Przesunięty przez: Kaszubski
9 Marzec 2016, 23:13
[ Silnik] Silnik przerywa na wolnych obrotach plus inne spra
Autor Wiadomość
 Auriga


Informacje
mazowieckie

Imię: Jarek
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Błonie
Wysłany: 15 Wrzesień 2013, 15:02   [ Silnik] Silnik przerywa na wolnych obrotach plus inne spra
   Moje auto: Corsa B, 1,4, C14NZ


Witam serdecznie

Mój pierwszy temat. Z góry przepraszam jeśli temat się powtarza, natomiast starałem się szukać i nie znalazłem nic co by w stu procentach pasowało do mojej usterki (ale może jestem zwyczajnie ślepy i głupi). Dodam też, że jestem względnym laikiem w temacie sposobu działania samochodu, dopiero się uczę.

Tak czy inaczej, krótka historia problemów mojej fury:
Posiadam Corsę B, 1,4, 60koni, C14NZ. Autko jeździło sobie spokojnie, ale z powodów których nie wymienię, w pewnym momencie ruszałem z dwójki. Corsą zaczęło ostro szarpać i od tego czasu zaczęły się problemy (a przynajmniej tak mi się wydaje, że taka była przyczyna). Mianowicie, poniżej 2000 obrotów auto straszliwie muliło, jakby nie miało mocy. W momencie przekroczenia 2000, silnik zaczynał pracować poprawnie. Do tego dochodziły problemy z odpaleniem, musiałem dość mocno gazować, żeby załączyło. Wymieniłem wtedy wszystkie świece, filtr paliwa, wyczyściłem też silniczek krokowy (ustabilizował się na 1000 obrotach, więc fura go zaakceptowała). Samochód odpalił, ale przerywał lekko na wolnych. Pojechałem parę dni potem paręset metrów od domu, dojechałem, zatrzymałem się. Po 10 minutach już w ogóle nie chciał odpalić. Świece były suche więc wyeliminowałem zalanie. Dotoczyłem do domu, dolałem paliwa - odpalił. Pojechałem paręset metrów żeby go przetestować, zatrzymałem go, wyłączyłem silnik. Próbowałem odpalić, ledwo co zaskoczył. Wróciłem do domu, zaparkowałem - już potem nie chciał wtedy odpalać. Dziś go odpaliłem, natomiast po jakichś 5 minutach na wolnym biegu zaczął lekko się dławić i obroty zaczęły latać między 750 a 1000 obrotów.

I tutaj garść informacji pomocniczych.

Koło od alternatora jest wyrobione i się ślizga, znajomy podpowiedział, że może nie doładowywać akumulatora.

Ten sam znajomy podpowiedział, żebym wyczyścił elektrody w kopułce. Okazało się, że ta środkowa, która (jak słyszałem) powinna się ruszać, jest głęboko wciśnięta w obudowę kopułki i nie drgnie. Do tego elektrody są zaśniedziałe.

I teraz pytanie poniekąd związane.
Co to jest?



W swojej niewiedzy odkręciłem ten mały pipsztyk myśląc że to krokowiec, a następnie (przynajmniej tak mi się wydaje) nałożyłem go poprawnie. Wydaje mi się, bo w środku jest taki jakby podłużny bolec który się obraca, więc żeby to nałożyć, można było ten bolec obrócić albo w lewo, albo w prawo.

Z góry dzięki za wasz czas i pomoc.
 
 
     
 sQcha
Zasłużeni
Opel Man!ac



Informacje
Zaproszone osoby: 1
dolnoslaskie

LPG: Tak
Klub: Astra Club
Imię: Piotr
Pomógł: 13 razy
Wiek: 40
Dołączył: 27 Wrz 2011
Posty: 280
Skąd: Dzierżoniów DDZ
Wysłany: 29 Wrzesień 2013, 15:14   
   Moje auto: Corsa B, Astra F, Zafira A


Na zdjęciu masz zaznaczony potencjometr przepustnicy. Nie da się go źle zamontować - chyba, że zrobiłeś to na siłę gdy ewidentnie stawiał opór.
Czy pali się kontrolka "Check engine"? Czy próbowałeś odczytywać błędy? Sprawdź też ERG.
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Wrzesień 2013, 16:48   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


sQcha napisał/a:
Sprawdź też ERG.

C14NZ nie ma EGRu .
Skoro kołek kontaktowy palca w kopułce jest wciśnięty i nie odbija to kopułkę należy wymienić na nową , zapewne waliło iskrą wszędzie dookoła dlatego palec też bym wymienił.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » [ Silnik] Silnik przerywa na wolnych obrotach plus inne spra
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.