrafia sie czasami przepalić i samochód nie bedzie odpalać.
 
 
     
 jarq7


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: jarek
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 27 Lipiec 2013, 20:37   
   Moje auto: corsa c


tak też zrobię w przyszłym tygodniu (podepnę pod kompa) co do odpalania to odpala normalnie nie ma z tym problemu, problem jest z tym ze nie trzyma obrotów do 1100 nie ma siły nie reaguje na gaz, powyżej już idzie:)
 
 
     
 gegoart


Informacje
LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Dołączył: 02 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Październik 2013, 08:03   
   Moje auto: Corsa C


Mam ten sam problem, muszę w końcu wybrać się do mechanika, a tymczasem pomaga lekkie stuknięcie w deskę rozdzielczą. :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Opel Corsa C silnik gaśnie zaraz po odpaleniu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.